Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még van esélye, hogy előkerül ?

Még van esélye, hogy előkerül ?

Figyelt kérdés

4 hónapos imádott kismacskánk egyszerűen eltűnt,egyik napról a másikra. Kinti-benti cica volt,szóval kóborolt már párat,de ennyi ideje még sose volt távol :( Szóval nagyon félünk,hogy történt vele valami,esetleg elütötték ...Tegnap este óta nincs meg, még a szokásas reggeli etetésére se jött haza :(

Szerintetek mi történhetett? Mit tudunk csinálni? :(



2020. júl. 19. 18:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Meglett?
2020. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
31%

Na jól van! Nekem elegem van a sok hülye válaszából. Figyelj!


8 éves a macskám. 8 éve megvan. 8 éve mindig hazajött, vagy amikor kicsi volt és nem jött, akkor elmentünk megkeresni a közelbe és közben a nevét kiabáltuk. És mindig meglett. MINDEM EGYES ALKALOMMAL.


Tudom, ez nem azt jelenti, hogy 100%-ig bisztos, hogy meg lesz a tied is, de szerintem valószínű.


És figyel! Tök rossz a kerítésünk, mert nagyon régi, korhad a fa, tele van lyukakkal, amin kifér a macska. És ki is megy. De mivel a macska egy olyan állta, ami gyorsan tud futni sokáig, jól fára tud mászni és vannak karmai, ha nem is mindentől, de meg tudja védeni magát.


És nekünk nincs kifutónk, meg semmi ilyesmi, mégis megvan a macska már nagyon régóta.


A huszonegy többi válasznak a fele arról szól, hogy "neked kellett volna vigyáznod rá", "miért nem figyeltél rá". Nem tudsz egész nap ráfigyelni! Mi se figyelünk rá a egész nap. És semmi baja. Mert ha ki tud menni a kerítésen, akkor nem tudsz egész nap a nyomában lenni, és azt figyelni, merre jár és mit csinál.


Persze volt olyan, hogy megtámadták, de a macskák nem hülyék. Elkezdett nyávogni, meghallottuk, követtük a hangját, és megtaláltuk, elkergettük a másik macskát, hogy hagyja béken.


Az ilyenek ellen nem nagyon tussz csinálni semmit. Mert gondolom nem fogsz a kerítésed helyére egy 2 méter magas acélfalat építeni, hogy ne szökjön ki a macska. Azt tudod tenni, hogy megszoktatod a helyre. Pl pár hétig bent tarthattad volna, amikor megvetted, hogy megtanulja, hogy az az ő helye.


Egyébként azt is irták sokan, h a "gyerekedre is így vigyázol?" meg ilyenek. A gyerek tök más. A macska 1-2 évesen már viszonylag tud vigyázni magára, a gyerek pedig még 10-en évesen sem biztos. Köze nincs a kettönek egymáshoz.


Van esélye, hogy hazajön, járd még párszor körbe a környéket, és közbe kiabáld a nevét. Persze, simán lehet valami baja, de bíz abban, hogy csak megilyedt és nem mer előbújni.


És amúgy bocs hogy ilyen hosszú lett.

2020. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
59%
Hihetetlen, hogy milyen emberek tartanak macskát... Szabályozni kellene valahogy, hogy idióták ne tarthassanak állatot. Most ezt nem feltétlen rád értem, kérdező, hanem aki még itt fröcsögve adja alá a lovat, hogy jólvamazúgy, nem baj, ha megdöglik a macska, mert úgyse olyan, mint a gyerek.
2020. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
66%
A 22/23-ast remélem hamarosan feljelentik az illetékes jegyzőnél és kap egy szép kis bírságot, tipikus falusi múltszázadi ostoba, akinál az állat nem családtag hanem fogyóeszköz!
2020. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
22%
Akinek nincs macskája az inkább ne is szóljon hozzá ilyen hülyeségeket mint a 23-as vagy az aki szidja a kérdezőt.. az én macskám 11 éve kimegy és napokat kint tölt!! És nem én küldöm ki őt, hanem amikor először kiment egy este az után mindig ugyanabban az időpontban nyávogott hogy ki akar menni.. ott nincs választás hogy ki engedem e vagy nem mert máskülönben megsüketít a nyávogásával XD
2020. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
68%
#25 Már hogyne lenne macskám te szerencsétlen, meg szerintem mindenkinek van, akik hozzászóltak. Sajnos az olyan szellemi véglényeknek is, mint te. Nem szeretnéd inkább elcserélni a macskádat egy páfrányra? Azt se nagyon tudnád gondozni, ennyi felelősségtudattal, de legalább nem olyan nagy kár, ha elpusztul, mint egy macska.
2020. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
60%
Miről beszéltek? 25.-re egy követ nem bíznék rá, nemhogy egy páfrányt. Bár, sajnos az az érzésem, hogy a macska mellett még gyerekei is vannak. Mindig az ilyen ostobák szaporodnak legjobban.
2020. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
34%

Látom ,már kezdenek itt elfajulni a dolgok :D

Akit nem érdekel,hogy a macskája túléli -e ,az aznapi túráját : azt azért figyelmetekbe ajánlom,hogy a BTK világosan fogalmaz,a háziállataidat a saját telkeden belül kell tartanod, ez alól a macska sem képez kivételt. Egyéb esetben jogilag felelősségre vonható és büntethető vagy .

2020. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
51%

Arról nem is beszélek,milyen jó muri a veteményesből vagy épp a homokozóból más macskájának a sz.rát összeszedegetni ,undorító,és fertőzésveszélyes ,hiszen nem a te állatod,nem tudod van-e oltva,féreghajtva stb


A teraszajtómat rendszeresen levizelik az ivaros kan kijárós macskák,eszméletlen büdös , gusztustalan.


Képesek a kukából kirángatni a szemetet,mert az idióta gazdája még egy kis kaját sem lök elé,és éheznek .

A madáretetőt már rég levettem,mert nem tudom olyan magasra tenni,hogy a szomszéd macskák ne érjék el,ezüsttálcán pedig nem akarom a madarakat kínálni nekik ( a védett fajokat is megfogja ,pusztítja )


Az évek alatt rengeteget ivartalanítattam saját költségen,és ezek nem csak kóbor,hanem kijárós,gazdás macskák is. Egyrészt azért mert nem bírom nézni,ahogy szerencsétlenek megcincált füllel,sebekkel mászkálnak a verekedések miatt,másrészt az sem bírom elviselni,hogy mindent összevizelnek.


Nekem is vannak benti macskáim ,imádom a macskákat ,a kedvenc állatom ,soha nem fogom megmérgezni,lelőni ezeket a "betolakodókat" ,de attól még borzasztó !! És soha nem fogy el,mindig van utánpótlás. Az megint egy más kérdés,hogy nálam szerencséjük van,mert nincs kutya,és nem vagyok egy elmebeteg aki mérgezi vagy légpuskával lövöldözi őket,de nem mindenki így áll hozzá.


Ezekbe kíváncsi vagyok hányan gondolnak bele ,akik szabadjára engedik a macskájukat ,aztán lesz ami lesz vele . Az élővilágnak és más embereknek is gondot okoztok a felelőtlen,önző viselkedésetekkel,nem csak a saját szerencsétlen macskátoknak .

2020. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
22%
Továbbra is tartom a véleményem hogy nincs macskátok. Nincs gyerekem, 20 alatt nem is kell hogy legyen.
2020. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!