Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák meg tudják különbözt...

A macskák meg tudják különböztetni az emberi arcokat?

Figyelt kérdés
Otthon, gondolom igen. De, pl. az utcán megismerik a gazdajukat?

2020. nov. 21. 00:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, nekem kutyám van, de már akkor az ajtóban áll amikor anyukám még csak leparkol az autóval. Egy parkoló van a ház előtt, naponta rengeteg autó parkol mégis tudja melyik anyukám. Szerintem már a mozgásból, hangokból megismerik az állatok az embert, utána jön a szag. Szerintem a látásra fektetik ilyen téren a legkevesebb hangsúlyt.
2020. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
En nem tudom mibol, de a mi macskaink is azonnal rohannak az ajtohoz, ha a parom jon be az epulet bejaratan - foldszinti lakas, hallani amikor barki bejon az epuletbe, de nem rohannak oda minden ajtonyitasnal, csak ha a parom jon. Olyan mintha valamifele idoerzekuk is lenne, vagy nem tudom egyebkent mibol allapitjak meg, hogy most epp nem csak valami masik lako jon haza, hanem a parom. (Ugye altalaban kb ugyanabban az idoben er haza munkabol, par perc elteresekkel maximum.)
2020. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt nem, illetve nem azt nézik alapból, hanem a mozgást, testtartást, szagot. Az emberi fej nekik magasan van, meg "mindegyik kinai".

Viszont, ha figyelve figyelik, akkor képesek megkülönböztetni - de számukra nem az a elsődleges azonosító.

2020. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!