Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakasban tartott cicak nem...

Lakasban tartott cicak nem unjak szet az agyukat egesz nap?

Figyelt kérdés

Nekem is van ketto, lakasban, csak elkepzelesem sincs, hogyan foglaljak el magukat, jatekok nem igazan erdeklik oket, egymassal nagyon ritkan kergetoznek egy ot percet es annyi, amugy tudomast sem vesznek egymasrol, a napjuk gyakorlatilag abbol all, hogy itt fekszenek, ott fekszenek, ulnek egy helyben, arrebb setalnak ket metert, akkor ott ucsorognek, bamulnak ki a fejukbol egesz nap, ha epp nem alszanak :D

En annyit tudok veluk foglalkozni, hogy simogatom oket, belemasznak az olembe es ott alszanak, jatszani hiaba dobalok nekik barmit, veszek akarmilyen pattogo, csorgo jatekot, masnapra mar semmi nem erdekes.


2020. aug. 9. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha kint lennének se csinálnának mást,fetrengenének a fűben. Nagyon sok macskának ilyen a természete,nekem 2 macskám volt az egyik pont ilyen volt (bár már öreg volt,de sose volt olyan mozgékony) a másik más nagyon játékos. A játékos cicák is eltudják foglalni magukat a lakásban,ott is lehet velük játszani. Az olyan cicák amik meg csak fekszenek egésznap ők valószínűleg így "szórakoznak".
2020. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Itt is 2 cica van, naponta kb 3-szor kergetőznek, verekednek (játékból). A kicsi jatekosabb, neki vettünk puha labdákat, amiket a szájába tud venni, azzal közlekedik és leteszi oda, ahol szívesen játszik vele. A nagyot nem érdekli a labda. Este szoktunk lézerezni nekik, mindegyik imádja. Amúgy lesnek ki az ablakon.
2020. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

De. A cicák szeretnek vadászni, nagy területeket felfedezni. Spektrumon volt egy sorozat, ahol egy lakóközösség macskáit figyeltek, hogy mekkora területet jártak be. Nagyon érdekes és meglepő volt.

Lakásban sok játék kell, sokat kell vele foglalkozni. Oké hogy sokat alszok, de amikor nem, akkor nagyon aktív.

2020. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
A macskák lusták, egész nap csak döglenek.
2020. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

A miénk kinti-benti, a lakásban megzizzene szegényem. Ma reggel játszottam vele egy intenzív 15-20 percet, mert feszült volt, de azóta alszik aranyom a vendég szobában :D De délben fel fog kelni és ki akar majd menni, miután kinézte a szánkból a falatot. Nem tud megülni, ha menni akar, akkor menni is fog, ha kell leszedi a függönyömet is.

Elképzelésem sincsen, hogy egy ilyen lusta cica mivel üti el az élete 90%-át. Én meg rosszul érezném magam miatta, lelkiismeret furdalásom volna, hogy rossz gazdája vagyok, depis a cica, pedig csak egyszerűen ilyen.

2020. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha kimenne se csinálna többet.

Anyámnak kinti benti van, ha kimegy, akkor felmegy a padlásra és ott alszik egész nap.. Vagy befekszik a zöldségek közé, málna tövébe.

2020. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Pedig kertes ház kell nekik, akkornem lennének szomorúak, ne mondjátok már hogy mindegy lenne!
2020. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Kint sokkal boldogabbak, tapasztalat
2020. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

Az a cél hogy kertes házba költözzünk, addig kiengedem őket az erkélyre meg gangra. Sajnos az állatotthonok is sokszor azt írják hogy kizárólag lakásba, amvel sztem az életüket pecsételik meg...

Elmondanám hogy nekem csak is szinte kint boldogak a gangon, szeretnek ott ülni a hűvős csempén meg a virágokat szagolgatni. Sajnos ezt sokan nem értik, ha te is tudod, legalább próbáld kiengedni őket este a gangra, folyosóra, nagyon szeretik :)

2020. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Jelzik ők, ha unatkoznak, játszanáni szeretnének. :) Ha van a lakásban mászóka/kaparófa, búvóhelyek, játékok (kupak, plüssegér, tollasbot, lézer, stb), és foglalkozik/játszik velük a gazdi, esetleg cicahálóval védett erkélyen tudnak nézelődni, akkor bőven elég ingeri éri őket. Amúgy is alvással és mosakodással töltik az idejük nagy részét.

Ki csakis az állatvédelmi törvényt betartva - kifutó vagy macskabiztos kerítés - lenne szabad engedni őket; közetületen és idegen telken semmi keresnivalójuk. A cica biztonsága és a szomszédok nyugalma érdekében is.

2020. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!