Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi kell BIZTOS egy cicának?

Mi kell BIZTOS egy cicának?

Figyelt kérdés

És szerintetek mennyire jön ki?

Szeretnék egy cicát, régóta rágom anyáék fülét érte. Ma megmondták,hogy hogyha mindnet megveszek neki, akkor lehet egy, és (a legelső adag kaját is én veszem) utána fizetnek neki mindent.

Úgy lesz pénzem, hogy elteszem a karácsonyit/névnapit és nem veszek semmit a sulibüfében (heti 500 forintot kapok). Olyan felnőtt cicát engednek meg ami szobatiszta és örökbefogadni nem venni.


2020. nov. 28. 21:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

Fent jól leírták. A legalapvetőbb az alomtálca, alom és etető/itató tál. Enni egy sima lapos tányér is megteszi, de jobb a rozsdamentes tálka. Alomtálcából olyat ajánlok aminek teteje és lengő ajtaja van, onnan nem repül szét a morzsa mikor kapar. Alomból szerintem a csomósodó a legjobb, mert a pisi egy gombóccá áll össze és ki tudod lapátolni, így ez a fajta alom elég sok ideig kitart. Játékért nem muszáj pénzt adni, egy kólás kupak, papír galacsin, falevél is ugyanolyan érdekes számukra mint a legdrágább cicajáték. Cicaágynak jó egy cipősdoboz puha anyaggal bélelve, de valószínű hogy úgyis az ágyadban fog aludni, vagy szeretik még a polár/plüss plédeket ami szintén nem drága.

A táp minőségén nem szabad spórolni, a közismert Whiskas, Felix, Kitekat és a sajátmárkás eledelek nagyon rosszak! Ezek mindenféle nem macskának való dolgokból vannak (cukor, gabona stb). A címkét mindig olvasd el, első helyen hús álljon az összetevőknél, ne állati származék és abból 4!% hús. Ha a szüleid veszik majd, akkor is ragaszkodj hogy jót vegyenek, ne a szupermarketből hanem állateledel boltból mint a Fressnapf.

A zooplus.hu oldalon egyébként mindent megtalálsz ami a cicádnak kellhet, és olcsóbb is rendelni mint a boltban venni, nagyon megbízható a webshop és hamar kihozzák.

A szüleid remélem fel vannak készülve az esetleges orvosi és egyéb költségekre is. A fent írt havi 15-20 ezer reális lehet. Ha felnőtt a cica, akkor már biztos ivartalanított (egyébként örülök hogy felnőttet szeretnétek mert rájuk olyan kevesen jelentkeznek!) de évente kell oltás a benti cicáknak is.

Majd biztos elmondják az örökbefogadásnál, de mikor hazaviszed, hagyd hogy maga tempójában ismerkedjen veletek. Először lehet hogy elbújik és csak akkor jön elő amikor alszotok. Lehet hogy sírni fog kicsit. De adjatok időt hogy felfedezze az új otthonát és kezdeményezze veletek a kapcsolatot. Pár nap alatt fel fog oldódni!

Általában benti tartásra adnak örökbe macskát, így gondolnotok kell a lakás cicabiztossá tevésére. Gondolok itt az ablakokra amit macskahálóval kell felszerelni, hogy ne szökhessen vagy eshessen ki. Ha bukó ablak van, az is veszélyes mert beszorulhat. Ha erkély van, onnan kieshet, oda is kell macskahálót szerelni. Ha kertes ház, akkor sem volna jó ha elkóborolna, főleg eleinte míg nem ismer titeket jól, úgyhogy nagyon vigyázzatok a szökésre!

Boldog cicás éveket kívánok nektek!

2020. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
10, téged nagyon átver az állatorvosod ha 26 ezerért ad a macskádnak egy oltást 😄
2020. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak oltásból áll a költség, rosszul írtam... Állatorvosi költségekre gondoltam.
2020. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Azokat viszont biztos fizetik a szülei, a leírása alapján csak a kezdő költségeket kell állnia.
2020. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%
Hat en a leiras alapjan pont nem vagyok abban biztos, hogy fizetnek az allatorvosi koltsegeket. A kezdo felszereles, ha a legalapabb cuccokat veszed, a legkevesebb penz.
2020. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Ha beteg lesz anyáék fizetik, meg mondták, hogy a chipet, oltás, ivartalanítást is fizetik csak nekem kell megvennem a kezdő cuccokat. Apukám csinál kaparófát itthonra azt mondta, asztalos, szép komódokat meg mindent meg tud csinálni. Ágya van mert unokatesómék odaadták a cicájukét mert O nem használja. Kinti benti cica lenne mert semmi autó nincs körülöttünk
2020. nov. 28. 23:32
 17/41 A kérdező kommentje:
De az elején bent lenne pár hónapig mert tudom hogy ha egyből kiengedem elszökhet
2020. nov. 28. 23:36
 18/41 A kérdező kommentje:
Nyilván tőlem kérik az alap felszerelésre a pénzt -.- nem azért mert nekik nincs pénzük. Csak megnézik, hogy tényleg akarom e. De igen akarom és valami írta, hogy csak bentre adnak örökbe ezért inkább akkor benti lesz
2020. nov. 28. 23:37
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
És heti 500 Ft-ból mit akarsz?
2020. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Márciusba lenne cica, addigra ha minden héten kapok 500at plusz karácsonyra 10 ezret nevnapra meg 5ot eleg sok kijön
2020. nov. 28. 23:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!