Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sovány, depressziósnak...

Nagyon sovány, depressziósnak tűnő macska?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított 3 éves kandúrunk, csak lakásban van. Alapból mindig vékony volt, jártunk is már emiatt orvosnál vele pár hónapja, elvileg semmi baja nincs. Kapott immunerősítő cseppeket, de nem hízott attól sem.

Most azt vettem észre, hogy soványabb mint volt, kint van minden csontja, csigolyája ha végigsimítom. Enni változó, hogy mennyit szokott. Alapból szárazat szoktunk nekik adni, abból csipeget mindig. Most direkt elkeverjük neki alutasakossal, hogy jobban csússzon, így be is szokta falni rendesen az adagot. Mégsem hízik. Ezenkívül elég mogorva macska. Játszani nem szeret, pedig van ilyen cicabotunk, a másik macska imádja, ő rá sem bagózik. Mindig ott szeret lenni, ahol mi nem vagyunk. Napözben kint vagyunk a nappaliban, ő bemegy a hálóba. Este meg csere. A lényeg, hogy ne egy légtérben legyen velünk. Ha megsimogatjuk pár percig tűri, aztán elmegy. Olvastam, hogy a macska is lehet depressziós ha stresszel. De nem volt mostanában semmi változás az életében, évek óta itt lakunk, kicsi kora óta nálunk van, a másik cicával is jól kijön. Nem tudom mi oka lehet depresszióra, de egyre soványabb és mogorvább. Megyünk majd megint orovshoz, csak ha most sem találnak semmi szervi bajt, akkor nem tudom mi legyen.

Valakinek valami ötlet esetleg? Néztem azokat a macskáknak való stresszcsökkentő párologtatókat, azt próbálta valaki? Vagy mi segíthetene?



2020. okt. 26. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

#10

Ha nem emlékszik, akkor nem is volt!

Ha lett volna, akkor arra emlékezne.

A macska komoly formában beteg.

2020. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Évek óta esetleg örökös fájdalomban élni,...hát én is depressziós lennék! Menj el te, most már tudod miket kell kérni, ha komolyan meg akarod gyógyíttatni a cicát!

Ha ezek a vizsgálatok nem történtek meg és láthatóan nem történtek meg, akkor nem tudom, hogy az "orvos" ránézéssel hagy állapította meg, hogy "elvileg egészséges"?

2020. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem se vitte el, de te is eléggé lef0sod.
2020. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van, bár kinézem a vőlegényemből, hogy voltak ilyenek, csak tényleg nem emlékszik. De holnap már én is megyek. Amúgy nem évek óta tart ez, az utóbbi pár hétben lett ilyen nagyon sovány. Eddig sem volt kövér, de azért normálisan nézett ki, meg nem lehetett érezni minden csontját.
2020. okt. 26. 13:19
 15/21 A kérdező kommentje:
Tuti elvitte, csak sokszor voltunk már velük orvosnál mindenféle miatt, csináltak már neki vérvételt úgy is, hogy én ott voltam. Csak ez nem a legutóbbi pár hónappal ezelőtti látogatás volt, ahol én nem voltam, mert dolgoztam, hogy legyen miből vinni, nem azért, mert lefosom. De akkor még tényleg nem is nézett ki rosszul, azért nem erősködtem.
2020. okt. 26. 13:24
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

#14

Majd írd meg, hogy mi lett a diagnózis, bár a labor nem lesz meg azonnal!

2020. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

férfire ilyen dolgokat nem szabad bízni!!

tapasztalatból mondom! (40F :D)

2020. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Én férfi vagyok mégis a gyerekeimként tekintek a macskáimra. Persze tudom sok olyan is van, aki nem igazán van oda az állatokért.
2020. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A mi cicánk is lefogyott csont sovánnyá egyik pillanatról a másikra és feltűnt, hogy nehezen ugrik fel helyekre. Egy vagyont ott hagytunk a dokinál, idős cica, csigolya összenövései és porckopásai vannak, a fájdalmai miatt volt bágyadt, alig mozgott és pár pocakja mindig volt (enni evett), mozogni alig mozgott, depis volt, elbujkált előlünk, így sokat fogyott. A doki szerint már csak a fájdalommentes élet biztosítása a cél, 12+ éves. Gyógyszert + táplálékkiegészítőt kap és tudatosan mozgatjuk mindennap. Így szépen rendben van, de az izmait visszanöveszteni már nem fogja.

Éppen most készülünk elvinni egy másik orvoshoz is, hátha ő még tud valami csodát tenni.

Sajnos későn mentünk vele orvoshoz, de az orvos szerint ne hibáztassuk magunkat, a cicák nagyon jól titkolják a fájdalmukat. Csak akkor tűnik fel általában, hogy baj van, amikor már nem igazán visszafordítható (pl. izomleépülés).

2020. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19

Kedves 19-es!

Egy most 12 éves macskánál az általad írottak egyáltalán nem természetesek és nyilván nem is most kezdődtek.

Egy macska átlagos életkora 18 év, bár ezt ritkán élik meg, mert főleg falun a macska fogyóeszköz, az 5 éves már rekordnak számít.

Az előző cicám 21-ik évesen halt meg, a fekete perzsám 19-ik évesen, a fehér perzsám amelyik most is az ölemben ül 20-ik éves és most kezdett el egy féléve öregesen viselkedni, de egyébként simán felugrik mindenhova, tegnap nagy játszásban volt a cipőfűzővel.

Tehát ennek alapján merem mondani, hogy egy állatorvos, aki leír egy 10-12 éves macskát, mondván, hogy "öreg", az egy barom!

2020. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!