Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A brit rövidszőrű macska, nem...

A brit rövidszőrű macska, nem hypoallergén?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam. Úgy is olvastam. A párom sajnos allergiás a macska / kutya szőrre, de eddig úgy tudtuk, hogy a britet nyugodtan választhatjuk (hypoallergénsége miatt) , de ma egy állat boltos hölgy igazított el bennünket, hogy rosszul tudjuk. Akkor miért írják azt az oldalak?
2020. nov. 1. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyésztőt kérdezz meg róla, aki velük foglakozik, és oda vissza ismeri a fajtát. A kereskedések többségében nem, vagy rosszul ismerik az állatokat (azokat is amiket árulnak), és mosolyogva, teljes magabiztossággal mondják a szemedbe a hülyeségeket.
2020. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kimondottan a szőrre allergiás? Mert az "állat"allergiát nem a szőr váltja ki, hanem a nyálukban lévő fehérje, ami ugye mosakodásnál rá kerül a szőrükre. És emiatt igazából a kopasz macska is allergizálhat, pedig azt is hipoallergénnek mondják... Szóval igazából nincs olyan, hogy hipoallergén macska max. olyan hogy kevésbé alakul ki mellette allergia, de nem kizárt.

Ha a szőrre allergiás akkor meg a kopasz macska a megfelelő.

2020. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Nekem van brit cicám, és allergiás ismerősöm is, konkrétan az ajtóban kapja be a gyógyszert mert befullad. Nem tudom honnan az információ, de egyik tenyésztőnél vagy fajtaleírásban sem láttam, hogy allergénmentes lenne.
2020. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem kevered az orosz kekkel, en arrol hallottam anno, hogy nem allergizal. Szinre kb ugyanaz, de egyebkent ket kulonbozo fajtarol van szo.

Most direkt rakerestem neked, egy oldalt se talaltam, ahol benne lett volna a felsorolasban.

2020. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
utolsó: nem ugyanaz, az orosz kék kecses, zöld szemű, a brit kék dundi, sárga szemű. az orosz sokkal mozgékonyabb, a brit lustabb.
2020. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5. Senki sem állította, hogy ugyanaz, szerintem olvasd el még egyszer...
2020. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A nyálra allergiás :) Van már egy bichon frisénk. Rá nem tüsszőg /nincs tünet (3éve van velünk). illetve amikor voltunk egy ismrősnél akinek számit voltak (5 sziámi volt) ott sem tüsszögött, pedig kb 5órát töltöttünk náluk (Max kicsit folyt az orra).
2020. nov. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!