Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami baja egy benti...

Lehet valami baja egy benti macskának ha soha sem vinném állatorvoshoz?(maximum ha beteg)

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém 13 éve tök jól elvan így. Ha valami baja van, elvisszük.
2020. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magamból indulok ki én is, csak akkor megyek orvoshoz ha nagyon beteg vagyok, nem járok évente vérvételre oltásra meg stb, akkor gondolom a macskának sincs rá szüksége
2020. dec. 16. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Lutri, mert mivel te kijarsz a lakasbol, olyan betegsegeket hazahozhatsz, ami ellen lenne oltas. En nem kockaztatnek, tenyleg ennyire faj az az evi kb 10 ezer forint?
2020. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Néha egy-egy kontroll így sem árt. Főleg, ha már idősebbek.
2020. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Évente oltatni kell, és a kombinált oltásokat is be kéne neki adatni.
2020. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi ellen kell oltani ha bent van?
2020. dec. 16. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Peldaul a kombiban benne van a macskanatha elleni is, a virust te szepen hazaviszed neki pl a cipodon, o lenyalja, es kesz is a betegseg. Ha nem hagyod el a lakast soha, es soha senki nem is jon hozzad, ha rendelsz is kajat vagy barmit, akkor azt lefertotlenited, akkor nem kell neki oltas. Megeri :D

Neten amugy rakereshetsz, hogy mik vannak meg benne, ezek pont a nagyon gyakori fertozo betegsegek, amiket te is hazavihetsz a ruhadon pl. Ezert kell oltani a benti macskakat is.

2020. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Mivel benti, valóban kisebb az esélye, hogy elkap valami súlyos betegséget, ha meg igen akkor azt úgy is észreveszed. Szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy bármi baja lesz így.

Nekem már 14 éves a macskám. Csak kinti cica, bentre szüleim miatt egyáltalán nem jöhet be. Életében kb. 5ször látta állatorvos. Ivartalanítva van, a műtét miatt többször vittük dokihoz, utána már nem, soha nem volt semmi súlyos betegsége (meg sajnos nincs is jó állatorvos a közelünkben). Telenként szokott tüsszögni, meg folyik az orra. Évente egyszer kétszer kap féreghajtót, de semmi más gyógyszert nem. Teljesen jól van, még mindig egerészik, bár már a nap nagyrészét otthon tölti. És ő egy kinti macska, ergo könnyebben lehetne baja. Ebből azt akartam kihozni, hogy szerintem ne aggódj :)

2020. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó értem akkor érdemes beoltani mindenképpen,köszönöm az információt
2020. dec. 16. 18:03
 10/11 anonim válasza:
Szia. Nekem 2 cicam van bent, soha nem mehetnek ki.(meg amúgy is panel macskák) Minden oltásuk megvan, tényleg nagyon figyelünk rájuk. Viszont 2 hete az egyik bélgyulladást kapott, jó sokáig véres hasmenés stb Egyből doki, kikezelte, mostmar jól van. Tényleg megkeri minden évben elvinni őket oltani és ott kapnak legalább egy rutin átvizsgálást is. 🤗
2020. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!