Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az új kiscica mindig minden...

Az új kiscica mindig minden felzabál, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Nem az én állataimról van szó.

Adott egy nőstény cica, aztán jön egy kandúr kismacsek. A nőstény cica nem igazán szívleli, meg van sértődve. De amúgy nem bántja, csak elkerüli, a kicsi megy folyton utána és zaklatja. Na de az új kiscica egyszerűen szörnyű. Van saját tálkája, de mindig felzabálja a másikét is, akárhányszor újratöltöm, megeszi. Volt, hogy letakartam valami papírtörlővel addig, míg a nagy cica nem akar enni, de azt is kibontja és megeszi. A múltkor lelopott egy sült halat a konyhapultról, pedig oda nem is értem hogy tud felugrani. És ez ugye mind a konyhában történik, mi meg nem vagyunk mindig ott. És csak utólag látjuk mi történt, aztán úgy meg hiába koppantunk az orrára vagy a seggére, nem értené mi rosszat csinált. A nagy cica kinti-benti, szóval felmerült, hogy kirajuk a tálját, mert a kicsi csak felügyelet alatt mehet még ki. Viszont az el lett vetve, nehogy jobban megsértődjön a nagy és úgy érezze, hogy ki van rakva. Ezért nem tudom mi a jó megoldás. A konyha úgy néz ki, hogy egyben van az étkezővel. Onnan szabad a pálya az előszobába. A nappaliba onnan jutunk be és az zárható ajtóval. A konyhából jutsz el a fürdőbe, onnan pedig a hálóba. Ezek mind zárhatóak. A kicsi tálkája, alma a fürdőben van, a nagy tálkája a konyhában. A kicsi néha be van zárva úgy a fürdőbe, hogy a hálóban is tud lenni, de a konyhában nem, csak azért nem mindig, hogy tudjon felfedezni és játszani.

Ezért kérdezlek titeket, hogy van-e valami jó ötlet.


2020. okt. 2. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig legyen kint száraz.
2020. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Van ilyen chip szerű etető tál amiből csak az adott macska tud enni.
2020. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az a klasszikus dupla etető tál jött be. Egyik az egyik oldalból, a másik a másik oldalból eszik :)


Első néhány alkalommal felettük kellett állni, ha a másikét akarták, akkor közbe kellett szólni.

2020. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a kismacskák zabálósak. növésben vannak. naponta háromszor etesd őket, közte csak száraz legyen elől. amit az öreg macska nem evett meg, azt tedd el.
2020. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap is volt kint neki táp a tálkájában, de előbb kezdte el enni a nagyobb cica kajáját. Lehet az a baj, hogy lusta bemenni a fürdőbe és azért eszik a nagyéból, mert az úgyis ott van előtte? Hiszen ott játszik minden nap.

A dupla tálka jól hangzik, mondjuk nem tudom, hogy akkor a nagy lenne-e hajlandó enni belőle, mert ha meglátja a kicsit, akkor már nem eszik, megsértődik és mindenképpen ki akar jutni a házból. :D De egy próbát mindenképpen megér, köszönöm az ötletet!

Azt értem, hogy növésben van, de kap enni rendesen és azon felül egyik nap háromszor kiette a nagy tálkájából a kaját.. és tele volt a tál. Na meg egy egész hal? :D

2020. okt. 3. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!