Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom a macskámat rákénys...

Hogy tudom a macskámat rákényszeríteni hogy több vizet igyon?

Figyelt kérdés
4-5 óránként kap friss vizet, az edénynek semmi szaga de egyszerűen nem hajlandó inni, vagy ha igen akkor is csak pár cseppet lefetyel belőle. Fecskendővel itatni esélytelen lenne, nem túl béketűrő.

2020. szept. 1. 21:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Lehetséges hogy sokat iszik, csak te nem látod. Nálunk a cicáink az öntözőkannákból szoktak inni, nem a táljukból.😄

Az egyik ismerősöm macskája sem a táljából iszik, hanem a mosdóról nyalogatja le a vízcseppeket.

2020. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Flagstaff ***** válasza:
96%
Az én cicám a táljából sosem ivott, de a virágvázákból rendszeresen, úgyhogy kapott egy vázát a tál helyett. Abból már sokat ivott. Próbáld meg, hátha a tied is vázából, bögréből szeret inkább inni.
2020. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
11%
Megfogod a grabancát(nem jut eszembe a neve, a tarkóján a husit) fecskendõt a szája elé teszed és apránként pl 5ml enként belespriccolod. Én gyógyszert adok neki így.
2020. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#3 küzd ellene, kiköpi. Írtam hogy esélytelen, ha órákon át szenvednénk vele akkor talán két csöpp vizet lenyelne jobb esetben.
2020. szept. 1. 22:01
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd beken, iszik, amennyi neki jol esik. Akkor aggodnek a helyedben, ha lathatoan rosszul lenne a cica, de akkor rogton orvoshoz is vinnem.
2020. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Pont ez a baj, hogy 4-5óránként cserélgeted, valszeg nem szereti csak az állotabb vizet.

A tál anyaga ha fém, nem jó. Jobb szeretik a műanyagot.

Lehet kapni itatókútat is, nekünk is van, imádják.

Az is lehet túl sok alutasakossal/nedvessel eteted, kevés a száraztáp, ezért már nem igényel több folyadékot.

2020. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%

3as egy igazi ostoba, nem kínozunk egy állatot sem, látszik nincs is macskád.

Simán félre tud így nyelni és megfullad.

2020. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Sok macskának bejönnek az ivókutak. Ez egy kerámia edény, amiben egy pumpa keringeti a vizet. Többféle kivitelezésben kapható, a családnak olyan van, ahol egy mini szökőkútból lefolyó víz végigcsorog egy kerámia felületen. A hülye macska addig csak a csapból volt hajlandó inni, és nyilván nem volt ott mindig valaki, aki megengedte volna neki a vizet. Aggódtunk miatta, hogy a veséje tönkremegy. Nem minden cicánál jön be ez az ivókút, de ha a költségvetésedbe belefér, egy próbát megér.
2020. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok macska nem is szokott sok vizet inni .. az enyémek panelban vannak velem de kb heti egyszer kell cserélni egy kisebb méretű edényt , és ezt a mennyiséget 3 macska issza meg egy hét alatt . A macskák tökéletesen elvannak víz nélkül is mert a szervezetük könnyebben hasznosítja a tápanyagokban levő vizet . Hagyd békén a macskád majd iszik amennyi jólesik neki.
2020. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
És? Beteg? Nem. Akkor? Ha szomjas, majd iszik. Nem hülye.
2020. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!