Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nevelése? Mit? Hogy...

Macska nevelése? Mit? Hogy tehetnék érte? Sziasztok! Lett egy menhelyi cicám. KB. 2 hónapja lesz nálam. Sajnos nem hajlandó sehogy se megtanulni a nem szót. Egy egy percre hagyom magára és már mászik fel tilos helyekre, edénybe eszik, csapba mászik.

Figyelt kérdés
Próbáltam szépen és kevésbé szépen is. Rá szóltam, rá ordítottam, le dobtam, a seggére csaptam. Nem használ. Rongálja a függönyt, a kanapét, az ágyamba pisilt pár napja. Kérlek adjatok tippet mit tehetnék vele? Nem szeretném vissza vinni a menhelyre de ez már nem megy tovább..nem azért dolgozom hogy mindenből újat vegyek miatta. Fiú cica, 1,5 éves, herélt. Kint találták többet nem tudtam róla de akkor még nagyon édes volt mikor elhoztam. Két hétig. Azóta ez megy nap mint nap. S. O. S

2020. szept. 27. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Hát ilyen egy macska.

Beszelhetsz neki.


Vizes spricc lesz a megoldás.

Ivartalanítás is.

2020. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Víz spricc is volt. És írtam.. Ivartalanítva van :)
2020. szept. 27. 15:58
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem valószínűleg nem lakásban tartott macska volt, így nálad ingerszegény a környezete,ezek a dolgok nem valószínű, hogy javulnak.
2020. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Szóval bántod is? Minek fogadsz örökbe állatot, ha alkalmatlan vagy rá? Ha olyan helyről hoztad el, ahol foglalkoznak örökbefogadás után is az állattal ne csodálkozz ha elveszik tőled.
2020. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyél macska gazda!

Pakolj el mindent, ami számodra értékes. Ha kapar, kaparófa, saját bútor szükséges. A pisilés lehet az érzelmi elhanyagolástól, vagy attól hogy az alom kevés, vagy koszos, gondold át.

2020. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy macska, nem fogod tudni ugy nevelni, mint egy kutyat. Ki kell zarni pl a konyhabol, furdobol, ahol gondot okoz, ha felmaszik az asztalra,kadba, mittudomen. A kajat el kell pakolni rogton fozes utan, vagy fedot kell ra rakni, mert bele fog enni nyilvan, errol nem fogod tudni leszoktatni. Az enyem meg a kavemba is belenyal, ha nem figyelek. A vizes spricces dolog jo megoldas, mert az enyem igy tanulta meg, hogy a jelenletemben nem maszik oda, ahova nem akarom. De amint kiteszem a labam abbol a szobabol, rogton ugrik is a “tilos”helyekre, ugyhogy ennyi. Igazabol nalunk csak a konyhaba es a furdobe nem mehet soha be, a tobbi helyiseget ugy hasznalja, ahogy akarja. A macskak ilyenek, kulonleges es egyedi szemelyiseguk van, neki nem te vagy az isten, hanem sajat maga, ne is vard el tole, hogy kutyakent viselkedjen. Nem fog.
2020. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%
NEM dobod le, és. EM csapsz a seggére. Ha felmegy valahova max tapsolsz, és siccegsz. Még fogja tanulni ha otthon vagy, nem megy fel, csak akkor ha nem lát. Mert ő egy MACSKA! Mielőtt befogadtad utána kellett volna nézni, mire számíthatsz. Pakolj el mindent amit féltesz, nekik az egész világ egy nagy játszótér. Viszont ha ütni akarod akkor inkább add örökbe,mert alkalmatlan vagy az állattartásra.
2020. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ledobni és rácsapni nagyon rossz ötlet, az is lehet, hogy azért pisil az ágyadba, mert így mutatja ki, hogy mennyire nem tetszik neki a bánásmód
2020. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. feljárnak a macskáim (legalábbis 2) a szekrény tetejére, de nincs abban semmi. Sőt az egyiknek pl. a párnám mellett is bérelt helye van. Viszont ha nem vagyok az ágyban a párna az övé. :)Ne bántsd a cicát.
2020. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Macska. Nem lehet úgy nevelni, mint egy kutyát.

Az ordítás, rácsapás stb.csak félelmet vált ki belőle, stresszeli - az ágyba pisilésnek például ez is lehet oka.

Kaparófa, sok-sok játék, türelem, szeretet.

2020. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!