Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacica és testvércica...

Anyacica és testvércica rendellenes viselkedése, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mai nap folyamán egy eléggé meglepő dolgot tapasztaltam a cicáimmal. Az egyik kis cica (1-1,5 hónapos) pár nap után előbújt a fekhelyről -eléggé elzárkózott volt mostanában, de volt étvágya-. Majd 2-3 órával később már csak annyit vettem észre, hogy az anyacica eszegeti a kiscicát és mintha a testvércica is besegített volna, mikor rátaláltam akkor már a cica félig hiányzott.. Az anyacica és a testvércica pedig mintha mi se történt volna ugyan úgy bújnak hozzám.


Ez mennyire normális jelenség, tapasztalt már ilyet egyáltalán valaki?

~20 éve tartok cicát, de sose láttam még ilyet.


Tudtommal az anyacica csak újszülött korukban szokott kannibalizmushoz folyamodni, ha úgy látja, hogy nem egészséges az utód.



2020. júl. 17. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarok bunkó lenni, de a kiscicát eleve orvoshoz kellett volna vinned, biztos beteg volt. Én most nagyon kiakadtam rajtad, 20 év alatt nem hallottál még a felelős állattartásról?
2020. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
AZ elpusztult kismacskát már csak húsnak tekinti a legtöbb állat.
2020. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
fölzabálta a saját kölykét..? meg a testvérét..?
2020. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg beteg volt a kismacska, az anyja pedig ösztönösen cselekedett, amikor úgymond eltakarította.
2020. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal az anyacica csak újszülött korukban szokott kannibalizmushoz folyamodni, ha úgy látja, hogy nem egészséges az utód."

Nem csak akkor. Vitamin hiány esetén az ösztön győz. Az anya cica a kb 14 napos korig eszi meg az elhullott, illetve rendellenes, életképtelen kölyköket. Nem csak a hulla szag eltűntetése miatt, hanem azért is, mert a teste hasznosul, tápanyaggal látja el az anyát.

A cica beteg volt, esélyes, hogy magától pusztult el. Ha a kölyöt nem vitted orvoshoz, akkor gondolom az anyára sem figyelsz annyira oda. Ivaros, ki tudja mennyi kölyköt potyogtatott már, ki van merülve a szervezete, ezért ette meg a kölyköt.

2020. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!