Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maradjak mellete vagy nem?

Maradjak mellete vagy nem?

Figyelt kérdés

Ma megfürdettük a macskánkat és utána a házban hagytuk. Abból a célból mosdattuk meg, hogy velünk éljen bent a házban.

Miután meg lett fürdetve be bujt egy sarokba és nem ment el onnan eddig, és nem tudom hogy maradjak-e mellete vagy hagyjam magára.

A sarokban nagyon összehúzza magát és csak annyit csinál, hogy néha fekszik vagy ül.

Kb. 10 éve volt utoljára megfürdetve. Egy 12 éves ivartalanított kandúr. Eddig kint élt az udvaron/garázsban.



#macska #ház #sarok #Fürdetés után
2020. nov. 29. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd békén. Majd előjön szegény. Most nyilván nem tudja mi van.
2020. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
29%
Maradj melette nagyon furcsa lehet neki hogy hirtelen bekerült a házba. Nehéz lesz átszoktatni de sok sikert hozzá!:)
2020. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
ez most két sokk volt, külön-külön is, én nem piszkálnám direktbe, de rajta tartanám a szememet. bízzunk benne, hogy hamarosan magára talál.
2020. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elbújt, akkor nyilván nem vágyik társaságra.


Egy darabig hagyd békén, tégy úgy mintha nem is létezne. Esetleg amíg a közelben vagy (és valami mást csinálsz) lágy hangon beszélhetsz, csak úgy a semmibe. Az megnyugtathatja.

2020. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már 6 órája ott van. Eddig néha ott voltam mellete, vagy pedig elmentem és intéztem a dolgaimat.
2020. nov. 29. 18:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, majd eljőjön. Hagyni kell időt neki. Tegyél ki neki vizet, és macskakaját.
2020. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez normális. Néhány cicának sokáig tart kiheverni az efféle megrázkódtatásokat :D


A fürdés maga hogy zajlott? Sikerült minél kevésbé "tragikussá" tenni? Egyáltalán indokolt volt a fürdetés, nem lehetett volna kezdésként egy langyos, nedves kendővel letörölgetni? (amennyiben nem volt nagyon durván koszos - a cica amúgy "öntisztító")

2020. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, ne aggódj, ilyenkor hagyni kell. Konkrétan ez a viselkedés teljesen normális, ha eddig kint tartottad. Szokatlan neki a hely, a szagok, hangok, minden fura, nem ismeri a terepet. Ha nem fürdetted volna meg, akkor is ezt csinálta volna.
2020. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem minek fürdettétek meg. A miénk kinti-benti, de nem hoz be extrém mennyiségű koszt. Egy alapos nyalakodás után meg már jóformán semmit.
2020. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
a 10 éves macskám sose volt még fürdetve és köszöni jol van. Sőt ha vendégeink jönnek mindig krédezik, hogy hogy lehet ilyen fehér a bundája mintha fehéritővel mosnánk? :D szóval szerintem a macskák nem vágynak vizre. Kár volt fürdetni... Ez egy sokk neki A macskák egy nap többször is mosakodnak. állitom hogy tisztábbak mint némelyik embertársunk... Viszont vigyél neki 1 kis vizet és kaját :) az jo ha ott van a közelben ahol most meghuzta magát :) tuti elő fog jönni. gyanitom h mire irtam ezt már elő is jött..
2020. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!