Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden cicá(s)nak van rendszer...

Minden cicá(s)nak van rendszere? Nagyon rossz a cicának, ha nincs? Nektek hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Rendszer alatt azt értem, hogy egyfajta napirend vagy ilyesmi. Pl minden reggel és este ugyanakkor kapnak enni a cicák? Ugyanakkor van játékidő, alvásidő stb?

Baj, ha nekünk minden napunk tök más, összevissza van minden? Nektek hogy néznek ki a napjaitok? Mikor van valami változás? Hogy viseli a megszokott rendszerben élő cica a változást? Hogy viseli a cica, ha egyáltalán nincs rendszere?

Írnátok erről? Előre is köszönöm nagyon. Remélem nem rövidítettem éveket amiatt a cicáimnak, hogy nincs semmi rendszerük. 😔😔😔😔😔



2020. nov. 21. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, most látom hogy azért vannak gondok... hát a rutin az egy dolog, de elfelejtkezni az igényeikről (alom), nyúzni őket meg rájuk kiabálni, az tényleg nem jó.

Szerintem szerezd be a Macskákkal suttogó könyvet, vagy nézd meg a Jackson Galaxy My cat from hell epizódjait (youtube). Sok hasznos dolog van bennük!

2020. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A nyúzást úgy érem, sokáig vakargatom, simizem, ilyenek, egy idő után megunják megfújnak.

Nem bántom őket.

De persze így is nagyon rossz 😭😭😭😭😭

Meg fogom nézni, köszönöm 😭😭

2020. nov. 21. 21:23
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
A mi macskáink erős akaratúak voltak mindig is, ha rendszer kellett nekik, megoldották. Az egyik nagyon hamar rászoktatott minket, hogy reggel hétkor és este nyolckor kaja van, ha ettől eltértünk, akkor leordította a fejünket. Ha délután nem ültem le legalább egy fél órára tanulni, akkor is ordított, mert ő olyankor szeretett az íróasztalom melletti radiátoron heverni, de cska ha én is ott voltam. (Apám ezen röhögött a legjobban, hogy a macska tanulni küld engem.) Imádta, ha jön a postás, mindig a kapu tetejéről figyelte, aztán ha közel jött, ráugrott. Érdekes módon ez a postásnak is tetszett, úgyhogy mindig közel jött, tehát a macska őt is megnevelte.
2020. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb reggel 6kor fel kell kelnem.

Nem feltétlenül az etetés miatt, mert nem éhes még ilyenkor, csak nem szereti ha fetrengek.

Ha már csinálom a kávémat meg ilyenek akkor megnyugszik.


Este 8 után karikásodik a szeme, legkésőbb 9kor elvonul aludni. Ha én még tévézek akkor a másik szobában alszik, de kb negyed óránként "rám szól", hogy ideje lenne már aludni.


Ezek amikhez ragaszkodik.

2020. nov. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Offícium!!!!

Véletlenül lepontoztam az egyik válaszolót.

---Irén néni

2020. dec. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!