Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska étrend tanácsokat...

Macska étrend tanácsokat kérnék! Folyton enne a macskám, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő macskás vagyok, egy 3 hónapos cicám van. Sok kérdésem lenne, az egyik közülük a fent említett: állandóan zabálna... Konzervet szokott kapni (400 g), amire az van írva, hogy egy 3 kilós macska a felét eszi meg egy nap. Az én kis 3 hónapos, max 1 kilós macskám is ennyit eszik kb., legalábbis próbálom ezt a mennyiséget nem túl lépni, mert még ezen felül is bőven kunyerál.


Mondjuk rengeteget játszik (3 órát biztos szórakozok vele egy nap), nem tudom, hogy így esetleg már belefér-e ez a mennyiség? Négyszer adok neki kaját (reggel, délben, du., este) + száraz kaja állandóan kint van, de abból csak néha csemegézik. Ne hagyjam magam amikor kunyizik, vagy adható több is neki?


Plusz kérdés: normális hogy jóformán semmit nem iszik? Elég az a nedvesség ami a kajában van? Pisil rendesen, meg is lep ilyenkor, hogy mitől lett tele a tartálya.



2020. nov. 2. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne a kunyizást tartsd előnyben, hanem a táljából egyen.

Még kicsi, talán lehet ezen nevelni, és ne spórolj a kajáján, ne méricskéld hogy mennyi van a dobozra irva, hanem annyit egyen amennyi jól esik neki. Ha doboz által méred, mindig éhes lesz, és hízni se fog.

Viszont az a konzerv nem épp a legjobb, attól csak pillanatnyilag telítődik el.

2020. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes minőségibb nedvestápot keresni, azért enne folyton, mert ettől nem lakik jól. Ellenben nedvesség van benne bőven, úgyhogy az ivás miatt ne aggódj.


Milyen nedvest, milyen tápot adsz neki? Szárazból is érdemes olyat választani, amit jóízzel ropogtat.


Napi négyszeri etetés szerintem baromi sok. Az egész napos száraz az nem gond, de annak is legyen limitált a mennyisége, mérd ki, mennyit eszik, és azt oszd el 2-3 részre. Ha elfogy két étkezés között, ne kapjon pluszt, ha nem eszi meg mind, akkor meg csak rátölts. Így ki fog alakulni, hogy mennyi az igénye.

Nedveset nem kell neki egész nap adni, a száraz (ha jó minőségű), akkor teljes értékű táp, az a főétkezés, nem a nedves. Utóbbi legyen finomság, napi egyszer bőven elég neki belőle. Csak a minősége legyen jobb, hogy ilyenkor ne 20 dekákat vágjon be.

2020. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ha az én cicám mindig kapna enni, amikor kér, akkor már hatalmas hordó lenne. Szoktatás kérdése. Az én idős cicám napi háromszor kap nedveset, de csak egy alutasakost elharmadolva, max 1,5-et, ha nagyon éhező macska fejet vág. A száraz állandóan előtte van, elropogtatja, ha kopognak a szemei. Az állatorvos szerint a nedves eledelt teljesen ki is lehetne hagyni az étkezéséből. Az adagolási útmutatót érdemes betartani. Nem kell persze grammra pontosan, de azért vigyázz rá, ne hízzon el!
2020. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kismacskám nagyon hízékony, de pici. Fél éves, napi 1 alutasak 2 felé + 1 evőkanál száraz délben és ennyi! Ne etesd túl! De ha sovány, akkor adhatsz neki többet, csak ha hízik, akkor ne! Szóval attól függ milyen az alkata, ha nem dagi, akkor lehet, hogy neki többre van szüksége, de lehet, hogy csak zabagép, mint az enyém, aki eleinte 3 hósan egy egész 40dekás konzervet simán betolt ! Meg is hízott, most már visszafogyott és vigyázunk.
2020. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A konzerv nagy része víz, ezért nem iszik, és pisil mégis sokat. Ez egyben arra is magyarázat, hogy miért enne még, nem tápláló számára, nem lakik jól vele rendesen.
2020. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt! Tudtok ajánlani jó nedves tápokat (amik lehetőleg nem is egy vagyonba kerülnek)? Illetve jobb lenne akkor átszokni a szárazra? Szerintem ehhez eddig túl kicsi volt, mert eléggé küzd vele, amikor a szárazat ropogtatja (ez egyébként Purina Friskies).


Egyébként a napi 4 kajáltatás azért volt, mert azt olvastam, hogy jobb ha sokszor eszik keveset, amíg még nem felnőtt. Ezt később tervezzük is leredukálni 3-ra, utána esetleg kettőre.

2020. nov. 2. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdemes átszoktatni a szárazra és a nedveset csak kiegészítésként adni neki. Ár-érték arányban jobbak a szárazak, érdemes nézni az összetevőket. Olvasgass utána mi kell egy cicának az egészséges fejlődéshez. Lehet kapni junior tápokat, ezek direkt kisebb falatok, könnyebben megküzd velük a kiscica.
2020. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sokszor eszik keveset jelenti azt a macskáknál, hogy kint hagyod a maradék szárazat, és majd megeszi, ha akarja. :)


Szárazból Premiere-t javaslom (fressnapfban kapható), a Friskies meg a hasonló szupermarketes kaják mind szemét.


Nedvesből mit takar nálad a "nem egy vagyon"?

2020. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még otthon a macskakaja árakban, de gondolom van olyan, ami ár-érték arányban jónak mondható. Gondolom a legdrágábbakat úgyis könnyen megtalálom, ezért kérdeztem. :)
2020. nov. 2. 13:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Száraztápból érdemes egy minőségibbet választani (az összetevőket nézd: minél magasabb hústartalom, lehetőleg gabonamentes, mindenféle ízesítő, ízfokozó, színezéktől mentes legyen).

A jobb nedves tápok is így ismerhetőek fel, az összetevők alapján (főleg, vagy csak hús, gabonamentes).

Nedves táp helyett adhatsz a cicának, a száraz mellé: nyers csirkehús, csirkeszív, más baromfi, halak, marhahús, nyúlhús. Kaphat kevés túrót, tejfölt, natúr joghurtot is. Havonta egyszer kaphat vagy 1 nyers tojást vagy csirkemájat.

Sertéshúst tilos nyersen adni, ezt érdemes tudnod.

2020. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!