Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska napi adagja?

Macska napi adagja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sosem volt macskám meg semmilyen állatom, kutya volt itthon de az is törpe testű és 6 éves koromban meghalt. Anyáék sosem szerették az állatokat ezért nekem se volt soha. Viszont egy rokonunk akivel nem nagyon tartottuk a kapcsolatot elhunyt, és az unokatesómék menhelyre akarták adni a cicáját, ezért inkább elhoztam. 8 éves ivartalan kandúr macska, nagy termetű és duci is,Pénteken került hozzánk és aznap vettem neki lild-es coshida száraz és nedves kaját is, meg frizkiezből is nedveset. 2 naponta öntöm tele a szárazkajás tálját (lemértem 90 gramm fér bele) és naponta 2-3 nedveset is kér. Ez nem sok? Muszáj neki adnom mert vinnyog. Vagy ez minőségi éhes? Nem tudom milyen minőségűek, gyorsan kellett neki valami mert lecsót mégsem adhattam neki.
2020. okt. 21. 11:30
 1/7 anonim válasza:
21%
Szia, szerintem próbálj ki mások szárazat. Az én cicáimnak is lassan fogyott a coshida, nem túl jó macskája. Én rendszerint akciósan veszek több whiskast vagy frieskiest, azokat jobban eszik. A száraz mellé a két cicának elég reggelire és estére tasakos felezve, napközben pedig néha juti falat.
2020. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg minőségi éhezés lehet plusz megszokta, hogy sokat kap. Ezek a legrosszabb minőségű tápok, ilyen boltokban nem is árulnak jó tápokat, érdemesebb rendelni netről. Vannak sterilizáltaknak való tápok meg lightosak is, érdemesebb lenne ilyen tápot venni.
2020. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
2+ Az lemaradt, hogy ha veszel tápot azon rajta van az etetési táblázat, először célszerű az alapján mérni a napi adagját és ahogy változik a súlya változtatni.
2020. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a macska 1x kap nedveset és napközben szárazat. Nem nyávog folyton :)
2020. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Én annyit szoktam nekik kitenni, amit a leírás megad. Aztán ahogy kedvük van megeszik. Vagyis folyamatosan előttük van macskakaja.
2020. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk száraz mindig van a macskák előtt (ezt nektek nem ajánlom, művel azt írtad túlsúlyos a macska) plusz naponta egyszer kapnak nedveset.

Minőségileg ezek nagyon rossz tápok. A legolcsóbb vállalható minőségű táp amit ismerek a Brit Premium, illetve nedvesből a Feringa.

Az ajánlott etetést leírják a csomag hátuljára. Ez márkánként eltér.

2020. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nedvesvől az Animonda Carny a legolcsóbb amit tudok és biztos jó minőségű

Szárazból a Feringa


Ezeket ZooPluson nézd(a Feringa kizárólag ott kapható, az Animonda meg lényegesen olcsóbb mint máshol)

2020. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!