Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire számíthatok, ha elviszem...

Mire számíthatok, ha elviszem a cicát féreghajtással és oltásokkal kapcsolatos tanácsokért állatorvoshoz? A ti állatorvosotoknál mennyibe kerül egy vizsgálat?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztam haza a cicámat. Fajtatiszta, tenyésztőtől származó cica, így az oltásai és féreghajtása rendben vannak, de mivel ez az egész még új nekem, ezért a következő féreghajtás esedékessé válásakor mindenképp ellátogatok vele egy állatorvoshoz, érdeklődni az oltásokról, féreghajtásról, és a chiphez regisztrált adatokról is.


Ezelőtt nem volt saját cicám, benti cicám még kevésbé, így fogalmam sincs, mire számíthatok egy állatorvosnál. A cica egyébként teljesen egészséges, ivartalanított kandúr kiscica.


Ilyen esetben kb. milyen költségekre számíthatok, milyen szolgáltatásokat számít fel? Bár gyanítom, ez valamelyest állatorvos-függő, az árak meg még inkább, de tapasztalatok mindenképp érdekelnek. A ti állatorvosotok általában mennyit számít fel egy alap vizsgálatért?


A kérdés puszta kíváncsiság, költségektől függetlenül megyünk állatdokihoz.


A válaszokat, tapasztalatokat előre is köszi.



2017. aug. 31. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az alap vizsgálati díj 5500 ft,ha kell valami gyógyszert kapnia az persze plussz pénz, de ha esetlegesen vissza kell vinni kontrollra az már nem kerül semmibe.
2017. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
lehúz annyi pénzel amennyivel csak bir, az en macskam az kinti macska orvos sose latta mar 8 eves es megsincs semmi baja, joeroben van es egeszseges.
2017. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyás vagyok, de azért hátha tudok válaszolni.


Sok évig jártam egy állatorvoshoz, de pár hónapja leváltottam, mert a normális ellátás helyett inkább már csak a pénzt nyelték.


Az előzőnél minden egyes alkalommal elkérték a vizsgálat díját (5900 forint), tök mindegy, hogy miért vittem be. Ha csak oltani vittem, akkor is. Így kijött egy veszettség elleni oltásnál egy 10 000+-os számla. Az új dokinál még egyszer sem fizettem vizsgálati díjat, pedig az kölyökkutyámat megvizsgáltak(leszálltak-e a golyók, fogai, fülei, stb.). Mindig csak az oltásért kérte el a pénzt, illetve a féreghajtóért.


Egyébként nem árt csak úgy simán elvinned, megmondod, hogy nem rég hoztad haza, és szeretnéd, hogy ránézzen, illetve, hogy a chipben szereplő adatok jók-e. Illetve a legegyszerűbb, hogy bemész a rendelőbe, és lefotózod az árlistát, általában a váróban ki van rakva. Inkább többbre számolj, mint kevesebbre.

2017. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 válaszolónak köszönöm. Elég nagy eltéréseket hallok állatorvos és állatorvos között, sokan 3000 Ft körüli összeget mondanak egy vizsgálatra, míg mások 7000-et ugyanarra. Szerencsére, a környéken van bőven állatorvos, úgyhogy megpróbálok jó szakembert találni, aki átlagos árakkal dolgozik.


#2 válaszolónak köszönöm, hogy a rendkívül hasznos és relatív "tapasztalatát" megosztotta velünk.

2017. aug. 31. 13:57
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Fú, köszi szépen a részletes választ, tényleg hasznos volt. Már gondoltam rá, hogy elmegyek egy-két állatorvos rendelőjébe, és körülnézek árak terén, de ezek után esélyesebb, hogy tényleg belevágok.


Köszi még egyszer. :)

2017. aug. 31. 14:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én állatorvosom nem vesz el pénzt azért mert érdeklődök valamiről. Az nem vizsgálat.
2017. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kutyás-macskás ismerősöd (olyan akiről tudod, hogy foglalkozik is vele, nem csak van neki), az valószínűleg ismeri a környék állatorvosait, első körben azt keresd fel, akit ő ajánl. Aztán ha valamiért nem lennél megelégedve, akkor nézz körül több helyen is. Figyeld azt is, hogy mennyire felszerelt a rendelő, van-e forgalma: értelemszerűen a jobb helyekre többen járnak. Jobb hogyha még az oltások alkalmával ismerkedsz meg velük, és nem akkor amikor neadjisten baj van, aztán fogalmad sincs kit hívj. Érdeklődd meg azt is, a környékeden ki vagy kik tartanak fent ügyeletet is, ha hétvégén/ünnepnap szükség lenne rá.


Oltások nagyjából egy árban vannak egy városon belül, vidéken, kisebb helyeken valamivel lehet kevesebb. Oltás beadásakor nem szokás külön vizsgálati díjat felszámolni, hacsak nincs valami plusz kérés, panasz ami indokolna egy alaposabb átvizsgálást.

2017. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Még valami, mindenképp hordozóban vidd a cicát, ne dobozban vagy még kevésbé kézben, lehet várni kell, lehet lesznek ott kutyák: nem szerencsés, ha kiugrik és üldözni kell a váróban, esetleg kislisszol. Bocs ha neked ez egyértelmű, sajnos sokaknak nem az.
2017. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat!


Sajnos, csak egy ismerősöm van, aki valóban jár rendszeresen állatorvoshoz a kutyájával, de ők is csak egy dokit ismernek, nála egyszer jártam.


A hordozós dolog nyilvánvaló, már bőven azelőtt megvolt, hogy a cicáért mentünk. Épp elég szomorú, hogy sokaknak csak akkor jut eszébe, hogy nincs hordozó, amikor valami baj van.

2017. aug. 31. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Hatalmas különbségek vannak. Itt ahol én lakom van több rendelő is, van ahol csak átléped a küszöböt és már 6000ft és van ahol vizsgálati dijat nem számolnak, csak a beavatkozásért kérnek pénzt.
2017. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!