Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden cicá(s)nak van rendszer...

Minden cicá(s)nak van rendszere? Nagyon rossz a cicának, ha nincs? Nektek hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Rendszer alatt azt értem, hogy egyfajta napirend vagy ilyesmi. Pl minden reggel és este ugyanakkor kapnak enni a cicák? Ugyanakkor van játékidő, alvásidő stb?

Baj, ha nekünk minden napunk tök más, összevissza van minden? Nektek hogy néznek ki a napjaitok? Mikor van valami változás? Hogy viseli a megszokott rendszerben élő cica a változást? Hogy viseli a cica, ha egyáltalán nincs rendszere?

Írnátok erről? Előre is köszönöm nagyon. Remélem nem rövidítettem éveket amiatt a cicáimnak, hogy nincs semmi rendszerük. 😔😔😔😔😔



2020. nov. 21. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Reggel 7-8 korul adok nekik enni.

Delelott oran vagyok altalaban es mivel 4 kinti cicam van ok addig elszorakoznak.😁

Delutan altalaban kimegyrk és jatszok velük. Közben delben is neha adok nekik enni meg délután is. (tejet)

Este a jelenlegi idő miatt 5 korul vacsi. Aztan meg boxolnak egymással aztan alszanak a helyukon.

Szerintem macskaknal nincs különösebben szundi idő igy órához merve. Az enyemek esznek és valamiert utána kezdenek játszani aztan alvás.

2020. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
A lényeg, hogy ugyanakkor adj nekik enni, a többit megoldják. Egyébként nálunk van rendszer, pontosan tudják mikor érek haza, várnak. 😻 Tudják mikor megyünk aludni, mikor van vacsi.
2020. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem baj ha nincs rendszer. Nem kell mindent szabályok szerint csinalni. Miert rovidulne az eletuk tole? Csak nagyon monoton lesz neked is es a macskaidnak.
2020. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk nincs rendszer..amikor megállnak a hűtő előtt és nyafognak akkor kapnak enni.Az életüket nem hinném hogy megrövidíteném a rendszertelenséggel,mivel Jogász 15 éves Gyurma pefig 13 és fél.
2020. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert én akkor találtam őket kidobva, amikor épp egy nagyon rossz időszakomban voltam és az én életem is egy rakás összevisszaság volt és mostanában kezdek kilábalni és most olvastam ilyeneket, szinte mindenhol azt írják, hogy a cicák életében a rendszer a legfontosabb, a rendszer, ami biztonságot, nyugalmat nyújt és ha ez felborul, akkor stresszelnek, a stressz pedig ártalmas, mivel az enyémeknek semmi rendszerük nincs, talán állandó stresszben élnek 2 éve és az jelentősen megrövidítheti a várható élettartamukat 😭😭😭😭😭😭
2020. nov. 21. 20:57
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

A macskák biztonságot lelnek a rendszerben, a megszokás kiegyensúlyozottá teszi a kis lelküket mert szeretik ha kiszámítható a világuk. Ha összevisszaság van, hajlamosak nem túl kellemes szokásokat felvenni (állandó nyávogás, alom mellé pisilés, agresszió stb). Ennivalóra is hajlamosak rászokni ha mindig ugyanazt adod nekik, képesek éhezni ha nem a kedvencüket kapják.

A mi cicánk alvási rutinja szabja meg a napirendjét, amit a nappal hossza és időjárás befolyásol. Reggel 7-kor fekszik le mostanában, mert akkor kel a nap. Alszik délután 2-ig. Ha közben felkel, eszeget, tesz egy kört, de visszafekszik. 3-kor kimegyünk sétálni, két, két és fél órát sötétedésig. Akkor vacsorázik, kicsit még jön-megy kint (zárt udvarunk van ahonnan nem tud kiszökni) és 7 körül lefekszik aludni.

Este 10-körül ébred, eszik és kimegy az udvarra. Éjszaka ki-be járkál, ha hideg van vagy esik, akkor van hogy szundít idebent. Járőrözik, nézelődik odakint, smúzol a szomszéd macsekkal, ellenőrzi hogy nincs-e egér a konyhában meg ilyenek. Reggel még kajál egyet és aztán alszik.


Nyári időben amikor későn sötétedik, akkor dél körül is felébredt, az udvaron heverészett, nézte a madarakat stb. Sötétedés előtt sétáltunk, este 10-11 volt hogy elaludt, de éjjel akkor is kiment nézelődni.

Most itthon vagyok mindig (home office) így szinte sosincs egyedül. Korábban napközben reggel 9-től este 7-8-ig egyedül volt, de tudta mikor érkezünk, az ablakban várt. Miközben vacsit főztem mindig játszottunk, aztán mikor a párom megjött, elé is futott és vele mentek sétálni/játszani kint. Imád kint lenni, és mivel tudja hogy minden nap megyünk, nincs hiszti. De ha valamiért csúszik a program, akkor bizony van nyivákolás. Amikor egyedül volt nappal, akkor viszont teljesen átaludta az ejszakát, csak enni kelt fel. Akkoriban az óra szerint zajlott a napja, a munkaidőnk miatt, mostanában a sötétedés befolyásolja a rutinját.


Bocs, egy kicsit hosszúra sikerült :) Nem hiszem hogy kárt tettél a cicáidban a rendszertelenséggel, vannak egyedek akiket nem izgat mit csinál az emberük. A miénk nem ilyen, mi megteszünk mindent amit reálisan lehet érte, és ő cserébe jól viselkedik, kedveskedik stb. Az új, szokatlan dolgok láthatóan kizökkentik, pl mikor a szüleim jöttek látogatóba, nem volt hajlandó velük egy szobában aludni, pedig ott van a kedvenc fotele, és éjjel folyton nyávogott (én meg hiába áradoztam róla, hogy milyen jó cica). Vagy felújítás után hetekig nem lépett rá az új szőnyegre.

2020. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Miert kell lepontozni? (1es) mert leirtam az én "rendszeremet"?
2020. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még csak nem is ugyanakkor kelek, van, hogy 4-kor, de van, hogy akkor megyek aludni, ha korán kelek, akkor 6 fele már reggeliznek(kajában sincs rendszer, mindig mást, másfajta szárazat, másfajta nedveset, hol ezt, hol azt). De ha későn megyek aludni, akkor előtte éjjel adok nekik, hog ha nem kelnék fel, akkor ne legyenek sokáig éhesek.

Ha 6 körül esznek, akkor dél-1 körül ebéd, 5-6 körül vacsi és 23 fele még juti. Ha éjjel "reggeliznek", akkor délelőtt 9-11 között valamikor felkelek, akkor kapnak, meg délután 3 fele meg este 8 fele.

De sokszor napközben nem is kapnak, mert egyik erre fekszik, másik arra fekszik, akkor csak reggeli van meg vacsi és ennyi. De ha sokat futnak, játszanak napközben, akkor kérnek ebédet is, akkor kapnak.

Almot 2-3 naponta átlapátolom, kiszedem a darabos részt, de volt, hogy elfelejtettem és kb 5 nap után nyafogtak, hogy már nem jó, takarítsam ki 😭

"Fekete napokon" sokszor napokig nem foglalkozom velük, csak rájuk szólok, hogy maradjanak már csendben, pedig szegények csak nem érti mi van, miért nincs hozzájuk egy szép szavam se napokig 😭

Máskor meg annyit nyúzom őket, hogy elfáradnak, akkor meg rámfújnak.

Szóval láthatóan stresszesek, nem tudják miért ilyen bonyolult az életük, mikor csak egy nyugodt rendszeres hétköznapi élet kellene nekik a boldogságukhoz😭😭😭😭

2020. nov. 21. 21:06
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

#1

A tej rossz a macskának, hasmenést okoz, ne adj nekik!


Kérdező! A stressznek látható jelei vannak, ha ezt nem mutatják, akkor semmi bajuk a cicáknak! Érzik ha szeretve vannak és ez a legfontosabb :)

2020. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mik a stressz jelei?

Mindig másképp viselkednek, néha ha simi van, akkor doriznak, néha otthagynak még meg is fújnak.

Én imádom őet, de most nagyon félek, hogy ártottam nekik két éven át 😭😭

2020. nov. 21. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!