Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy egy kóbor...

Mit csináljak hogy egy kóbor cica békén hagyja az én két cicámat?

Figyelt kérdés
Az én cicáim még nem nagyok, már nem is olyan ici picik, 6 hónaposak. Általában kint vannak az udvaron,semmi baj nem volt eddig, de most egy nagy kóbor macska felfedezte őket és a kajájukat, és idejár megenni és bántani őket. Mostmár megvárom míg megeszik, hogy addig ne jöjjön, de tegnap éjszaka nagy nyivákolásra keltem, persze hogy itt volt az a dög. Nem akarom bántani,de nem tudom mit tegyek hogy ne jöjjön többet, félek baj lesz ha éppen nem vagyok itthon vagy nagyon mélyen alszok. A segítséget előre is köszönöm!
2020. okt. 31. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Macskabiztos kerites, igy nem fog tudni bemenni hozzatok. Plusz neked is jobb, ha a macskaid nem mennek ki a kertbol, mert ez a legbiztonsagosabb szamukra.
2020. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Építs macskabiztos kerítést. A te macskáid sem fognak kijárni az utcára, hogy elüsse őket az autó, lemérgezzék őket stb., és kintről sem tudnak bemenni a macskák, hogy megegyék a kaját, bántsák a tieidet.

Duplán jól jársz.

2020. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

hallod, nálunk is ez van. fél éves a kiskandúr, és kb. 2 hónapja idemászkál két másik idegen kandúr. ápolt, szép cicák, biztosan van gazdájuk. kaja sincs kint, mert bent etetek (az enyém kinti-benti cica, éjjel mindig bent alszik)


egy frászban vagyok és nem értem. a konkurens hímet érezték meg benne? vagy mi a franc folyik itt..?

2020. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

1-es a "nagy kóbor macska" lehet a szomszédé is. A kinti/kijárós macskák átmennek bizony a szomszédhoz, sőt a 3 utácával arrébb lakókhoz is. A kérdező se örülne, ha az ő macskáját a szomszédja vinné ki pl. a határba.

Megoldás amit fentebb írtak macskabiztos kerítés. Bár én kizárólag a benti tartás híve vagyok. 😺

2020. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
2-es vagyok, en is a benti tartas hive vagyok, de en ezt mar le se irom sehova, annyira meddo vita sajnos :( Sokan meg mindig ugy vannak vele, hogy a macskanak kint a helye, fogyoeszkoz, majd lesz masik, nem szamit. De ha mar valaki kint tartja, legalabb ennyit meg lehetne tenni, hogy ivartalanitja a macskat es megcsinalja normalisan a keritest, hogy biztonsagban legyen.
2020. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Akik javasoljátok a macskabiztos keritést, tudtok mondani pontosabb tipust, vagy jellemzöket és egy körülbelüli méterárat? Elöre is köszönöm a használhato infokat!
2020. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Google a baratod, utolso! Ne mastol vard a segitseget! Vedd a faradtsagot es tegyel te azert az allatert, amit te vallaltal!


Kerdezo meg egy ostoba falusi...

Jelzem: a btk. IS KOTELEZ az allatod telken beluli tartasara, ergo se ki se be semmilyen allat.

Itt kezdodik a felelossegteljes allattartas. Tehat a kerdesed irrevelans.

2020. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

#7

És ez mégis hol található a Btkban? Csak mert eddig nem találkoztam vele, pedig majdnem fejből fújom az egészet...

Az meg, hogy tapasztalatok alapján segítséget, ötletet kér, nem látom miért probléma. Sőt, kifejezetten az ellenkezője annak amit te állítasz, hiszen az, hogy pusztán egy megemlítés alapján már érdeklődik, konkrét árak és típusok iránt, az pont azt mutatja hogy az illető felelős állattartó.

Kicsit vissza lehet venni.

2020. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jackson Galaxy a műsorában ilyenkor azt csinálta, hogy felszereltetett egy kerti öntözőbendezést mozgásérzékelővel kombinálva, ami a kóbor macska megjelenésekor bekapcsolt, így garantált volt, hogy többet nem ment arra az állat.
2022. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!