Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem engedni póráz...

El merjem engedni póráz nélkül? (lakótelepi)

Figyelt kérdés

Beagle kutyusról van szó, 4 és fél hónapos. Másfél hónapja van nálunk, és mindig is pórázzal lett sétáltatva. Megszokta hamar, szereti is... és ugyanúgy rohangál, és játszik a többi kutyával, mintha nem korlátozná semmi.

Nem olyan rég elveszett a közelből egy labrador kölyök kutya - elengedték póráz nélkül. Ezért is aggódom.

De mindig cseszegetnek, hogy engedjem már el, és, hogy túlságosan féltem. De mi van, ha kirohan egy autó elé vagy valami? Nem élném túl ha történne vele valami!


Nem beszélve arról, hogy igazából el sem lehetne engedni póráz nélkül.


Úgy tudom a beagle-ök alapból kissé szökős kutyák... Elengedjem vagy sem?


2011. szept. 28. 17:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem a törvény szerint sem lehetne elengedni póráz nélkül.
2011. szept. 28. 17:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne,hogy ha hivod visszajön és biztonságos a környék,akkor engedd el. De ha nem vagy biztos a dolgodban,akkor inkább ne.
2011. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem vagyok benne biztos!

Ha szagot fog, akkor akárhogy szólhatok neki, akármivel csalogatom, csak a szag után megy!

2011. szept. 28. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, a beagle ilyen. Vadászkutya, ha szagot fog, akkor megy az orra után. Ezért van ennyi elveszett, elkódorgott bigli, sajnos sok gazdi nem fogja fel, hogy az ilyen fajta kutyák bizony sok-sok nevelést igényelnek és határozott gazdát, nem csak tutujgatni kell. Szerintem ne engedd el, ha nem megbízható még, csak kutyafuttatóban. És suliba se ártana vinni.
2011. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 5 éves Beagle kanom. Mindig el el engedem a pórázról. Szaladgál össze vissza de mindig jön utánam. Most van 1 4 hónapos puli és mikor ki vettem sétálni őt is el engedtem úgy vagyok vele hatényleg szeret vissza jön. Nem vagyok kezdő kutya gazdi már volt 1 pár kutyám. Kis nagytestű egy arán. De eddig még egyikkal sem volt gond.
2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19:12 vagyok


Ja és azt el felejtettem mondani hogy egyszer össze vissza szaladgált szagot fogott és keresgél. Nem figyél rám. Én meg el bújtam de úgy hogy lássam. Egy 20 perc után eszébe jutottam és keresett mint a hülye ugatott stb.. egy olyan 5 perc után ki el ő jöttem. Nagyon ürül. Azóta soha nem megy el. Ha szólok neki azonnal jön bármit talál.

2011. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megint, mindenkinek ment a pozitív értékelés.


Egyelőre nem merem még elengedni... majd csak fokozatosan. De sajnos a környékünk sem biztonságos, sőt...


Kutyafuttatóban elengedem, meg rokonoknál a nagy kertben is jókat játszik.

2011. szept. 28. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Chip legyen benne, a nyakörvén pedig biléta az elérhetőségeiddel - biztos, ami biztos:)

Én anno a legeslegelső sétánk alkalmával elengedtem a kutyámat pórázról.

2011. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a chip-re és a bilétára én is gondoltam! :)

Köszönöm neked is! :)

2011. szept. 29. 00:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire bizonytalan vagy, semmiképpen ne engedd el. A kutya pontosan tudja, hogy nem vagy ura a helyzetnek, és nem is fog neked szót fogadni emiatt.


Ugyanakkor a póráz nélküli rohangálós sétára szüksége van, tehát jó lenne megoldani, hogy valahogyan megszerezd az önbizalmad és ezáltal a tekintélyed a kutya előtt, hogy növelni tudd a kézbentarthatóságát. Erre egy kutyasuli vagy az ő korában még kutyaovi jó megoldás lehet.

De ha te izgulsz, ideges vagy, akkor szinte biztos, hogy a kutya nem fog neked szót fogadni.

2011. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!