Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe van egy hónapban a...

Mennyibe van egy hónapban a macskátok? (rendes állattartók válaszoljanak, ha kérhetem)

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik minőségi ételeket adnak a cicának, tehát nem a Whiskas, Friskies és egyebeket. Meg nem merül ki abban a macskatartás, hogy ahogy megvan, kirakjuk egy dobozban az udvarra.


Benti macska esetében kell-e valami extrával számolni az almon, kaparófán és macskafüvön kívül?

Érdemes-e rögtön két kiscicát vásárolni (testvéreket, tenyésztőtől), hogy ne legyenek egyedül napközben? (egyetemre járok)


2020. okt. 5. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 macskám van, ha az élősködők elleni védekezést nem számoljuk, akkor a száraz kaja olyan 12 ezer / hó egy macskára.


A nedvestáp 9 ezer egy macskára.


Két macskára ez így havi 42 ezer forint, ez csak a minőségi táp.


Az alom, az olyan havi 5 ezer forint összesen.


Szerintem egyszerűbb 1 macskával, ha nincs nagyon sokat egyedül.

Abból is jobb egy nyugisabb :D


Imádom mindkettő cicám, de az egyik nagyon az agyamra megy a hiperaktivitásával...


Meg én kis lakásba fogadtam be kettőt, így nehezebb...

Az lenne az ideális szerintem, ha macska ajtón keresztül, egy kertesházból ki tudnának menni egy zárt kennelbe (ez a célom, erre gyűjtögetek).

De én utcáról fogadtam be Őket, a 2 macska a 38 M2-re viszont kicsit sok.

2020. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Brit macskát vettem (2 tenyésztőtől)

Oltás: 30ezer volt a 2 cicára

Ivartalanítás: 20ezer a 2 (fiúk)

Nekem a kezdő felszerelés nekik olyan 70-100ezer volt (kaparófa,fekhely stb.)

Wild Freedom száraztápés konzerv a 2nek kb.20ezer egy hónapban.

Frontline havonta a 2 cicának 4000Ft

Évente a fereghajto 2ezer (4db).

Alomból mi biológiailag lebomlót használunk az 4-5ezer Havonta.

Kb.ennyi, havi: 30ezer 2 cica.

2020. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Két cicám van egy skót és egy brit, csak bentiek. Száraztáp havonta: 7000 Ft. nedves kb. 10 körül van. Szilikátos alom két csomag aldis: 4000 Ft. Féreghajtó 3 havonta 4000. Jutifalik, paszta: 2-3 ezer havonta. Oltások évente: 9500/cica.

Ivartalanítás:

Nőstény: 20.000

Kandúr: 12.000

Persze mindig kapnak valamit plusszban, de ha az alapfelszerelés megvan akkor kb. 25 ezer a két cica havonta.

2020. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Két kandúrom van. Mindketten túl vannak az oltásokon. A nagyobb ivartalanított már, a kisebb most 5 hónapos.

Kb. 20000-ret költök rájuk 1 hónapban orvosi költség nélkül. Apránként szerzek be nekik mindent ami még kell a kaján, almon kïvül. Sajnos valamire allergiásak mindketten, így most új tàp, alom próba lesz. Applaws táppal próbálkozom most majd, ami elég húzós lesz árban. Az alom viszont olcsóbb lesz, mint az eddigiek.

2020. okt. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én Aldis almot veszek, mert csomósodik rendesen és az vált be. Abból elfogy egy hónapban 4-5 zsák.

Kajával együtt 2 macsekra, kb 20-25.000 havonta (mert van nasiutánpótlás is).


Félévente 1 kaparófa 10.000 körül, mert akármilyen drágát veszek nem bírja tovább, szerintem nem is használatra tervezték.

Plusz kb félévente cserélgetem a vizestálakat is, mert akàrmit csinálok vízkövesedik, de az már filléres tétel.

2020. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!