Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek mennyire vált be a...

Kinek mennyire vált be a szilikátos macskaalom?

Figyelt kérdés

Vettem egy csomósodó almot: Benek Super Corn Cat Natural.

De kiszeretnék próbálni egy szilikátos almot is, mivel azt mondják jó szag elnyelő és sokáig (akár 1 hónapig) az alomtálcába maradhat.

Ez mennyire igaz? Nektek meddig tart ki? Ki milyen fajta szilikátos almot használ?



2020. okt. 8. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Zooplus.hu-ról próbáltam a Tigerino márkából az illatosat és az illat nélkülit. Apró szeműek, a macskák folyamatosan kihordták az alomból. Kipróbáltam velük a 3 hétig nem cserélem témát. Tapasztalat, az illatos vàltozat szagra nem volt annyira borzasztó, az illat nélküli igazi trágya volt a 3.hét végén. A csomósodásuk nem volt tökéletes. Voltak keményebb, nagyobb csomók is, de többségében szétestek apró csomókra lapátolásnál. A tálca aljára mind a két fajtánál letapadt a vizelet egy idő után, amit felkaparni nem volt egyszerű. Annyira nem voltak porosak, mint a bentonitosak, de azért itt is volt por. A véleményem az, hogy nagyon túlárazottak, és nem hozzák a leírásban szereplő használható időt. Legkésőbb

2 hét múlva mindenképpen cserélni kell őket. Így már nem érik meg az árukat.Ennek a márkának a bentonitos változata még rosszabb. A bébi púder illatú kifejezetten istálló szagú már 4 nap múlva.Alapból sem olyan kellemes az illata, de a végtermékkel keveredve igazi hányinger. Ráadásul 1 hét alatt a 6 kiló a felére fogyott a csomók miatt, amik azért szintén szépen szétesnek, ha lapátolom.

Most visszatértem a bentonitos vàltozathoz a Biolux fajtából, ami elvileg hypoallergén, mert a macskák vakaróznak. Ez sem tökéletes, de orvosi utasításra kikell derítenem, hogy mi okozza. Kaja vagy alom, vagy valami más. Kaja váltás is folyamatban van náluk jelenleg.Jó pár más almot is kipróbáltam már pl. Spar, Coop, Tesco. Ezekben konkrétan 5 nap után állt a vizelet a tàlca alján, az alom fel sem szívta. Eddig nem találtam még olyat, ami beváltotta volna azt, amit ráírnak.

2020. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám nem megy bele, inkább nem pisil egy csomó ideig. Szerintem, ha teheted, akkor kérj valakitől egy kisebb adagot, hogy meglásd egyáltalán használná-e.
2020. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Évek óta csak azt használunk, nekünk ez vált be, a csomósodókkal és hasonlóakkal csak szenvedtünk. A szilikátosnak az a titka, hogy minden nap fel kell keverni az alját, tehát átforgatni. Így nem áll a pisi az alján, mert kiszárad. Kakit minden nap kiszedem, az egészet akkor cserélem, ha már az alja tényleg letapad és szaga van. Ilyenkor már nem tud több nedvességet beszívni. Ez 2-3 hét szokott lenni.

Hátránya: Zeng a ház, amikor kaparja...

2020. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mint alom fajta, én azt díjaztam volna a legjobban, de a macska annyira utálta, hogy nem pisilt bele túlzottan, inkább a szőnyegre pisilt, kakilt. Feladtam.
2020. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9 es vagyok. Aldis, ott elég jó árban van.
2021. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!