Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szörnyű ember, s szörnyű...

Szörnyű ember, s szörnyű rossz gazda vagyok. Megjavíthatom valahogy azokat, amiket eddig tettem?

Figyelt kérdés

Egy nagyon erőszakos kiscica került a nagyok közé. Ők hamar befogadták, de a kis pici cica nagyon "gonosz", mindenkinek elveszi az ételét, játékát, kitúrja őket a kedvenc, legjobb helyeikről, elzavarja a gazdiktól stb. Ezt figyelemeltereléssel próbáltuk megoldani, pl: ő kap először enni, hogy aztán, ha degeszre megtömte magát, a többi is nyugodtan tudjon enni. Szó szerint zabál, nem is rág, csak nyel, addig, míg terhesmacska hasa nem lesz. Időnként külön lettek zárva, ha nagyon nem hagyta a többit, hogy ők is tudjanak játszani, pihenni. De mindeközben nagyon cuki a gazdikkal ez a kis pici. Már nem is olyan pici, de fél éves és néha annyira felhúzott az erőszakos viselkedéssel, hogy nem egyszer odavertem neki .. Aztán persze sajnáltam, ő meg pont telibe kakilta, meg se rezdült. Mintha egyáltalán nem érezne fájdalmat és nem félne semmitől. De már tehetetlenségembe csináltam és agyon bánom. Mostanában próbáljuk azt, hogy mindig a nagyok vannak elsőbbségben. De ilyenkor addig ordít, kapálózik, karmol, harap, míg oda nem jut a többiékhez. Kaja vagy játék, jutalomfalat, szőroldó paszta, anyám kínja. Mindig ez megy, próbáljuk tanítani, hogy megértse, nem ő az első, ő a legfiatalabb, tisztelnie kell az idősebb társait.

(2-10 évesig van 6 cicánk mellette, ő a kis 7. testvérkéjük, becsületes nevén Vacak, de ez most lényegtelen.)

Szóval nagyon rossz embernek érzem magam, mit tehetnék, hogy békességben élhessenek és én se boruljak ki folyton ennyire? Annyiszor akartam elajándékozni, de annyira a szívemhez nőt, na meg, nem tudom biztosítani, hogy aki elvinné, az el fogja viselni a viselkedését, bűnrossz kiskandúr..

Az ivartalanításon egy hónapja túl van, egyenlőre semmi változás, pedig a család megmondta, hogy ez az utolsó esélye, ha nem változik, akkor mennie kell, a többieket sakkban tartja, pofátlan, szemtelen, erőszakos ..

Nagyon kérlek Titeket, ha valakinek van tapasztalata, az kérem segítsen vagy kitalálni valamit.



2020. okt. 4. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engedd a nagymacskak közelébe.

Te nem tudod megnevelni, viszont ők igen.

Egy idő után megunják, és ledominaljak.


Főleg ha éhesek a nagyok.


Csináld ugy, hogy a nagyok éhesek legyenek.

Ne eheztesd ki őket, hanem egy kicsit később kapjanak.


Akármilyen nyugodtak a nagyok, sokáig nem tűrik ezt.


Tapasztalat.

2020. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hagyd azt is hogy elzavarja a nagyokat a helyükről.


Egyszerűen ne akard nevelni, arra ott a többi macsek.


Lerendezik ők.

2020. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele semmit tenni, életkori sajátosság, amit csinál! Egyedül az evés problémás, külön kell zárni, amíg a többiek jól laknak, utána kiengedni. A viselkedése csak titeket zavar, ha a cicáknak probléma lenne, akkor rég lerendezték volna, pár hónap, és ő is megkomolyodik.
2020. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki, kérj tanácsot (fészen van csoportja is).

[link]


Ő a magyar "macskasuttogó", Jackson Galaxy módszereit használja kb. Cicamentőknél önkénteskedem, nekünk sok esetben segített.

2020. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
2 macskám van, nyugodtak, én személy szerint nem bírnám az ilyen macskát. Én nálad is gonoszabb lennék és szélnek ereszteném, nem ér meg annyi ideget egy állat sem hidd el.
2020. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első válaszoló írja. Semmi dolgod nincs vele, hagyd hogy a többiek megoldják. A kismacska épp úgy mint az ember gyerek, próbálgatja a határait, hogy meddig mehet el. A többiek majd meghatározzák ezeket a határokat és be is fogják tartatni vele.:) Szerintem jó dolog, hogy ők nem annyira harciasak, így még csak féltened sem kell, hogy durván csapnak oda neki.
2020. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális a viselkedése, kamasz, egy undok kis kamasz. El fog múlni egyéves kora táján az egész nála. A többi macska jobban tudja ezt, mint te.
2020. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Bevallom azt hittem le leszek alázva a poros, sárga földig.

De ezek szerint mégiscsak én rontottam el, már az elejétől. Viszont azért, mert láttam a cicákon, hogy olyan szomorúan, csodálkozva nézik, hogy miket művel ez az egy szem pici a többi nagy mellett. Félek attól, hogy pont, hogy ő dominálja le a többit és teljesen elnyomja majd őket még jobban. Meg oké, hogy kamasz, de 1 hónaposan találtuk és mindig ilyen volt, a kezdetektől, mint valami turbós túlélő üzemmód. Azért adtunk neki mindjárt elsőnek enni, hogy megértse, hogy nálunk mindig kap majd enni, hogy hagyja abba ezt a falást, de azóta is ilyen, talán még erősítettem benne ezt a viselkedést, hogy mindig elsőnek kapott. Nem tudom.

Megnézem azt a cicasuttogót meg keresek még ilyeneket.

Amúgy az összes cicánk így lett kb befogadva, hozzánk szegődtek, különböző korúak voltak(1,4,6,10 hósan, illetve 2 és 4 évesen) de egyik sem volt sose ilyen.

Köszönöm, hogy írtatok.

2020. okt. 4. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A macskák mind más természetűek. Mi egyszer befogadtunk egy kidobott kiskandúrt, hát ő örökké a környékbeli nagy kanok társaségét kereste, és úgy provokálta őket, hogy kéthetente jött hozzá az állatorvos. Hol úgy hasba rúgták, hogy bélvérzése lett, hol a fele fülét harapták le, mindig elfertőződött harapásokat kellett itt-ott ellátni rajta, csoda, hogy nálatok a cicák elfogadják, és nem agyalják úgy meg. Ennek se használt különben az ivartalanítás, még a bakszaga sem múlt el. Aztán egyéves korában szegényt elütötte egy autó.
2020. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!