Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pénzért cicát vásárolni...

Pénzért cicát vásárolni mennyire elítélendő?

Figyelt kérdés
Világ életemben cicákat mentettem utcáról, felneveltem kidobott almokat stb. Sose gondoltam volna, hogy én valaha is cicát vennék pénzért, mikor annyi kóbor, gazdátlan, sanyarú sorsú cica van a világon. De egyszerűen most van egy bizonyos fajta, ami annyira megfogott, hogy el sem tudom mondani. Mintha szerelmes lennék. Folyton azon kattog az agyam, hogy kell nekem egy ilyen cica. Kb 4 év múlva tudnék is venni, de mikor erre gondolok, az jut eszembe, hogy ne már, mennyi cica van, minek vennék tenyésztőtől basszus. Nem tudom mit tegyek. Most is van 3 mentett cicám(2 testvér, kidobva találtam őket, meg egy cicamama, akit vemhesen találtam és mire mentünk volna sos ivartalanításra 2 nap múlva szült is, szóval a kicsik örökbe lettek adva szervezet által, a cicamama ellopta a szívemet). De kb akármennyi cicát megmentünk, akkor sem lesz sose vége. Mindig lesznek segítségre szoruló cicák. Hogy nézhetnék tükörbe, mikor én kiadok százezreket egyetlen fajtatiszta cicára, mikor azon 10 rászorulónak tudnék segíteni.

2020. nov. 23. 09:12
A kérdező szavazást indított:
Nem baj, ha rendes helyről veszik a cicát.
Be kéne tiltani a tenyészeteket, amíg van kóbor macska.
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem ítéllek el, de valóban inkább egy kóborka, mint egy "fajtiszta"
2020. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Olyan cicád van, amilyet szeretnél. Nekem is 2 mentettem van, de nem itélek el senkit, aki vásárol egy megbízható tenyésztőtől.


Ha van kedvenc fajtád, akkor van.

A mentett kutyám mellett is van egy sok pénzért vásárolt fajtatiszta, mert vele el tudok járni sportolni és őrző-védőzni, plusz sokat dolgozunk együtt. Erre nem volt alkalmas a keverékem sajna, pedig próbálkoztam vele is először.


Emellett pedig rendszeresen csapdázom be a kóbor macskákat és viszem orvoshoz saját költségen, szóval nem hiszem, hogy a kettő üti egymást és nem tartom magam szar embernek, mert van 1 állatom, akit tenyésztőtől vettem.

2020. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy házimacska házimacska, egy tenyésztőtől vásárolt cica fajtatiszta. Lényeges a különbség. 2 brit rövidszőrűm van, melletük befogadtam egy kóborcicát ideiglenesen. Kedves cica volt, de alkalmatlan arra h házban éljen. Nem volt rendesen szocializálva, kapart össze vissza mindent, és küllemre sem volt benne semmi plussz. Persze meglett a gazdija akinek ő lett a minden, nálam nem működött. Mivel volt 2 fajtatiszta cicám, annyira láttam a macskák közti különbséget, h valahol nem tudtam volna elfogadni. Mivel te nyakig benne vagy a cicamentésbe nem hiszem h érdemes fajtatiszta macskát venned. A lelkifurkád nem hinném h elmúlik, már maga a kérdés is erről árulkodik.
2020. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem többnyire fajta cicám volt egy fehér perzsa aki 16 évig volt meg. Most két Maine Coonak vagyok gazdija. Igazából 1db-al indítottuk csak sokszor láttuk úgy hogy jó lenne neki egy társ és így lett hozzá még egy MC cica ugye némi árelőnnyel. Én azt gondolom főként a mentettekkel foglalkozol nehéz lesz plusz időt szánni a fajta cicára is +főleg szeparálni őket. Mert a ki -be járósak azért hazahozhatnak olyan vírusokat ami egy fajta cicára bizony veszélyes lehet. Persze szerintem sem üti a dolog egymást...csak jobban át kell gondolni talán a kérdéskört.
2020. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy férfit, aki egy macskamenhelyet vezet. A mentett macskái mellett van egy fajtatiszta szfinx cicája, mert szereti a fajtát.

Tedd azt, amit a szíved diktál. Senkinek nem tartozol magyarázattal. Csak jó helyről szerezd be, de szerintem ezt tudod te is.

2020. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem jobb hogyha egy menhelyi cicát veszel.
2020. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!