Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sovány, depressziósnak...

Nagyon sovány, depressziósnak tűnő macska?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított 3 éves kandúrunk, csak lakásban van. Alapból mindig vékony volt, jártunk is már emiatt orvosnál vele pár hónapja, elvileg semmi baja nincs. Kapott immunerősítő cseppeket, de nem hízott attól sem.

Most azt vettem észre, hogy soványabb mint volt, kint van minden csontja, csigolyája ha végigsimítom. Enni változó, hogy mennyit szokott. Alapból szárazat szoktunk nekik adni, abból csipeget mindig. Most direkt elkeverjük neki alutasakossal, hogy jobban csússzon, így be is szokta falni rendesen az adagot. Mégsem hízik. Ezenkívül elég mogorva macska. Játszani nem szeret, pedig van ilyen cicabotunk, a másik macska imádja, ő rá sem bagózik. Mindig ott szeret lenni, ahol mi nem vagyunk. Napözben kint vagyunk a nappaliban, ő bemegy a hálóba. Este meg csere. A lényeg, hogy ne egy légtérben legyen velünk. Ha megsimogatjuk pár percig tűri, aztán elmegy. Olvastam, hogy a macska is lehet depressziós ha stresszel. De nem volt mostanában semmi változás az életében, évek óta itt lakunk, kicsi kora óta nálunk van, a másik cicával is jól kijön. Nem tudom mi oka lehet depresszióra, de egyre soványabb és mogorvább. Megyünk majd megint orovshoz, csak ha most sem találnak semmi szervi bajt, akkor nem tudom mi legyen.

Valakinek valami ötlet esetleg? Néztem azokat a macskáknak való stresszcsökkentő párologtatókat, azt próbálta valaki? Vagy mi segíthetene?



2020. okt. 26. 12:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves 20-as!

Én örülök, hogy a macskáid sok-sok évet megéltek, de ugye ez nem törvényszerű, pláne nem egy örökbefogadott cicánál, aki mindössze 4 éve van nálunk és a 12 év egy erős becslés. Nekem érzésre sajnos alul becslés. A fogazata borzasztó állapotban van, ebből kiindulva már 4 éve azt mondta az orvos, hogy simán lehet 12+ is. Egyéb jeleiből tippelt akkor 8 körülit, a fog problémáit elkülönítette. A fene sem tudja, hogy az első 8+ évét milyen körülmények között élte, mit kapott enni, kijárós volt-e, látta-e orvos, stb.

A cica nem lett leírva egyáltalán, sőt. Az ország egyik legjobb ortopéd klinikájára vittük célzottan. A problémáján nem tudnak észszerűen segíteni, mivel több összetevős és a többségében a kora generálja a fájdalmai okát, ezért a megfelelő életminőség fenntartása, a fájdalommentes élet biztosítása számára a cél. Nem nyugodtam bele, ezért elviszem másik orvoshoz is. Sem az időnk, sem a pénz nem számít, ha van amivel késleltetni tudjuk az állapotromlását és javítani az életminőségét, akkor mindent megteszünk, hogy tudjunk segíteni rajta és minél több időt együtt tölthessünk még.

2020. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!