Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltak a vega/vegán...

Ti mit gondoltak a vega/vegán állattápokról? Normális dolog ezt a táplálkozást egy állatra rákényszeríteni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap láttam egy hirdetést, ilyet reklámoztak. Akkor is ledöbbentett, hogy miaf.sz. Ma utána olvastam, dicsérik magukat agyba-főbe, pl az egyik ilyen táp az alábbi összetevőket tartalmazza:

kukorica, kukoricafehérje, kukorica olaj, rizsfehérje, egész zöldborsó, lenmag, cukorrépapép, bikalcium-foszfát, hidrolizált növényi fehérje, burgonyafehérje, sörélesztő, kalcium-karbonát, nátrium-klorid, repce olaj.


Szerintetek ez nem okoz inkább károkat az állatoknak?



2018. jún. 9. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem normális, az emberi hülyeség határtalan, lejjebb már nem lehet süllyedni. Aki elvből a húsevő háziállatától is megvonja a húst, az tartson inkább lovat, vagy tehenet.
2018. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek az elsővel, akit zavar, hogy hús van az állateledelben, az tartson növényevőket, ott a nyúl, tengerimalac.

Bár sajnos a nem vega tápokban is kevés a valódi állati eredetű rész, USA-ban a sok gabona miatt veseelégtelenségben pusztulnak el a legnagyobb számban a macskák.

2018. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Elsőre én is hülyeségnek tartottam, de láttam anno egy yt videót egy állatorvos mondta, hogy a legtovább élő kis páciensei az ivartalanított vegánok!!! Kiakadtam. Amerikában volt, ahol elég elterjedt ez a hóbort. Szerintem a cicák és a kutyák ragadozók, de ha egyszer hosszú életet élhetnek ezeken a tápokon akkor annyira rossz azért nem lehet. Elvégre a növényevő állatokat is etetjük hússal, a tehenek mindennapos takarmánya, a granulátum döghúsból van. Az mennyire természetes? Mégis megeszik ha fogyasztásra alkalmas állapotúvá tesszük. Érdekes ez.
2018. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Vegánként elítélem az ilyet. A veganizmus lényege az állatok jogainak kiharcolása, az állatok védelme. Egy húsevő állatot növényi táplálékon tartani nem lehet biztonságos, jó. Megfelelő hasonlattal élve kb. olyan mintha az ember csak salátán élne és szedné mellé a vitaminokat.


A vegán macska-és kutyatáp nem más, mint az állatnak emészthetetlen massza, ipari folyamattal emészthetővé téve, egy halom vitaminnal, ásványi anyaggal és egyébbel dúsítva (pl. macska számára a taurin nevezetű fehérje ami nincs meg a növényi forrásokban, így utólag adják hozzá az ételhez).


Az ilyesminek nemcsakhogy semmi értelme, de szerintem az állat számára természetellenes és veszélyes is. Márpedig vegánként nem teszem ki ilyesminek a háziállatomat.


Aki annyira hülye, hogy nem tudja elfogadni azt, hogy a macskák húsevők ill. a kutyák is, az tartson lovat, kecskét, birkát, pónit, nyulat, csincsillát, patkányt, papagájt, a tököm tudja mit, de ne ragadozó állatot.

2018. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, látom akkor, nem csak én ítélem el... Még mindig meg tud lepni az emberi ostobaság!!! Csak az állatokat sajnálom!
2018. jún. 9. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező és 4-es válaszoló:


Alapvetően igazatok van, de érdemes meglátni itt is a kettős mércét:


Igen, a vegan tápokat mesterségesen teszik emészthetővé az állat számára és vitaminozzák őket. Azonban az állítólagos húsos tápoknak is kb 3%-a áll húsból, a többi feldolgozott gabonából készül. Plusz állagjavítók és aromák, hogy be lehessen csapni az állatot.


De ez ellen sokkal kevesebben tiltakoznak, sőt kb az jó gazdi aki ilyenekkel eteti az ebet.


" Szerintetek ez nem okoz inkább károkat az állatoknak? "


Mivel vitaminozzák a tápokat, így technikailag elvileg nem árthatnak többet, mint a hagyományos "húsos" tápok.

2018. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A jó minőségű táp bizony nem a pedigree és társainál kezdődik! Vannak gabonamentes, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, vitaminokkal dúsított, magas fehérje tartalmú szárazak. Úgy gondolom, hogy egy kutya igenis egyen száraz mellett is húst, csontot, de zöldséget is, de nyilván aki vega tápot ad neki, az nem fog elszaladni a henteshez csirkelábért.


Te is ehetsz gmo szójafasírtot, de azért az nem olyan, mint egy szelet csirkemell.

2018. jún. 10. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

" Vannak gabonamentes, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, vitaminokkal dúsított "


A hangsúly a dúsítotton van. A vegan tápok ugyanúgy dúsítottak, és közülük se mind gabona alapú.

Bármelyik "húsos" tápot is néztem mind ilyen volt. Innentől kezdve feles a farokméregetés, h ki a jobb gazda.


Jaj, a szóját hagyjuk már.

A szójatermelés 90%-át a takarmánynak használják, a húsokban közvetett módon sokkal több található belőle, míg a veganként teljesen ki is hagyható.

2018. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó ebben nem értünk egyet hiába vagyok én is vegán.


Az, hoy vannak mocsok minősű 3%os hústartalmú gabonás tápok nem azt jelenti hogy ideális növényekkel etetni a ragadozókat.


Egyik rosszabb mint a másik! Mindegy hogy a gagyi Lidl-ös tápot veszed vagy a mesterségesen emészthetővé tett vegán szart egyik sem megfelelő egy ragadozónak.


Megfelelő az ha az állat vadászhat, ha barfozol vagy ha magas hústartalmú gabonamentes tápot veszel kész és pont. Én 70-80%-os hústartalmú minden egyébtől mentes tápot veszek, a maradék tartalom az víz ugye.

2018. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértesz, mert én egy szóval sem mondtam, h vegan táppal etetni egy ragadozót ideális lenne. Azt jeleztem, h az idézőjelbe tett húsos tápok sem jobbak egy szemernyivel sem a vegan alternatíváknál.


Valóban a vadászás lenne az ideális szerintem is, de lássuk be:


- a kutyák többsége városba lakik (becslések szerint BP-n kb egymillió él) és emiatt limitáltak a lehetőségeik.


Ha már ragadozó háziállat, akkor a vadászást a macska tudja legkönnyebben megoldani, ha megfelelő körülmények között él.

2018. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!