Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkorára nőhet meg egy...

Mekkorára nőhet meg egy házimacska?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónap körüli befogadott cicám. Még pár napos lehetett amikor a kinti kuka mellett egy zacskóban volt. Felneveltem, szobacica lett belőle. Nagyon sokat eszik, mindig nyavogja hogy éhes. És az utóbbi időben rengeteget nőtt. Meggig fog még nőni illetve mekkora lesz?
2020. dec. 11. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
3-8 kg között bármi lehet.
2020. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A én macskám 12kg ra hízott meg
2020. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
De sok minden függ, hogy az állat ivartalanítva van e, mert ivartalanítás után hajlamosak a elhízásra.
2020. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elhízást nem számoljuk, akkor 2-8kg között szoktak lenni.

Normál házimacska súlya amúgy 3-5kg között van, de vannak szélsőséges esetek. Nekem az egyik 2kg a másik meg 8kg.

2020. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 1,5 éves lesz, 5kg lett 1 éves korára és 50 cm magas ülve. Természetesen nem kövér és még mindig havonta kb. arányosan 100-150g-ot hízik, növekszik. Elhízva már lenne 6-8 is..

Ha a körülményeket nézem: Én jó táppal etetek, benti, oltott, ivartalanított, így szerintem ez miatt 2 fejjel magasabb, mint anyukám nem olcsó de rossz minőségű tápot és húsmaradékot evő, kinti-benti kis vegyesei. Ők ott terület harcokat vívnak, idegesebbek, stresszesebbek, hideget és időjárást jobban elviselni kényszerülő cicák, így nyilván gyengébbek, kisebbek. A részletes körülményeket nem ismerve nem lehet saccolni, mekkora lesz! :)

Egy biztos: kövér cica = beteg cica, ne etesd túl!

2020. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ha mindig éhes nem normális, milyen tápot kap és mennyit?
2020. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a legdrágábbat és nem is a legolcsóbbat kapja. Csak benti cica. Ma viszem állatorvoshoz. Hosszra is nő, sokaog csak egyhelyben toporgitt kiscicaként. Lehet úgy vab mint a gyerekeknél, hogy egy bizonyos életszakaszban hirtelen megnő? Lány macska de olyan már mint egy nagy kandúr. Karácsony után kaptam időpontot ivartalanításra.
2020. dec. 12. 05:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kb 1 éves korára ér el a végleges méretét, de utána is nőhet még kicsit, csak már lassabban. De nagyon sokmindentől függ.


#5-össel maximálisan egyetértek. Túletetett cica -> kövér cica -> beteg cica. Mivel csak Te eteted, rajtad múlik.


Enyém 5 éves, ivartalanított nőstény, kijárós, évek óta fixen 4kg, télen +10dkg, nyáron -10dkg. Korlátlanul fogyaszthat száraz kaját (Royal Canin vagy régebben Hill's), naponta kétszer kap nedves tápot, amiben rettentő válogatós. Hetente többször őzhúst is kap. (Ami elsőre meglepő lehet, de amúgy olcsóbb mint prémium és nem sokkal drágább mint a középkategóriás tasakos, viszont ezt meg is eszi az utolsó falatig).

2020. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!