Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak rosszat álmodik vagy...

Csak rosszat álmodik vagy valami betegség lehet?

Figyelt kérdés
Idősebb a cica (15-16, nem tudjuk biztosra), 2-3 hete néha rángatózik amikor alszik. Ha látom, akkor megsimogatom óvatosan, olyankor abba hagyja. Egyébként benti cica, kiskorától nálunk van, ezért nem tudom, ha "csak" rémálmai vannak azt mi válthatja ki. Epilepsziára gondoltunk itthon, de az ébren is jelentkezne, nem?
2020. aug. 4. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami betegség. Én 11 éves cicám a halála előtti 2 hétben rendszeresen rángazózott, először ő ébren, de később már álmában is. Nem tudta az orvos megmondani, hogy pontosan mi okozta.


Érdemes lenne kivizsgáltatnod, hogy tényleg nincs-e valami baja. Nem tart sok ideig.

2020. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 3 hónapos cicámnál is megfigyelhető, hogy rángatózik az arca, amikor alszik.

Ezt REM fázisnak hívják. Ilyenkor következik be az álmodás, ezzel együtt pedig előfordulhat, hogy a cica rángatózik. Amikor megsimogatom, az én macsekom is abbahagyja.


Én a helyedben azért szintén kivizsgáltatnám, nehogy az következzen be, amit az első válaszoló írt. Remélem minden rendben lesz.

2020. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik cicánk csinálta, teljesen egészségesen. Simire abbahagyja, de inkább nem háborgatom.
2020. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!