Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek tartsak macskát...

Szerintetek tartsak macskát vagy ne?

Figyelt kérdés
Nos régóta mindig vágyok egy cicára. Manapság a család is egyre elfogadóbb azzal a gondolattal, hogy én cicát szeretnék. De néha beugrik a "mégse akarok cicát" mondat, mert megijedek, hogy túl nagy felelősség e nekem, elég helye lenne e a cicusnak, tudnám e vállalni a gondoskodását. Egyszer barátnőm cicáját fogadtam be hozzám ideiglenesen, míg nekik meg oldódtak a nehézségeik, de elég kényes helyzet volt. Napközben nem volt gond, eljátszadoztam vele, etettem és itattam, WC-t cseréltem. Éjszaka viszont konkrétan mind egy vadállat volt, ide oda futkározott, ágyamra is felmászott, néha a fejemre is ugrott, neki esett a bútoroknak ami éjszaka elég hangos volt. Akkor a szobámban volt a cica, mert a szüleim nem rajonganak érte nagyon, de simán engedik. De amióta elvitték eléggé hiányzik, mostmár az se érdekelne ha este a fejemre mászna, csak lenne megint egy társam, mert eléggé egyedül érzem magam itthon. Nagyon kevés barátom van, egyedül 1 van aki szívesen tölt el velem egy napot is. Mivel a cica a kedvenc állatom ezért gondoltam rá, barátnőm szerint nem kell félni tőle, nem kell neki nagy hely és elvan a nap részeiben. És ezt bizony láttam is, mikor nála voltam macskázni. De mikor találok egy megfelelő macsekot akivel eltudom képzelni magam, akkor mindig jönnek a negatív gondolatok, pedig néha tényleg szeretnék egy cicát és lenne is rá pénzem hogy dolgokat vegyek neki. Mit gondoltok, vágjak bele és fogadjak örökbe egy cicát? Benti cica lenne, mert nincs kertünk csak társasházi udvar. 23L

2020. okt. 5. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
simán. macska nélkül nem élet az élet :-)))))
2020. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
csak hogy ez nem lenne "állatkínzás", hogy legtöbbször az én szobámban lenne? persze napközben kiengedem a lakásba csak éjszaka nem.
2020. okt. 6. 00:09
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
dehogy. az enyém is itt durmol az ágyam sarkában, a takaróján. egyáltalán nem bánja :-)))
2020. okt. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cica lakásban van,egyáltalán nem állatkínzás,ők megelégszenek legtöbbször ekkora hellyel is.Az írásodból következtetve lelkiismeret is vagy és törődél vele,szerintem semmi akadálya:) Egyébként van amelyik nagyon nyugis és semmi kárt sem tesz semmiben...
2020. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg azért ugrabugrált éjjel az idegen cica, mert szokatlan volt neki a hely, és gondolta, megkergül egy kicsit a szórakoztatásodra :-))
2020. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon köszi :D.

csak interneten láttam sokan kiosztottak pár embert akik a saját szobájukban tartanák a cicust. Pedig a szoba attól még lehet nagy nem? Enyém például egész nagy. Akkor csak éjszaka meg kell szoknia és nem lesz gond :).

Jövőhéten keresek akkor egy cicát és elhozom azt lesz végre társam :D.

2020. okt. 6. 00:23
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Hááát őő éjszaka azért tombolt, mert olyat bizony szoktak csinálni. Éjszakai ragadozó, rémlik? Ha nem is éjszaka, de hajnali 4-5 körül indul a móka. Még az idős macskák is szokták csinálni, nem csak a fiatalok. Az enyém is az ágyamon alszik mellettem, de hajnal 4-kor felébreszt, minden egyes áldott nap :)


A jó hír, hogy ezt (1) meg lehet valamennyire szokni (2) valamelyest alkalmazkodik a Te ritmusodhoz, de ebből azért lesz még feszültség :)


"hogy dolgokat vegyek neki." Csak jó minőségű kaja kell, meg tiszta víz, alom. A legtöbb macskajáték pénzkidobásnak bizonyul :) Lakásban tartott macskához max kaparófa/macskavár kell, azért az hasznos tud lenni, ha elfogadja.


Azzal azonban nem tudok mit kezdeni, hogy "persze napközben kiengedem a lakásba csak éjszaka nem." Mert hidd el, ha ki akar menni, olyan műsort csinál neked, hogy ki fogod engedni. Persze lehet hogy egy idő után megszokja, de nem 2 nap alatt.


Másrészt éjszakára behozod a szobádba a kaját és a macska WC-t? Egyiket a szoba egyik sarkába, a másikat a másikba? Vagy hogy?


Bár a benti-kinti macska viták felérnek egy vallásháborúval, azért a szobában tartott cica már nálam is kiverné a biztosítékot. Egy macskának szabadban többszáz négyzetméter a saját territóriuma és többezer négyzetméter a vadászterülete.

2020. okt. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Addig olvastam, hogy "mégse akarok nagy felelősség"

Ne! Kérlek NE!

2020. okt. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

8...nem azt irtam.

Átirtad a szavaimat.

Azt irtam.mégse akarok cicát

nagy felelősség e nekem

kettő teljesen más!

Nem tudom még mennyire lenne nagy felelősség e és mivel jár.

Mégse akarok cicát meg néha eljön a félelmek miatt de hamar elszáll. Miért ne! magyarázd meg kérlek ne csak nene!!!

2020. okt. 6. 03:16
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert nem vagy magadban biztos, és egy élőlényröl beszélünk. Ha menet közben gondolod meg magad akkor már nincs visszaút, de mégsem fogsz vele úgy törődni. Ne adj isten túl adsz rajta.

Nem azt mondom, hogy soha ne legyen macskád. De még ne, várj legalább pár hónapot. Gondolkozz rajta stb.



Én pl fejben már 2x össze raktam egy akváriumot, össze írtam miből mennyit hogyan stb.

De mindig elbizonytalanodok, és inkább nem kockázatok, hogy később nyűg legyen.

2020. okt. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!