Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még van esélye, hogy előkerül ?

Még van esélye, hogy előkerül ?

Figyelt kérdés

4 hónapos imádott kismacskánk egyszerűen eltűnt,egyik napról a másikra. Kinti-benti cica volt,szóval kóborolt már párat,de ennyi ideje még sose volt távol :( Szóval nagyon félünk,hogy történt vele valami,esetleg elütötték ...Tegnap este óta nincs meg, még a szokásas reggeli etetésére se jött haza :(

Szerintetek mi történhetett? Mit tudunk csinálni? :(



2020. júl. 19. 18:46
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
44%
Dédi mamám cicája is egyik napról a másikra meglépett. Már fel is hagyott a keresésével, lett több új cicája is. 7 hónap múlva egyik reggel ott nyávogott az ajtója előtt. Mindig van remény! :D
2020. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

6-7,nektek is köszi :) Nem is tudtam,hogy vannak ilyen facebookos csoportok,de beírok párba, ha találok. Meg ami még ilyesmi lehetőség,hogy a helyi újságba betetetjük,ha lehet ilyet.

Én se értek egyet 3-as minden szavával,de a saját véleménye/tapasztalata. Mondjuk a gyerekeket se illik bezárni,de nevelés kérdése ...

2020. júl. 19. 20:01
 13/40 A kérdező kommentje:
11-es,köszi,hú hát akkor tényleg van remény! :)
2020. júl. 19. 20:02
 14/40 anonim ***** válasza:
69%

Mi történhetett? Azt a kismacskát már rég megnyúzták vagy darabokra szaggatták a helyi hülyegyerekek, akik szórakozásból állatokat kínoznak.

Mit tudtok csinálni? Ne tartsatok több állatot, ha ennyire nem tudtok vigyázni rá.

2020. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
60%

Nem zárod be a gyerekeidet?

Hmmm... Miért, a prérin rohangálnak állatbőrben mezténláb és te addig a bogyókat gyűjtöd, az urad meg bunkósbottal mamutra vadászik tán???

Vagy civilizálódtatok? 21 században éltek?!


Szerintem nem engedsz el egy 3-4 éves gyereket sem egyedül csak úgy, nonstop szaladgálni amerre csak akar! Közösen mentek a játszótérre, nem engeded ki a kapun kívülre az aszfalton labdázni sem, igaz?! Hát a macska sem más! Sőt, még kiszolgáltatottabb neked, mert nem tud szólni, kiabálni, sírni ha baj van!


Tök jó, hogy kerted van, szuper dolog igen. De tedd BIZTONSÁGOSSÁ a kerítést VAGY ÉPÍTSETEK KIFUTÓT! Akkor az ilyen kérdések sem fognak megszületni, hiszen most nem kellene aggódnod...mit fogsz érezni ha 2 utcával odébb elcsapva megtalálod?! Büszke leszel magadra? Vagy nyugtázod azzal, hogy háát "rövid élete volt de legalább szabad." Ez szokott lenni a következő önbecsapás! Szerinted ha választhatna a puha meleg ágyban lenne 20évig veletek családtagként vagy kóborló, kijárós, "szabad" aki csak pár évet él aztán elcsapják, megmérgezik stb.???



Google a barátod, megfogsz lepődni mlyen jó megoldások vannak ma már! Mert szükséges és kötelező!!! Hangsúlyozom a btk is bünteti, nyugodtan keress rá.

Az, hogy a sok múltszázadban ragadt Erzsi néni és Béla bácsi lesz.arja, mert szerintük a macska körbenéz a ZEBRÁN és a kajára úgy is haza jön, NE legyen mérvadó! Emelkedj felül a tömeghülyeségen.

2020. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
66%

Ha előkerül tartsd bent! Akár magától kóborol el, akár valaki magához veszi, vagy baleset éri, vagy bántják, Te nem fogod tudni mi lett vele és miért nem jön haza!

Ha tényleg törődsz vele, pénzt költesz az oltásra, ivartalanításra, nem beszélve arról hogy szereted is a kis majmot, tényleg álmatlanul akarsz forgolódni ha nem tudod merre jár? Vajon épp viccből felrúgják vagy rárántják a kormányt... veszélyes hely az utca egy cica számára, akár falu akár város.

Nekem is van macskám és belebetegednék ha valami baja esne. Nálunk cicabiztos kerítés van (nem, nem volt egy vagyon) és élvezheti a kintlétet miközben biztonságban van!


Remélem előkerül a cicád és innentől jobban vigyázol majd rá! Ha éjjelre bent van, lehet eleinte nyávogni fog, de megszokja hamar és szépen alszik majd. Tegyél neki ki játékot amivel csendben el tudja magát foglalni és egy kis kaját hogy ne keltsen hajnalban.

2020. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%

Sok elmebeteg is van köztünk, van ismerősöm akiknek felakasztották a kinti-benti macskájukat.. reméljük előkerül a macskád, és ha így lesz, ne engedd ki többet, mert minden alkalommal amikor kiengeded, megadod a lehetőségét hogy többet ne jöjjön haza.

Egyébként mi befogadtunk egy 11 éves macskát amelyik mindig kinti volt, csak néha engedte be a gazdája a házba, majd mikor az ember meghalt, a macska átköltözött a kertünkbe és olyan kitartóan bűvölt minket az ablakon keresztül, hogy végül befogadtuk, és az első pillanat óta, ki se akar menni. Ennek már lassan 2 éve, és amikor pár hónapja gondoltam kiviszem a kertbe sétálni hámmal, a küszöbön nem lehetett átnyomni, annyira tiltakozott a kimeneteltől :D Szóval nagyon is boldog és teljes életet tudnak élni a házon belül is.

2020. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Hűha :D Meggyőztetek,tényleg lehet hogy bent is lehet ugyanolyan boldog. Persze gondolom a benti,meg a kinti tartásnak is sajnos megvannak a maga hátrányai,de ha bent van akkor annyira nagy baj nem történhet.

Remélem nem bántották... Nem értem ezeket a macskafelakasztós/mérgezős/megverős embereket.

Nehezen megoldható lesz ez a macskakerítés (ikerházban lakunk,sövény választja el a kettő házat,szóval ha nem megy bele a szomszéd akkor jó nehéz lesz egy macskabiztos (gondolom zárt) kerítést odaépíteni ...Szóval ha nem teljesen benti lesz,akkor maradt a kenel.

Hát igen,az a csendben alvás attól picit félek :D Amikor ugye befogadtuk,olyan 1 hónaposan,hogy odaszokjon hozzánk ugye bent tartottuk vagy 3 hétig csak a házban. Igaz,akkor még picibb volt,de egész éjjel az ágy előtt vinnyogott,hogy játszunk vele :D De gondolom ezt már kinőtte (vagy majd kinövi) és megszokja (már ha meglesz) a benti létet :)

2020. júl. 19. 20:42
 19/40 anonim ***** válasza:
69%

Örülök, hogy sikerült a meggyőzés! Tudom kemény szavak és a stílus se épp mézes mázos...de sajnos már nem megy! Túl sokat láttam és tapasztaltam.

Ha a kerítés bebiztodítása nem megoldható, a kennel tökéletes opció, mondjuk hely függében kb 6-10nm, attól függ. Belehet építeni mászokákkal rönkből, gerendával stb. Tényleg csak a fantázia szab határt! De addig is lehet a hámon sétáltatás. Pl minden este 1 órát. Szépen hozzászoktatva persze.

2020. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Köszi! Tényleg sok mindent látni mostanában,nehéz nem minden előítélet nélkül hozzáállni bárkihez. Szóval nem gond,legalább hatottak a kemény szavak :) Sajnálom hogy sok rosszat láttál ...

Igazából hely az van,szerintem a hátsó kertbe kellene rakni a fa alá és a kerítés mellé,ott jó nagy hely van,meg pici árnyék is.... Ez a berendezéses dolog tetszik, remélem sikerül majd egy jó helyet kialakítani neki :)

Persze először meg kéne találni ...Ha tényleg elvitték/elütötték/bántották,akkor bánhatom innentől egész életemben a dolgot :( Addig is plakátozunk,meg mindent megteszünk amit tudunk.

2020. júl. 19. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!