Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ hogy milyen egy...

Mitől függ hogy milyen egy macska? Az egyik dörgölődik és nyaldos a másik pedig épp hogy a fejét dugja oda hozzám így pár év után.

Figyelt kérdés
2020. júl. 16. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos én sem tudom. Nekünk is így van. Valamelyik jobban kötődik, többet van itthon valamelyik nem. Pedig mindegyikkel ugyanannyit van törődve. Nekünk a nőstény macskánk a legbarátságosabb és ő bármikor kapható egy kis simizésre. A másik kettőnek meg amikor kedve van hozzá. De ha ők simizésre vágynak, vagy épp éhesek akkor nagyon jönnek nyalizni
2020. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik egy egyéniség.

A családban (két háztartás) lévő macskák:

1. Cirmos, nőstény. Idejön hozzám, "beszélget" kéri hogy simogassam, bucizik -de fel nem hagyja magát venni. Azt nem szereti. Ölbe se jön.

2. Fekete, nőstény -rám erőlteti magát. Idejön, dorombol, próbál ölbe ülni, illetve este mellém/rám feküdni az ágyban.

3. Hamvas szürke kandúr. Törleszkedik, bucizik, hagyja magát simogatni, dorombol -de ÉN nem tudom ölbe vagy vállra venni. A nevelt lányom igen. Őhozzá úgy bújik, mint a baba az anyjához.

4. Foltos kandúr. Mindenkit szeret, mindenkihez odabújik, hangosan dorombol. Bárki felkaphatja, ölelgetheti.

(Mindegyik egyed ivartalanított...)

Szóval ezt úgy igazán ők határozzák meg. :D

2020. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van egy beteg macskám aki ha odarakom az orrom vagy bármit nyalogatni kezdi. :D Na az anyamacska az csak néha dugja oda a fejét.

Van még két nagy ők dörgölődnek de leginkább akkor aktívak amikor enni akarnak. Ebből az egyiknek meg szokása a párnám tetejére feküdni. Ami alvás közben kényelmetlen tud lenni mert 6kg körüli a macska. :D

2020. júl. 16. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az embereknél, a macskáknál is mindegyik egyéniség, különböző személyiség.

Az én 16 éves hercegnőm már kölyök korában is gyűlölte, ha valaki önkényesen ölelgetni akarta. Erre még az is rátett egy lapáttal, hogy az ivartalanítás procedúrája valamiért nem volt kedves emlék neki, így kimérten csak a fejét engedi megsimogatni. Ha bárki a hasához, oldalához, farkához közelít, vagy nem a fejétől kezdve simítja végig a hátát, azonnal harap. 😅 Sokáig azt sem engedte meg, hogy bárki felemelje. Most, évek után is csak nekem engedi meg.

A fiatalabb cicám a hátára fekszik bárki előtt, mindenhol meg lehet simogatni, úgy lehet dögönyözni, mint egy kutyát, magától melléd ugrik és dörgölőzik, szereti az embereket.

Az öregebb inkább “melankolikus”, - kimért, hűvösebb, ugyanakkor ragaszkodó, a kicsi pedig “szangvinikus”, örökmozgó, minden lében kanál, de egész nap a gazdin csüngő cica.


De van erről egy YouTube videó is: [link]

Mintha a két macskám lenne. 😅

2020. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamint mama/papa cica személyisége is beletesz ezen felül.

Ezért van nagyobb százalékban az is, hogy ha a felmenők nem vadásznak, a kicsi se fog nagy eséllyel.

Ha vadásznak a felmenők, nagy eséllyel a kicsi is fog és játékosabb is lesz.

De nekik is vannak bizonyos gondolataik, "hullámvölgyeik" is, azért másabbak néha.

Mindent egybebetve, amit a többiek is írtak:

Személyiségfüggő :)

2020. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint minden ember, minden macska is különbözik. Az egyik cicámat nem lehet simogatni, a másikat mértékkel, a harmadikat meg éjjel-nappal. Én gyűlölöm, ha csak úgy megölelnek, barátnőim meg folyton ölelgetik egymást. Mindenki más.
2020. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!