Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még van esélye, hogy előkerül ?

Még van esélye, hogy előkerül ?

Figyelt kérdés

4 hónapos imádott kismacskánk egyszerűen eltűnt,egyik napról a másikra. Kinti-benti cica volt,szóval kóborolt már párat,de ennyi ideje még sose volt távol :( Szóval nagyon félünk,hogy történt vele valami,esetleg elütötték ...Tegnap este óta nincs meg, még a szokásas reggeli etetésére se jött haza :(

Szerintetek mi történhetett? Mit tudunk csinálni? :(



2020. júl. 19. 18:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
72%
Akkor élj ebben az álomvilágban nyugodtan . Reméljük ha közúti balesetet okoz a macskád,akkor is tiszta lelkiismerettel hajtogatod majd ezt .
2020. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
75%
Ja, hogy 20 alatt... Akkor nagyon sok tapasztalatod lehet a macskákkal, tényleg... Legalább arra van remény, hogy egyszer még sikerül kinőnöd ezt a sok hülyeséget és megjön az eszed. Vagy nem.
2020. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
78%
#30 pfff.... 20 alatt még könnyű osztani észt, főleg ha nincs. xD
2020. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
44%
Majd szóljatok ha közúti bale... há komolyan röhögök ezen közúti balesetet okozna a macskám aki egerekkel játszik a kertben és egy teljesen üres telken felpofoz pár macskát..
2020. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
61%

#34 röhögj nyugodtan . A macskák nem csak a kertbe mennek ki,hanem az úttestre is . Ha a tied csak a kertedben van ,akkor nyilván nem neked szólt.

Baromi vicces az is,amikor választhatsz,hogy áthajtasz egy ártatlan állaton,vagy félrerántod a kormányt és megölöd magad vagy másokat.

Sok idióta ..

Egyáltlalán nem normális ,hogy szélnek eresztitek a macskáitokat . Bosszúságon kívül sokkal nagyobb bajt is okozhat ! Legalább erre lenne tekintettel valaki,ha már a saját macskája épségét le sem ...

2020. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
20%
Van hogy nem találom egy ideig szóval nem csak a kertben van.. de mindig visszajön. Legközelebb már abba fogtok belekötni hogy milyen pózban szarok?
2020. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 BeefEater ***** válasza:
46%

Kérdező, nem írtad, hogy chipelt-e a cicád.


Még nagyon régen volt egy macskánk aki elkóborolt de hónapok múlva visszajött. (Akkor az ivartalanítás még eléggé ismeretlen fogalom volt.)


Most is kinti-benti macskám van, éppen most ment ki a macskaajtón. Ha ilyen miatt aggódsz akkor tudsz venni nyomkövetős nyakörvet és akkor látod a térképen, hogy merre jár.


Az autóbalesetes hozzászóló nem kicsit túlreagálja szerintem. Macska még sosem szaladt ki elém úgy, hogy fékeznem kelljen. Kutya, süni, gyerek és felnőtt (!) már igen.

2020. júl. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért reagálnám túl ? Rendszeresen látok tetemeket az úton.Én is ütöttem már el sajnos macskát ,mert már nem volt mit tenni .

De tudom,bármi kiszaladhat az autó elé,kivéve a macskát :DD

A nyomkövetős nyakörv meg nem védi meg a kutyáktól,mérgezéstől,gázolástól .

Arra reagáljon már valaki,hogy az nem zavar titeket,hogy a btk bünteti amit csináltok? Sem az,hogy más kertjébe ürít a macskátok ? És a sem ,hogy védett állatokat pusztít gondolom ..

2020. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 BeefEater ***** válasza:

Utolsó, én nem szegem meg a BTK-t. Ahol én lakom a kinti macska nem jogszabályellenes.

Védett álltatot sem hozott még, csak egeret. Plusz ez itt lakóövezet ahol mindenki lassan megy.

Igazad van, a mérgezés ellen nem véd a nyomkövetős nyakörv. Viszont ha a mérgezés miatt nem ér haza meg tudom keresni és elvinni az állatorvoshoz azonnal.

2020. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hála az égnek,meglett a cicus :)

Makk egészséges,semmi baja (bár most kap szépen egy nyakörvet),leírom mi történt:

Szóval szombat este,amikor eltűnt,ugye azt hittük,hogy elkóborolt. De kiderült,hogy nem elkóborolt,hanem kicsalogatta a kapun két gyerek. (Ezt onnan tudom,hogy tegnap délután jártam az utcákat,plakátoztam,meg kérdezgettem az embereket hogy nem látták-e, és egy csapat gyerek azt mondta,hogy szombat este 2 gyerek elvitte egy törülközőben, és becsöngettek pár házba,hogy nem az övék-e) itt eléggé el voltam keseredve,hiszen ki tudja kik ezek a gyerekek,hova vitték,mit csináltak vele ... De a tudat,hogy talán még életben van,az már nagyon megnyugtató volt.

Ma reggel viszont érkezett egy telefonhívás,hogy náluk van a cica (a szomszédos településről hívtak !),tehát odaatuzóztam gyorsan (ami picit húzós volt,mert ugye minkából mentem),egy kedves családnál volt a cicus,azt mondták még enni is kapott :). Nem ők vitték el,már azon a településen találta meg az egyik gyerekük ... Tehát akik tőlünk elvitték,azok elhurcolták több kilométerre,aztán lerakták egy,a macskának teljesen idegen helyen ...A család,aki megtalálta itt nyaral, és pont arra a strandra mentek fürdeni,amit én teleplakátoztam :) Tehát ez egy hatalmas szerencse,hogy meglett,és hogy miután két nem annyira kedves gyerek elvitte,egy ilyen jóindulatú család találta meg :)

Cica jól van,ügyesen játszik,eszik,vadászik a lábunkra,tehát mint régen :) egyelőre kapott egy nyakörvet a házszámmal,telefonszámmal (bár ez a balesetektől még mindig nem védi meg,de hátha így nem fordul elő mégegyszer ez az elvivős sztori),aztán majd döntünk,hogy hogy legyen,mi legyen ...

Tehát köszi mindenkinek a válaszokat,meg a tanácsokat,tényleg sokat segítettetek :) Elég vegyesen vannak a kinti vagy benti tartók,picit elbizonytalanodtam,hogy melyik lenne a jobb,de utánaolvasok interneten,megkérdezem a cica állatorvosát (hátha ebben a témában is tud valamit segíteni),meg még párszor átolvasom a kommenteket.

2020. júl. 21. 11:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!