Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan rehabilitáljam a macskát?

Hogyan rehabilitáljam a macskát?

Figyelt kérdés
Vagy hogy kell-e egyáltalán. Nagyon magasról leesett és medencetörést szenvedett 5 hete. Már teljesen jól van, futkorászik, de ugrani nem tud, a kanapéra is csak felhúzza magát. Mennyi idő lehet mire rendesen összeforr neki és használhatja a hátsó lábait komolyabb erőkifejtésre?

2020. nov. 29. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Orvos mit mond?
2020. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mit mondott erre a doki? Műteni is kellett vagy csak rögzítették valamivel? Gondolom ha rögzítették is, az már lekerült öt hét alatt.

Ha nem mondta el megfelelően a következő lépéseket akkor vidd el egy másikhoz aki az utókezeléssel is foglalkozik.

2020. nov. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy cicám, akinek medencetörése volt, évekig élt még utána, de egész életében a mellső lábaival húzta fel magát mindenhová, a hátsókról nem tudott elrugaszkodni. De persze lehet, hogy a tiéd teljesen rendbejön. A dokitokat kérdezd meg, mit lehet csinálni. Meg vannak állatoknak is gyógytornászok, egy barátnőm is járt hónapokig a kutyájával gerincműtét után.
2020. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amikor megnézte azt mondta, hogy a medencetörést leszámítva nincs komoly baja (4.-ről esett ki..). mindenesetre kb egy hónapos gyógyulási időt mondott és nem írt elő semmit, csak hogy a mozgásában korlátozzuk az első pár héten. Kb egy hétig volt igazán rosszul, akkor az alomba is vittük hugyoztatni.. de utána hamar jobban lett.. csak ugrani nem tud/vagy nem akar.
2020. nov. 29. 00:08
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként rendesen mozgatja a hátsó lábait.
2020. nov. 29. 00:10
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Lehet hogy rosszul forrt össze :(

Fájdalmai már nincsenek, nem nyávog ha hozzáérsz? Ha nem, akkor már biztos ilyen marad.

2020. nov. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy kíméli még, mert fáj neki.
2020. nov. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
fájdalmai már nincsenek. Azért remélem javul még..
2020. nov. 29. 00:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Annyi van még és nem tudom összefügg e, hogy eléggé megritkult a szőr a hátsó lábán, de nem tűnik betegnek és a kedélye is jó. 8 éves lehet egyébként.
2020. nov. 29. 00:13
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem még adok neki pár hetet aztán motíválni fogom, hogy először kicsiket majd nagyobbakat ugorjon.. hogy elérje a kajáját. Persze ha nem megy akkor nem erőltetem, csak örülnék ha megint fel tudna ugrani a kedvenc helyeire.
2020. nov. 29. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!