Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhely ellenőrzéshez mit...

Menhely ellenőrzéshez mit kell beszerezni?

Figyelt kérdés
Házellenőrzéshez már meg kellenek, hogy legyenek a felszerelések. Azonban én a netről rendeltem, szóval még nincsenek itt. Mik az alapok, amik mindenképpen legyenek, amikor jönnek?
2020. okt. 6. 15:48
 1/7 vantel ***** válasza:
46%

Ki ellenőrzi a házad és miért?

Miért kell a menhelyt ellenőrízni?

Örüljenek ,hogy elhoztál egyet,ha jól értettem kérdésed!

2020. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Én biztos hogy senkit nem engednék a házamba. Ez nevetséges. Oké, küldök képet a kaparófáról meg hogy macskaháló van az ablakon... De ez?? Ahogy az első írja, örüljenek hogy elviszel egy macskát. Nem kell a segítséged? Így jártak, lehet nem kéne olyan feltételekt szabni egy macska örökbefogadásához, mint amilyeneket sokszor a gyámügy szab. Még legalább egymilló gazdátlan macska van az országban. Ennek a 80%a teljesen egészséges, kedves kóbor macska.
2020. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Mondták, hogy mennek és azt hogy mikor?

Mert az igaz, hogy benne van a szerződésben, hogy látogathatnak, de a gyakorlatban nem szoktak, elég nekik ha küldesz képeket.

Szomszédom is menhelyről hozott kutyát már vagy 10 éve és ez idő alatt sose voltak itt emberek a menhelytől...

2020. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
nem mennek ki. gyakran arra alig van emberük, hogy a meglévő állományt ellássák. muszáj valamit beírni a szerződésbe, ennyi
2020. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Én ebből a kérdésből azt szűrtem le, hogy a kérdezőhöz terepszemlére mennek, hogy megnézzék, hogy hova adják a macskát. Magyarul még nincs meg a cica. Ehhez van joguk, hisz nem az a cél, hogy az ember állathoz jusson, hanem az hogy az állatnak minél jobb gazdája legyen. Én kutya menhelyen dolgoztam, ott is kimennek felmérni a terepet. Egyszerű a sztori. Ha te nem engeded be őket, akkor ők nem fogják kiadni neked a macskát. Utána már lehet, hogy elég a kép, de a szerződés szerint előzetes egyeztetés után elmehetnek ellenőrizni. Ha nem tartod be a szerződést, akkor beperelhetnek, és mivel a szerződés hivatalos, így elég nagy esélye van, hogy ők győznek, és az állatot is elveszik. Egyébként is, ha nincs mit titkolnod miért ne engednéd be őket, hogy megnyugodjanak?

A kérdéshez: Szerintem érdemes beszerezned kaparófát, etető, itató tuti kell. Azon kívül valamilyen játékok, és úgy rendezni a környezetet, hogy minél jobb benyomást keltsen.

2020. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vantel ***** válasza:
75%

Sok százat hirdetnek imgyen elvihetőbe.

Miért pont menhely?

Nagyobb jótett a vízbefolytástól megmentei.

2020. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több menhellyel is álltam már kapcsolatban (külföld, nem Magyarország, de szerintem ez a kérdés szempontjából lényegtelen), mindegyik kiment a leendő gazdihoz vagy ideiglenes befogadóhoz terepszemlére. Én ideiglenes befogadó voltam egy menhelynél, az én ellenőrzésem egy gyors és kötetlen beszélgetés volt. De szerintem ilyenkor te is teszteled a menhelyet, ha mindenen akadékoskodnak, akkor lehet érdemes másik menhellyel felvenni a kapcsolatot. Szerintem nem baj, ha addig nem érkeznek meg a macskád dolgai, ha elmagyarázod, hogy már megrendelted, stb... Tapasztalatom szerint az örökbefogadás után már nincs ellenőrzés, maximum csak papíron, pláne ha néha küldesz 1-2 képet a cicáról.
2020. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!