Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kínzás a kutyát a...

Szerintetek kínzás a kutyát a kocsiban hagyni?

Figyelt kérdés

Tehát azért normális "kereteken" belül. Nem napon hagyva hanem árnyékban. Esetleg parkolóházban. Az ablak résnyire lehúzva, hogy levegő jöjjön be. És nem sok időre mondjuk maximum 1 órára.

Mi a véleményetek erről?


2011. okt. 16. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
1 óra az rengeteg... szétszedi az egész kocsit mert unatkozni fog. max ha beugrasz kisboltba 5-10 percre az belefér amugy szerintem simán állatkínzás kategória
2011. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ugyan... Ha jól nevelt a kutyád,akkor semmi baja nem lesz,mert kár nem okoz.Én is hagytam már kocsiban a kutyám rövid időre,mert ahová mentem,oda nem jöhetett velem.
2011. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nem nyáron melegben hagyod a kocsiban, akkor semmi baja nem lesz...a kutyádnak :D A kocsi lehet, hogy megsínyli, ha kölyköt, vagy neveletlen huncut kutyust hagysz a kocsiban boxon kívül :)

Nyáron pl kutyasuliban úgy szokták, hogy árnyékos helyre állnak, és minden ablakot félig letekernek.

2011. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem szerencsés. Én rendszeresen, csak úgy beültem a kutyával a kocsiba, akár 2 órán keresztül is, hogy lássam miként viselkedik. Ezt éjszaka csináltuk, közben szólt a rádió és néztük a csillagokat, meg aludtunk. Oldalablakok résnyire kinyitva persze. Ezzel elértem, hogy a kocsi neki egy tutibizti hely lett. Szükség lehet rá, hogy bezárd, pl el kell menned valamiért, de nem tudod magaddal vinni (pláza, eső-sár, másik kutya, állatorvosnál várni, stb) de csak pár perc legyen, illetve ha nem, akkor lásson téged, vagy valamilyen felügyelete legyen. Fontos, hogy stabilan tudja a helyben maradást kocsin kívül akkor is, ha nem lát téged.
2011. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3éves nyugodt kutya. Pár percre hagytam már magára, de most úgy tűnik előfordul majd, hogy egy órára magára hagyom így a kocsiban.
2011. okt. 16. 19:00
 6/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Én pl mindig viszem a kutyámat kocsival nagybevásárlásra, ide-oda: nyáron az üzlet előtt megvár, ősszel-télen meg a kocsiban alszik, és ügyintézés közben sétálunk zöld területen.

Órákig képes kocsiban aludni...vendégségben voltunk két napig, ahol a kutya házba nem mehet, udvaron csak láncon/kennelben lehet. Argos-t a kocsi csomagtartójában hagytam meleg pokróccal, mert késő ősz volt. Naponta 4-5 alkalommal kivettem megmozgatni, dolgát intézni, de semmi problémát nem csinált a dologból, mivel előző napokon nagyon le lett fárasztva

2011. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha nyugodt, és otthon sem szed szét semmit, akkor szerintem nem kell aggódnod miatta :)
2011. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem kínzás csak nem normális. Nyáron bele is halhat a melegbe. Amúgy meg szétszedi a kocsit, bepiszkít (balesetek mindig vannak de azért egy kocsiban extra kellemetlen) zavarja a járókelőket (ha ugat), kirabolják a kocsit az ablak miatt, hergelik a kutyát, bántják vagy akár el is viszik stb... Én sosem jagynám a kocsiban a kocsi, a kutya, a saját meg a többiek érdekében.
2011. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A bolt előtt hagyni meg még felelőtlenebb...
2011. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Bolt előtt nem merem kint hagyni, mert félek, hogy elviszik. De így kocsiban más azért. Az ablakot meg nem 15centire engedném le, hanem csak minimálisan, hogy még is jöjjön be friss levegő. Eddig 20percet volt kocsiban mikor beugrottam elintézni papírokat, akkor csendben volt, csak folyamatosan az ajtót figyelte, hogy mikor jövök. A kocsin van riasztó, ha akarják akkor meg anélkül is feltörik szerintem, hogy én leengedem az ablakot fél centire. Amit kb észre sem lehet venni. De még a kutyát sem ha megunja várakozást és lefekszik az ülésre mert kicsi.

Hát megpróbálkozom vele aztán majd megírom a tapasztalatokat :)

2011. okt. 16. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!