Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon nagy bajt csináltam!!...

Nagyon nagy bajt csináltam!! Hogy valljam be mostmar??

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukámmal ketten élünk egy panel lakás 9.emeletén. Sosem engedett se kutyát se macskát. Van egy 11 éves görög tekink,Őt 2 éve hoztam el barátnőmtől mert már nem kellett nekik. Ő csak úgy él magában, én veszek neki kaját saját pénzből, én takarítom, anyát nem zavarja, egyből megengedte. De ha felhoztam neki bármilyen szőrös kis állatot kiakad. 3 hete nyúzom, hogy egy autóból kidobott macskát fogadjunk be, de mindig ugyan úgy kiakadt. (fb csoportba rakták,h látták, h kitették az út szélén) és 3 hét után kiraktak egy újabb posztot, hogy az ideiglenes gazdi nrm bírja már eltartani, ezért menhelyre adja ha nem kell senkinek. Egyből elmentem és elhoztam. Most itt van a szobámba. Raktam neki almot tálcára,azt is hirtelen kértem a szomszédtól. Anya 9kor jön haza, félek mit szól majd, vagy ne szóljak neki még?? Vagy hívjam fel előre?? Holnap reggel vennék neki cuccokat, saját pénzből, ezt leírjam vagy elmondjam neki?? Öreg cica már, békésen itt fekszik az ágyamban. Nagyon aranyos tényleg nem értem, miért dobták ki. Nem akarom, hogy utcára rakja. Hirtelen szerettem volna jót tenni, a menhelyen az öreg állatokat elaltatjak mert nem kellenek senkinek. Ti mit tennetek?? Hívás?? V ma este mondjam el neki.?? Fel a betegsegektol is, de orvoshoz is elviszem természetesen.
2020. okt. 30. 18:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Na majd mehetsz te is a macskàval 😄
2020. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem hívd fel, ha bemegy a szobámba és szemébe ugrik a macska jobban kiakad... mutasd meg neki, biztosan megszereti
2020. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően jó tett, amit csináltál, viszont anyukád döntését egyáltalán nem tartottad tiszteletben, ezért teljesen jogosan lesz dühös rád. Szerintem kezdj el azonnal gazdát keresni a cicának, anyukádnak pedig mondd meg, hogy nem tudtad ott hagyni a cicát és csak pár napról lenne szó. Ha nagyon nem találtok pár napon belül, akkor pedig fel kell hívni egy menhelyet vagy állatmentő csapatot.
2020. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem allergiás esetleg anyukád a szőrére? Lehet azért nem engedi.


Hát sajnos nem ismerjük anyukád vehemenciáját,de mondd el neki, hogy hirtelen megsajnáltad stb és vigyázol rá,adjon nektek egy esélyt.

2020. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha már ott van, és az anyukád egy kicsit is normális, nem hiszem hogy kidobná. Általában addig nem engedik az emberek, amíg rá nem jönnek, hogy nem is olyan rossz.

Viszont szeretnélek kijavítani. A menhelyeken nem altatnak. Ha az idős macska nem kell senkinek, akkor a menhelyen betegségben, végelgyengülésben pusztul el. Azért van a menhelyeken létszám stop, hogy ne legyenek túl sokan, és ne kelljen altatni.

2020. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Jó dolgot tettél, de tényleg tiszteletben kellett volna tartanod anyukád döntését. Csak nehogy ki legyen dobva szegény cica megint az utcára :(
2020. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%

De aranyos vagy.

Én konyorognek, sirnek, lefenykepeznem a cicát,3s elkuldenem neki milyen aranyos.


Előre szolnek.

Mindent megigernek, hogy megtarthassák.

2020. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

Mondd meg anyukádnak, hogy nagyon megsajnáltad, és kérd, hogy hadd maradjon pár napot. Hangsúlyozd, hogy idős és segítségre szorul, és te fogod gondozni.

Lehet, hogy ezalatt megszereti, és kiderül számára, hogy nem sok vizet zavar az öreg cica.

Ha mégsem, akkor nyertél pár nap haladékot, de akkor a cicának tényleg mennie kell. Egy állat befogadásánál minden családtag akaratát tiszteletben kell tartani. Ha csak egyvalaki nem akarja, már nem jöhet az az állat, ez így tisztességes. Ezt is mondd el anyukádnak.

2020. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

A cselekedet szép, de megértem anyukádat. Itt nem is arról van szó, hogy meglátja és akkor jó érzésű ember nem teszi ki. Még ha te teremted meg minden szükségletét kielégítő dolgot (felszerelés, kaja, állatorvos, stb), a lényeg az együttélésen van. Te akartál macskát. Ő nem akart. Unalmas vagy sem, akkor is az ő lakása. 9 szép évig volt macskám. Olyan fajta, amelyik mindennap vedlik, nemcsak évente néhányszor. Imádtuk, családtag volt, utcáról fogadtuk be, de ezzel együtt tudom, mennyire szívás.


A jobbik eset, hogy te fizetsz mindent, de a macskát nem tarthatod csak a te szobádban, márpedig ha nem ott tartod, mindent szőrözni és szétszedni fog a körmeivel. Ezzel te lehet együtt tudsz és akarsz élni, de ketten vagytok. Elég önző dolog volt.

2020. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

#6 vagyok

Nálunk jelenleg három cica lakik, az egyiket út szélén találtam átázva, soványan férgesen. Utolsó hetem volt az albérletben, utána visszaköltöztem a szüleimhez. Apám nagyon ellenezte, meg lett neki ígérve, hogy egy hónapon belül új gazdija lesz, de végül úgy megszerette, hogy maradhatott.

2020. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!