Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy depressziósnak segítség...

Egy depressziósnak segítség az ha rákényszerítik dolgokra?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban megfogalmazni a fő kérdést röviden. Van egy barátom. Nem rég óta ismerjük egymást, de nagyon bírom őt, és nem tudom nézni ahogy tönkre teszi az életét a folyamatos depresszió, szorongás, félelem. Sokszor még a házból sem képes kimenni.

Ilyen embereknek az segítség ha "kényszerítik" bizonyos dolgokra indirekt módon. Pl megbeszélem vele hogy hánykor találkozunk és hol, hogy elintézzünk valamit, akkor nehezebben húzza vissza a depresszió, mert tudja, hogy nem hagyhat engem csak úgy állni és várni őt, muszáj megjelennie.


Vagy mivel tudok segíteni neki? Volt már pszihiáternél de nem voltak jó szakemberek.



2020. febr. 23. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha az megoldható, menj el hozzá, és együtt induljatok el valahova. Úgy könnyebb neki kezdetnek.
2020. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dr agyturkász csak meghallgatja.


Nem kibogózzák a gondokat s nem világít rá a beteg fejében a gyökeres problémára.


Igen segíthet, néha csak egy kis kezdeti lökés kell.


De személyre szabottan könnyebb segíteni.


Magának kell elhatároznia magát agyban, hogy kideríti önmagában a gondokat s megoldja azokat.


Anno nagyon nehéz eset voltam, senki nem tudott mit kezdeni velem.

Magam elmélkedtem rengeteget s jutottam el arra a szintre, hogy változok.


A sulit ott hagyó depis lányból 180°-os fordulattal pozitív kiegyensúlyozott vállalkozó lett: vagyis én.


Emellett művészetek több ágán is jeleskedek, alkotok, tanítok is (mindig aktuálisan 2-2embert) + segítek akinek kell.


Lassan jön a jó idő és ki lehet mozdulni rendesen a szabadba is szórakozni.


Mi tollasozni, röplabdázni, biciklizni szoktunk + túrák.

Próbáld elcsalni picit majd levegőre.


Mitől fél s szorong az illető?

2020. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leginkább attól, hogy nem fogadják el vagy nem úgy, ahogy ő szeretné. De jobban meg kell ismerjem, hogy többet mondjak erről.


Az én célom nem is az lenne, hogy meggyógyítsam, hanem, hogy segítsek neki lefagyasztani az életét, míg meg nem érik néhány gondolat a fejében. Mert rajtam sem segített külső erő, de a tétlenségemmel rontottam az életben az esélyeimet és nehéz helyreállni belőle

2020. febr. 23. 21:17
 4/8 anonim válasza:
64%
Szia! Nekem van egy barátom aki régebben nagyon mély depressziós volt. Olyan dolgokat akart magával csinálni (egyszet kiakarta szúrni a saját szemét), ogy amikor elmondta sírva fakadtam. Tudni kell, hogy az ország két különböző részén élünk ezért takizni sem tudtunk. Rengeteget beszélgettem vele, hívásoztam, és ő magának taláta meg végül a boldogságot. Ő a fájdalmat edzésbe vitte át és maga jött rá a dolog lényegére. Mostmár jobban van, és elég sok barátja is lett. Amit tenni tudsz, hogy sokat vagy vele, ne nyomulj de noszogasd találkozókra. Írkálj vele és ami a legfontosabb szerintem az, hogy kialakuljon a bizalom, szóval ha ő elmondja a problémáját akkor te is mesélj a tieidről.L
2020. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nem. Én nagyon rosszul éreztem magam, mikor elbagatelizálták a bajom és körülöttem mindenki a helyén volt én meg nem értettem, mit keresek ott. Nem vártam, hogy velem sírjanaj, csak azt, hogy értsék meg, hogy nekem ez nehéz időszak és még nem állok készen önfeledten velük mulatni. Nekem ez hatalmas belső munka volt és inkább a támogatást szerettem volna érezni, mint a felületi kezelést.
2020. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jo etrenddel tudsz segiteni. Oriasi omega 3 hianya van pl.

Menjen napsutesre vagy rendszeresen szoliba.

2020. febr. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abban segít csak, hogy kimozdul, de attól még nem lesz jobban. Hosszú éveken át tartó depresszió után jöttem rá, hogy se kimozdulás, se barátok, se terápia, semmi nem segít, csakis önmagadon tudsz segíteni. Egy nap valami átkattant a fejemben és onnantól teljesen másképp láttam a dolgokat, rengeteget javult a depresszióm. Szóval csak saját magán tudna segíteni.
2020. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy segít, de még hozzáértő kezekben sem mindig. Ez gyakorlatilag sokkterápiát jelent, és nagyon kockázatos, hogy visszafelé sül el. Ha nincs sikerélmény, akkor az alanyunk mégjobban bezárkózik, ugye... 🤔


Persze ez akkor, ha valódi depresszióról van szó (ami az agy kémiáját is étrendezi).


A legtöbb ember csak depresszív gondolkodásmódú, ami nagyon nem depresszió. Így náluk könnyebb eredményt elérni. Viszont a sikerélmény számukra is fontos.

2020. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!