Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első napja van nálam az új...

Első napja van nálam az új cicám de már nem tartanám meg, nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnapi nappal volt először nálam az új fiú cicám de már nem tudom megszerettetni valahogy, játszik el van eszik nem ez a gond hanem nem is tudom. Azt hittem, jó lesz a macska, meg régóta vágytam rá de amint megkaptam kiment a kedvem tőle. Barátnőmtől kaptam aki ilyen oldalról hozta el egy csajtól. Ő kérte, hogy hozzam el mert elege lett a 2 macsekból de neekm egy is sok :D. Elég cikinek érzem de annyira cuki meg szeretni való ahogy dorombol de nem tudom miért. Mit csináljak szerintetek? Tudom egy nap még semmi de mintha tobb napja lenne itt. Eléggé karmol is eddig nem karmolt csak mostanában így éjszaka. 23l.



2020. júl. 15. 03:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Én 21 vagyok nekünk 1 hónapja van cicánk párommal.

1.heten vissza akartuk vinni még netre is felraktam 😂🤦‍♀️

Az okok: fura volt hogy 3-an vagyunk. Csak a macskával törődtünk egymással kb alig. Szex szinte minden nap vagy 2.nap volt na a macska előtt olyan kellemetlen volt 😂úgy hogy az se volt 🤦‍♀️ emiatt feszültek voltunk. Megjegyzem 6 éve vagyunk együtt párommal 4 éve lakunk együtt saját lakásban. Szóval nekünk volt egy megszokott városi életünk elmentünk meloba együtt, haza együtt jöttünk mindig. Sose kestunk egy munkahelyunk van. Na ez a kis cicustól megváltozott. Első nap én nem is mentem dolgozni. Annyira sírt egész éjszaka hogy már féltem hogy szomszédok fognak szólni...panel... Kizartuk a hálóból mert a macska nem oda való főleg amíg ilyen kicsi és játékos... Na bőges kb egész este kiment párom vele játszani lefarasztotta... Én meg úgy éreztem magam mint egy szülés után lévő depressziós anyuka😂😂😂 másnap mentünk volna melóba hát kimenni nem lehetett tőle parkolóba lehallottuk hogy sír.. oké. Itthon maradtam amit tudni kell akkor is sírt amikor mellette voltunk. Na akkor orakon keresztül az olembe volt megnyugodott. Van egy ilyen baba hordozóm kereszt lányom miatt vettem amit magamra lehet csatolni na bele raktam a cicát úgy takarítottam főztem stb nagyon élvezte aludt végig amúgy ez mai napig meg van szájába veszi ide hozza elém és menni akar bele 😂. És ezek után is tehernek éreztem... Ugye nem volt szex, nem törődtünk annyira egymassal, máskor órákat beszélgetünk mindenről most csak vele törődtünk... Feszültek voltunk veszekedtunk ami ránk nem jellemző. 2. És 3. Este is szinte ugyan úgy sírt pedig rengeteg játéka van kaparo fája kis fekhelye... Akkor beszéltük meg párommal hogy oké teszem fel netre... Esküszöm mint aki hallotta abba a pillanatban csend lett... És mint akit kicseréltek bújik, játszik, követ ki kiser minket az ajtoba ha látja hogy vesszük a cipőt. Haza jövünk ugrik ki mindig valamelyik szobából ha lefekszünk pihenni bújik hozzánk. Amikor már csinálnánk valamit mint aki érzi átmegy a másik szobába ...

Szóval durván 1 hét kellett hogy úgy igazán össze szokjunk. Nekem előtte családiházba otthon rengeteg cicánk volt de sose volt ilyen gond amúgy..

De hidd el ha megszokod nem fogod tudni elengedni... Annyira imádjuk ő a mi kis próba gyerekünk:D és olyan édes áhh ódákat tudnék róla zengeni. Páromnak sokkal nagyobb az apai osztene volt hogy másnap mentünk volna melóba előző este éjfélig kint volt vele altatta játszott vele lefeküdt a földre úgy nézte ahogy alszik... Az is igaz hogy cirka 6 év korkülönbség van köztünk. De ez mellékes csak gondoltam elmondom a misztorink :) nagyon nagyon meg szerettük és ő is minket. Nagyon aranyosak és hűségesek tudnak lenni. Hidd el ha másnak oda adnád abban a pillanatban kérnéd vissza..

2020. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
na meg lesz oldva könnyebben mint hittem, barinőm se bánja sőt adott egy oldalt ahova feldobhatom őt azt majd elviszik, itthon is azt mondják adjam el vkinek azt csá. Szóval én megleszek a hörcsögömmel :D. Nem vagyok annyira érzelmileg vonzódva hozzá hogy hiányoljam, ha elmegy.
2020. júl. 15. 10:22
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, nem is való neked macska.

Szegény kiscica..

2020. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

Jujj ..

Hát nem tudom ..

Nekem váratlanul lett mind2x cicám, de 1 óra alatt olyan szinten kötődni kezdtem hozzájuk, hogy rosszul voltam a gondolatától is annak, hogy anyum le akarta őket adni a menhelyre ..

Lehet, hogy én vagyok a nem normális, de pici kis cicák, védtelenek, félnek, árvák, éhesek, szomorúak, egyből rám tört az anyai ösztön, hogy vigyáznom kell rájuk, gondoskodnom kell róluk, féltem volna odaadni akárkinek, ki tudja mi lesz velük, esetleg nem figyelnek rájuk eléggé, elszöknek, bajuk esik, minden rossz eszembe volt egyből, képtelen voltam elengedni őket. A cicók is érezték szerintem, mert hirtelen annyira ragaszkodni kezdtek, rajtam lógtak, sípoltak nekem, bújtak. Aztán persze, mihelyst megnyugodtak, hogy jó helyen vannak, ettek, ittak, aludtak, akkor kezdődhetett a felfedezés, a játék, a rosszalkodás, a határok feszegetése. De akkor már összenőttem velük és eszemben sem volt, hogy elvigyem őket innen. Neveltem, gondoztam őket, felnőttek szépen és azóta sem vagyok egyedül, mindig van velük dolgom, sosem unatkozok, nincs szeretet hiányom, mókában gazdag életem van.

Ha adnál neki pár napot és a gondozásán túl csak figyelnéd, hogyan mit csinál, rájönnél milyen csodálatos lény. Ha odamegy hozzád, megszeretgeted, ha bohóckodik, játszol vele, ha éhes eteted, ha fáradt, csitítod, az öledben altatod. Pont, mint egy kisgyerek, a kiscicák is ilyenek. Csupa karom és tűhegyes fogacskákból álló imádnivaló kis szörnyetegek, akik elrabolják a szívedet, ha hagyod nekik:)<3

2020. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
61%

#9 "Amúgy családom is alapból nem szeretiu a macskákat csak miattam engedté, hogy csak a szobámban lesz"


Jól értem, hogy a cica csak a szobádban van? Ha nem, akkor bocsi, de ha igen, akkor inkább keress neki másik gazdit. Ha egy szobába van zárva, az neki börtön, nem tud eleget mozogni. Minimum a házban szabadon kéne lennie. Ha ennyire be van zárva, akkor nem fog elfáradni, és továbbra sem fog hagyni aludni.


NE hagyd, hogy rágja a kábeleket. Ha rossz kábelt rág el, akkor belehalhat az áramütésbe!


A hörcsögre nagyon vigyázz! A macska simán ki tudja nyitni a ketrecét, ha elég elszánt, főleg akkor, ha unatkozik. Márpedig ha egy szobába van bezárva, akkor biztosan unatkozik. Mindenképpen tedd számára kinyithatatlnná!

2020. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
tudom nem való ezt elhibáztam de tanultam belőle, ennyi. amugy nem tudom lehet megszokom de nagyon harapdál a szájával. nem engedi néha megsimogatni magát vagy megfogni szóval passz
2020. júl. 15. 12:15
 17/34 A kérdező kommentje:
de a barátnőm se bírt vele
2020. júl. 15. 12:16
 18/34 A kérdező kommentje:
Hörcsög jól van védve eddig a közelébe se ment!
2020. júl. 15. 12:16
 19/34 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy? Mennyi idős a cica?
2020. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy be van zárva a ketrecbe, nem jelenti azt, hogy jól van védve. A ketrecajtót simán kinyithatja a cica. Az, hogy eddig a közelébe se ment, nem garancia arra, hogy nem fogja felfedezni a hörit a későbbiekben sem.


Arra nem válaszoltál, hogy egy szobába van-e zárva a cica. Ha igen, az a hörinek is hatalmas stressz ám! Szegény érzi a ragadozó szagát, nem jó neki.

2020. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!