Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át a macskát...

Hogyan szoktassam át a macskát normális étrendre?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy cica.

Szerencsére egészségi károsodása nincs, oltották, rendszeresen hordták orvoshoz, de szemét kajákkal etették.

A tápból mondjuk jobb minőséget kapott, de tömték ezzel a Gourmet konzervvel és olyan büdös tőle sokszor a szája, a széklete és olyan büdöset szellent, hogy nem lehet megmaradni utána bent ...


A probléma az, hogy semmilyen más ételt nem hajlandó elfogadni. Próbáltam prémium konzervvel, hogy kiváltsam neki valamivel ezt a szupermarketes csodát, de bele sem szagol. A tápot sem mindig eszi meg, ezt a konzervet várna folyton, nem hagyja abba a nyávogást, amíg nem kap.

Féltem a macskát.

Kap csirkehúst nyersen, főzve is, azt szereti. De kizárólagosan a hús úgy tudom, nem tartalmaz mindent, ami szükséges a macskának, mivel a BARF etetésnél sem csak húst adnak az állatnak.


Mit csináljak?



2020. nov. 9. 23:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Nyersen nem adható nekik hús, van baktérium, ami kifejezetten a csirkéből kerül a cicába és benne fejlődik ki.


Próbáld esetleg összekeverni a régit és az újat,mindig kevesebb régivel.


Érdemes több ízt kipróbálni esetleg.


Én úgy szoktattam a macskám konzervre, hogy minden mást elvette előle, "ha éhes lesz megeszi" alapon.

Megette.

2020. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%
De, adhato nyersen nekik hus, belsoseg, stb, talan max a diszno nem. Letezik macskaknak is barf, vannak szabalyok amiket be kell tartani, jol utana kell mindennek nezni, de egyebkent ez egy jo kis etetesi modszer szerintem.
2020. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Adható, kockázattal.

Állatorvos javaslatára nem adok neki többé,miután az egyik cicámnál betegséget okozott, majd a gyengélkedés alatt parvos lett,ami elvitte.

Én inkább nem adnék nekik, ha egy mód van rá.

2020. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A BARF etetésnél valóban nem csak húst adnak, azonban ha adsz neki egy minőségi tápot, és mellé kiegészítésnek főtt húst, akkor nem fog semmiben sem hiányt szenvedni, a főtt hússal pedig kiválthatod a szupermarketes konzervet.
2020. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Voltunk az állatorvosnál a cicával, mivel sajnos napi szinten olyanokat pukizott, hogy nem lehetett a közelében megmaradni, iszonyat durva volt.


Az orvos pontosan azt mondta, hogy felejtsük el a konzervet, mert semmire nem jó, meg a tápot is egy ideig és csak húst adjunk neki, akár csirkenyakat, farhátat, hogy a csontot is ha rágja, nem lesz fogköves.


Tehát nem akarta rám sózni a minőségi tápokat, holott látom volt egy pár zacskó Hill's táp a polcon.


Sőt másik orvosnál is mikor voltunk anno, mikor akihez járunk nem rendelt, tőle is meg lett kérdezve, hogy ehet-e nyers húst? Azt mondta igen, annyi hogy rendszeresen kell féreghajtót adni neki.

Ez meg is van, 3 havonta kapják.


Azt mondta, hogy a tápot meg a húst együttesen felejtsem el együtt.

Vagy táp vagy hús, de egyszerre ne adjam semmiképp.

2020. nov. 14. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!