Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át a macskát...

Hogyan szoktassam át a macskát normális étrendre?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy cica.

Szerencsére egészségi károsodása nincs, oltották, rendszeresen hordták orvoshoz, de szemét kajákkal etették.

A tápból mondjuk jobb minőséget kapott, de tömték ezzel a Gourmet konzervvel és olyan büdös tőle sokszor a szája, a széklete és olyan büdöset szellent, hogy nem lehet megmaradni utána bent ...


A probléma az, hogy semmilyen más ételt nem hajlandó elfogadni. Próbáltam prémium konzervvel, hogy kiváltsam neki valamivel ezt a szupermarketes csodát, de bele sem szagol. A tápot sem mindig eszi meg, ezt a konzervet várna folyton, nem hagyja abba a nyávogást, amíg nem kap.

Féltem a macskát.

Kap csirkehúst nyersen, főzve is, azt szereti. De kizárólagosan a hús úgy tudom, nem tartalmaz mindent, ami szükséges a macskának, mivel a BARF etetésnél sem csak húst adnak az állatnak.


Mit csináljak?



2020. nov. 9. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Pedig ha megeszi a húst, akkor nagy gond nincs. Bár nem hiszem, hogy sok macska létezne a világon, amelyik nem eszi meg az igazi húst, mivel a macska alapvetően húsevő. És azt sem hiszem, hogy létezne olyan macska, amelyik ne enne meg egy-két falat valamilyen zöldséget például. A miénk imádta a főtt kukoricát, a krumplit, a zöldborsót, a káposztát, meg még egy csomó dologból adni kellett neki mindig. És akkor már nem csak húst eszik. De a macskáknak leginkább húsra van szükségük, azt inkább a kutyákra mondják, amire te gondolsz. Egy-két nyalás finom sült zsír, belsőségek, máj, rengeteg féle hús, száraztáp, konzerv létezik, lehet próbálkozni.
2020. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A csirkehúst szereti, tudom a sertés tilos.

A májat próbáltam, tudom, hogy a cicák szeretni szokták, ez a macska otthagyja azt is. De furcsa, a másik macskám se eszi meg sem a szívet, sem a májat.

A zöldséget az én másik cicám szereti, az megeszi a sárgarépát főzve például, de az ő etetésével nincs gond, mert ő megeszi a prémium (Applaws vagy bármi más) száraztápot, utálja például az egészségtelen jutalomfalatokat is szerencsére, a tejet sem issza meg. Ő jó színben is van, lehet a különbséget látni kettőjük között.

2020. nov. 9. 23:39
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Majat egyebkent is max heti egyszer kaphat, annyira nem is baj, ha azt nem eszik.Tejet ne kapjon. Egyebkent szerintem meg ne hagyd, hogy valogasson, akarhogy nyavog, ne adj neki mast es kesz. Meg fogja enni azt, ami elotte van, ha rajon, hogy nincsen helyette masik kaja. Igy persze, hogy nem akar enni, hiszen tudja, hogy ugyis kap mast.

En igy szoktattam le a macskamat a valogatasrol egyebkent, nalunk bejott.

2020. nov. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Én rengeteg macskát ismerek/ismertem akik nem eszik meg a nyers húst, vagy csak néhány fajtát.

Nekem is van 2 macskám, amikor próbáltam nekik adni pulyka szívet, meg csírke mellett, az egyik csak az egyiket volt hajlandó enni, a másik csak a másikat. És töbször is próbáltam már...

Meg marha darálthúst is kínáltam már nekik, de nem ettek belőle.

2020. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha a szárazat megeszi, akkor konzerv helyett kaphat mellé husit, csak ne nagy mennyiségben. A normális száraztápban benne van minden vitamin és tápanyag, ami kell, a nedves amolyan "csakfinom" kaja.


Szárazból amire nálunk ugrottak, az a Purizon. Ha nem látom, nem hiszem el, de beleszagolt mindegyik, majd otthagyta a nedveset. :)

Ha a husit szereti, nedvesből is próbálkozhatsz rendes husi jelleggel, pl Greenwoods, Cosma Soup. Ezeknek olyan az állaga, mint a húsfilének, általában válogatós cicák is megeszik.

2020. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán éhes lesz, megeszi. Mentősök alá tudják támasztani, hogy mi van ha meghal egy idős macskatulaj, és egy darabig nem találják meg...
2020. nov. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megpróbálnád a megszokott tápot összekeverni azzal, ami adni szeretnél? Kiindulásképpen csak egy kiskanállal tennél a teljes adaghoz, pár nap után már kettővel és a végén eltűnne az amit kezdetben evett.
2020. nov. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%

Szegeny macska.

De tényleg.

Jó minőségű táp, és Gourmet.

Ettől lenne egészség károsodása?


Enyém egeret is eszik, N túl finom a szajszaga utána.

2020. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sikerrel jártam, megeszi a tápot.

Kicsit hagytam, hagy legyen jobban éhes, így megeszi.


Az enyém csak megfogja az egeret, viszont nem eszi meg.

Igen, lehet egészségkárosodása. A Gourmet egy minőségtelen szemét, abból vettem észre, hogy megeszik egy ilyen kis 85 grammos dobozzal és 1 óra múlva jön, hogy éhes, és úgy eszik, mint aki 1 éve nem evett.

2020. nov. 10. 21:41
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Kerdezo, ez nagyon szuper! En amugy tenyleg annyira de annyira boldog vagyok ilyenkor, hogyha egy kerdezo vagy valaszolo rendesen akarja etetni es ellatni az allatait. Ritka az ilyen ezen az oldalon sajnos :/

Amugy a gourmet az retek, es meg draga is, keves is, tokre nem eri meg. A fancy csomagolast es a reklamot fizeti meg az ember konkretan.

2020. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!