Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr ivartalanításának...

Kandúr ivartalanításának veszélyei?

Figyelt kérdés
7 hónapos kandúr cica, kint is és bent is lakik egyaránt. Eleinte nem szerettük volna ivartalanítani, hogy megőrizze a "férfiasságát", de egy pár napja már mintha megbolondult volna, egyfolytában kaparász, tép szét papírokat, mászik fel mindenhova, ezért felmerült az ivartalanítás lehetősége. A kérdésem az lenne, mennyire viselné meg őt ez? Ivartalanítás után lusta, kedvetlen lenne? Ismerőseim macskái tömbházban ivartalanítás után elhíznak, ez a veszély fennáll nálam is?(habár a cica nappal kimegy, futkározik és mászkál mindenfelé, sokat mozog). Idősebb, nőstény cicánkat ivartalanítottuk pár évvel ezelőtt, nála megmaradt a jókedv, és nem is változott sokat. Mennyiben lesz más ez a kandúrnál? A válaszokat előre is köszönöm!
2020. nov. 30. 09:17
A kérdező szavazást indított:
megmarad ugyanolyannak a cica, játékos és jókedvű lesz, nem hízik el
kicsit megváltozik, de azért nem hízik el
lelustul és kövér, kedvtelen macska lesz
29 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az idök folyamán (kb 20 év) 6 kandúr lett ivartalanítva, egyik sem változott meg vagy hízott el, a különbség csak annyi volt, hogy kevesebbet csavargott, nem verekedett másikakkal meg nem jelölt és jóval tovább élt.

Ahol elhízik a macska, ott nem az ivartalanítással van gond, hanem az egyéb tartási körülményekkel!

2020. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Minden műtétnek van minimális kockázata, de nem tűnik úgy, hogy nálatok egyéb kockázati tényező fennállna. Ha aggódsz, érdemes előtte egy kivizsgálást kérni az állatorvostól.
2020. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp olyan orvosnál csináltatsd aki gázzal altat és előtte megnézi a véralvadási faktort.


Egészséges kandúrnál nem sok rizikója van a dolognak egyébként, de biztos ami biztos ne kockáztassunk. Én amúgy azt vettem észre hogy ivarosságtól függetlenül a kandúrok kicsit kecsesebbek, a nőstények hajlamosak gömbölyödni, rájuk azért érdemes figyelni.

2020. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a 2-esnek és 3-asnak! 1-es, választ vártam, nem gúnyos megjegyzést, ha valami gondod van vele, hát elnézést kérek a szóhasználatomért
2020. nov. 30. 09:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatbol azt tudom mondani, hogy pont hogy nem változik meg! Szokták mondani h a macska megnyugszik, nem csavarog el, nem verekszik ivartalanitás után. Hát az én macskám nem változott semmit. összevissza verte a környék összes ivaros him macskáját is de nőstény macskákat meg mindent aki az utjába keveredett, úgy rohangáltam utána állandoan, hogy ne legyen balhé., és igenis elcsavargott volt h 1,5 napig nem láttam. Mindemellett nagyon hebrencs volt, minket is sokszor megkarmolt, meg harapott.. ÉS eközbe nem egy bolond macskárol beszélünk mert ha neki olyanja van/volt kenyérre lehet kenni. nagyon dorombolos és kedves is tud ő lenni.. de a vérmességéből nem veszített az ivartalanítás miatt az biztos... Csak az idő mulásával lett nyugisabb a macska mikor elérte a 7-8 éves kort... most lehet olyan 10 éves bér nem tudjuk pontosan a korát.. Még most is sokszor elcsavarog...
2020. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha normálisan eteted, nem fog elhízni. Egyik kandúr cicámnak se változott meg a viselkedése, a kedve, sőt, még játékosabbak lettek. :)
2020. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

utolsó lehetőség.


A fiú macska kicsit butább lesz, nem fog annyit játszani mondjuk 1-2 év után és hajlamosabb lesz a hízásra.


Rosszabb esetben struvit övesedésre is hajlamos lesz, ami olyan, mint egy vesekő. Ha nagyobb stressz éri, akkor úgymond a hugycsöve elszorul és nem fog tudni pisilni, ezt legjobb esetben ki kell kezeltetni, legrosszabb esetben spckó tápot ehet egész életében.


20 éve van macskám, utolsó 2 fiú volt és sajnos mindkettőnél megjelent ez a betegség. Volt lány macskám, nála az ivartalanítás drasztikusabb, de a lány macska marad meg ugyanolyan ficánkolónak, mint a kismacska.

2020. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Egyetlen veszélye az, hogy húgyköves lesz a macsek.
2020. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
7 vagyok. Miert lettem lepontozva?
2020. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, ki pontozott le, de amiket írtál, azok hülyeségek!!

Eddig egyetlen kandúrnál sem tapasztaltam, amiket írsz - pedig 8 kandúrom volt, akik ivartalanítva lettek -, meg senkitöl sem hallottam ilyenröl.

Egyik macskánál sem volt semmi bajuk az ivartalanítás után, és mind 15-18 éves kor közt halt meg, és legalább olyan elevenek, játékosak maradtak, mint a mütét elött

2020. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!