Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megszelídíteni egy...

Hogy lehet megszelídíteni egy cicát?

Figyelt kérdés
Bar lassan 1 eve velünk van kiskorától , akkor is már kis bolondos volt kapargált ,harapdált. Volt egy idő mikor aranyos nyugodt cica volt, de most megint harapdál stb. Szétrág elég sok dolgot (pokróc stb) benti cicus ő, jaj es nemnagyon szereti ha simogatva/szeretgetve van csak kis ideig engedi sajnos.
2019. jan. 10. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én azt hallottam, hogy meg kell harapnod a fülét és akkor tudni fogja, hogy te vagy a főnök.
2019. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erről hallottam én is, de nemhiszem h bevállna :/ jaj es nem nagyon dorombol a cica, reggel amikor jön felkelteni már akkor dorombol :D persze meg amikor megetetem.
2019. jan. 10. 14:26
 3/10 anonim válasza:
Sehogy nem tudod, főleg nem erőszakkal (fülharapás). Sajnos tapasztalat, a macskák öntörvényűek. Ha nem pici korában került hozzád vagy akármilyen emberhez nagyon kevés az esélye, hogy bármikor is odamenne hozzád önkéntesen egy kis összebújásra. Sok idő kell és türelem. Beszélj hozzá sokat ( az már egy jó jel, hogyha nyávog neked miközben beszélsz, mégjobb ha rádnéz közben )
2019. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Előző vagyok: ha nincs kiheréltetve / kimiskároltatva, tegyétek meg. A gyógyulási időben ha vele vagy érzi hogy szereted és nyugodtabb is lesz
2019. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pici korában került hozzám, és szeret a közelembe lenni , mivel szeret a lábamnál aludni (tudom lht nemjó döntés hogy fel engedem az ágyra) de legjobban mamámnál szeret aludni/pihenni. Mamám azt mondja hogy biztos azért ilyen bolondos mert bolond faluból lett elhozva.

Nem szeretném őt ki ivartalanítani :/ de köszönöm a válaszod

2019. jan. 10. 14:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Én amikor a kismacskámat hazahoztam teljes mértékben vad volt bent kuporgott a sarokban és vagy 2 napig nem jött ki. Utána már adtam neki enni és szép lassan megtört. Utána meg már mikor tudta,hogy enni kap tőlem megszeretett. A macska pedig kijárós.
2019. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) Ha a bizalmát szeretnéd elérni adj neki pirított csirkebőrt,azt imádják. :D
2019. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hat en a cicámat minden finomsággal elkényeztetem (főtt kaja, cica konzervek) mast nem is nagyon eszik meg, neki bent nincs alma hanem ha kell neki wc.ni akkor kikéreckedik aztan ablakomba nyávog szegenyke hogy engedjem már vissza :D
2019. jan. 11. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig van kirakva száraz táp a macskának, azóta nem rág szét semmit. Sokszor rághatnéka volt kiskorában és ha nem volt állandóan ott a táp, akkor rágott mindent, amit ért :)
2019. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi kiprobalom akkor a száraz tápot :) remelem beválik
2019. jan. 13. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!