Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem "kínzás" a macskát egy...

Nem "kínzás" a macskát egy lakótelepi lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Úgy Értem, hogy ez neki nem rossz, hisz csak 2 szoba az "élethelye"? Jól megvan, meg játszik is, alszik is szobatiszta is, csak nem tudom, hogy ez neki nem rossz érzés-E? Nekem nem igazán tetszene ha egész nap itthon kéne lennem.

(a macsek kb. 1 hónapja van meg, és még sosem engedtem ki, mert azt tanácsolják ,hogy nem szabad, ha igazi szobacicát akarok)


2008. nov. 29. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Én nem szoktam hagyni, hogy eféle lelkiismeretfurdalást keltsenek bennem. A macskám 8 éve velem él egy 1,5 szobás lakásban, gyönyörű, jóltáplált, elkényeztetett, igen boldognak tűnő cica :D

Ha kertben lakna, lehet, már 10-szer meghalt volna: elüti az autó, ellopják, megmérgezik, megfojtja egy kutya, elveszik, stb. stb. Az összes házban lakó ismerősömnél 1-2 évente cserélődnek a macskák, ritka mázli, ha egy véletlenül sokáig megmarad.

2008. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Kevésbé probléma, mint kutyát, szóval a macsek eleve kisebb testű, mint a kutyák többsége, jobban elvan szobacicaként, mint egy kutya szobakutyaként, vagyis a kutyáknál van, amelyiket egyáltalán nem szabad (mégis tartják a nagy testűeket is, szegény kutya), a macskák nem nőnek olyan nagyra, jó, a mozgásigény náluk is megvan, csavargó önfejűek, de a lustaságra is kaphatóbbak, mint egy kutya :-)
2008. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha ez megnyugtat, mi kertesházban élünk, öt macskánk van, de úgy kell kiebrudalni őket még ahhoz is, hogy kint végezzék el a dolgukat, ha rajtuk múlna, eszük ágában nem lenne elhagyni a meleg lakást. A kandúrok még inkább szeretnek - főleg tavasszal - csavarogni, de a nőstények boldogan elvannak szobacicaként.
2008. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
nálunk van szép nagy kert, tudnak csavarogni a macskák, de idejük nagy részében bent vannak a házban. mert ők bent szeretnek lenni. remekül elvannak bent is. emiatt ne fájjon a fejed!:)
2008. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2008. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Haggyadmá egésznap alszik. Enie kell meg hagynia magát simogatni. Az enyém ha tolomse megy ki a bejárati ajtón. A 4 szoba az egész világ neki + mozi ha kinéz az ablakokon. Lepkét fogni játszani velem galacsinnal elég neki.Tehát nem.
2008. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is van egy cicàm,3 szobàs lakotelepi lakàsban.

Eleinte én is aggodtam,hogy mi lesz,de végül is nem érzem hogy rosszat tettem volna.

A cicàmnak megveszek mondent,rengeteg jàtéka van,többek között kb 8 egérkéje,ami hol csipog,hol szalad,hol szines.stb. stb.szoval még a vadàszo ösztöeit is gyakorolhatja.

Ugyanugy macskafa is van,ahol a körmeit élesitheti.

Külön vettünk neki macska hàzikot,wc-t,és enni is kap rendszeresen külön macsk konzervet,de néha még a mi ételünkbe is belekostolhat.

Orvoshoz hordom rendszeresen.

Melegbe van,annyit alszik amennyit akar.

Néha az erkélyen is szokot lenni egy-egy oràcskàt hogy azért ne unatkozzon,söt az ablak erkélyen(a miénk tudja hogy nem szabad ugrani:)))))

Szoval szerintem nincs vele gond

2008. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém kimegy a virágtartó vasra is a 3. emeleten nemnormális.

[link]

2008. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak macskat de kutyat is kinzas lakotelepi lakasban tartani.Szerintem nem eleg egy kutyat se reggel meg este kivinn ot percre es utana egesz nap egyedul bennt van a hazban.Ertem ezt foleg olyanokra akik nem nyugdijjasok.
2008. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez sem teljesen igaz. Macskát nem kínzás, mert alapvetően nem rohangál vidéken se körbe körbe az udvaron. Lusta,alszik,eszik. Perszehogyjónekialakás. -.-"

A kutya az fajtafüggő. Kis chihuahua kutyákat lehet lakásban tartani, nagy testű mozgékonyakat természetesen nem.

2008. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!