Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vissza fog jönni a cicám?

Vissza fog jönni a cicám?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimmel élek, van egy hat hónapos ivaros kandúr macskám. Bent él velünk a házban, a papám nagyon szereti őt, viszont a nagyim folyton pikkel rá. Azt mnondogatja büdös és nagyon sokat eszik meg jobb lenne ha az udvaron élne. Pedig mindennap takarítom az almot és az én pénzem megy el a macskakajára.

A nagyi barátnője eljött tegnap hozzánk másfél hétre nyaralni,vele annyi a gond hogy allergiás a macskaszőrre plusz szénanáthás valamennyire.

A mamám ma reggel még aludtam, a cicámat kitette a kertbe és azóta nem lehet látni pedig a papámmal 2 órán keresztül csak a kertet bolygatuk, de a cica nem jön elő.

Lehet fél odakint. Nagyon aggódom érte. :( Nagyim a barátnője miatt tette ki a macska szűrét azt mondta ha elmegy a barátnője visszajöhet a cica. De addig mi lesz vele odakint? És ha elkóborol vagy elüti egy autó?


2020. aug. 8. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnálom. :( Elég kétesélyes a dolog.
2020. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig ivartalanításra is már van időpontom. De a mamám totálba letolja
2020. aug. 8. 08:13
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Mond meg neki, hogy ha nem fog előkerülni, az Ő hibája
2020. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem volt kint még séta keretében se, akkor lehet hogy nem. :( Falun betéved egy kutyás kertbe és szétszedhetik. A cica akkor talál haza, ha ismeri a terepet, anelkül csak bolyong, mert a nap szögbeesése alapján tájékozódik. Ha ezt nem tanulta meg....

A nagyid meg egy luvnya, én kettőtök helyében oltári balhét rendeznék, mi a fenét képzel magáról???

2020. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Összevesztem vele elégé. Előbb látram a cicust a kertben de nem akar bejönni a házba. Nem tudtam elkapni :/
2020. aug. 8. 08:30
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
talán mert kint jobban érzi magát, azért nem akar bemenni. kertes házban lakunk, nálunk is udvaron élnek, semmi bajuk nincs. Én se engedném be házban, hogy összeszőrözzön mindent, meg ott végezze el a dolgát. Amúgy tényleg van neki szaga. Mamáddal értek egyet.
2020. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

:( Nagyon sajnálom. Ha a cica bent él, akkor nem szívesen megy távol, bár ezt befolyásolhatja, hogy még nincs ivartalanítva.


Próbáld zörgetni a táposzacskót, illetve azt is megpróbálhatod, hogy ha látod, megpróbálod a bejárat felé terelni. Ha a nyitott ajtó közelében van, és megijed, be fog menekülni.


A nagyidról meg no komment… :(

2020. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Élvezi a szabadságot. Az ilyen macsekok nem szoktak messze menni (eleinte), de azért ha tudod, mindenképpen fog be.
2020. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Kajával csábíthatod, valami jóféle husival. Tegyed ki a tálacskájában, hátha rámozdul. Csípd el hamar és vidd be, aztán ivartalanításig ki se engedd. Hámmal megsétáltathatod néha, csak hogy elkerüld ezt a problémát a jövőben és hazataláljon.
2020. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért sem volt ez szép a mamádtól, mert attól, hogy kirakta a macskát, a szőre valószínűleg még ott lehet mindenhol. Tehát nem ért el vele semmit. A barátnőjének ugyanúgy elő fog jönni az allergiás reakciója.
2020. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!