Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek egy bélpoklos...

Mit kezdjek egy bélpoklos macskával? Mindig ilyen marad?

Figyelt kérdés

Három macskám van, a legkisebb, 9-10 hónap körüli, rengeteget eszik. Illetve enne, ha hagynám. Mindenkinek megvan a napi adagja amit este hatkor kapnak meg, viszont nagyrészt a többiekét is a kicsi eszi meg. A két nagy csinálná ahogy általában a macskák szokták, kicsit esznek, mászkálnak, aztán megint esznek, de ettől a haspóktól ez lehetetlenség, mert mire visszatérnének a táljukhoz, kb már nincs benne semmi :D Egy óra alatt képes elpuszítani 3 felnőtt macska adagját.

Most jobb ötlet híján a táp mennyiségekkel játszom, a kicsi többet kap, a nagyok kevesebbet, hogy elfogyjon mire a kicsi rástartol az övékre, de sokszor ez sem működik, mert ha valamelyik nagy esetleg nem megy enni, vagy hamarabb lelép, a kicsi otthagyja a saját tálját és megy a másikhoz.

Mindemellé nehezítés, hogy az egyik nagynak nincsenek fogai, ami ugyan nem akadáyozza meg az evésben, de lassabb mint a többiek. Elpofozza a táltól a kicsit ameddig eszik, de utána, ha elmegy annyi a kajájának.

Az lenne az igazi, ha előttük lehetne egy bizonyos mennyiség egész nap, és este meg csak valami lightos kaja lenne (pl. kicsi konzerv), az állatorvosunk szerint is így kéne, de hát hogy oldjam ezt meg, amikor a legkisebb macska egyedül képes lenne felzabbantani a 8 kilós tápos zsákot? Úgy eszik mint a kutyák.... :D

A külön etetés sem oké, mert van amelyik egész este/éjjel rájárna a tápra, én meg nem akarom órákra különzárni őket egymástól.

Bízom benne, hogy csak növésben van még a kicsi azért ilyen bélpoklos, viszont mivel utcáról lett összeszedve, ahol hónapokig éhezett, félek, hogy emiatt zabagép, és ez így is marad...

Mit csináljak? Bízzam a természetre meg a farkastörvényekre? Félek, hogy ha így teszek, elhízik ez a bolond, bár elég sokat mozog...


2020. dec. 21. 18:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező : bármikor. A vadonban is túlélne. Így is menne nekik:)
2020. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Óóó, ő volt az, akit egy kis kerti sufniban találtál..? Aztán befogadtad? Jól van amúgy? Leszámítva a belességet :-D
2020. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A kerti sufniba már én vittem be, miután összeszedtem az utcáról.

De ha erre a kérdésre gondolsz https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10710150-ho..

akkor igen, mi vagyunk azok :)

Néha "túl" jól is van, mint valami kis hurrikán :D

2020. dec. 21. 19:46
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Én is hasonló problémával küzdök: egy lassabban étkező vénasszony és egy habzsoló - cápázó, pofátlan kis bélpoklos suhanc.

Nálunk az lesz, hogy a suhanc a fürdőszobába záródik majd be enni, az öreglány marad a szokott helyen. A kicsi már így is dagi, nem akarom, hogy tovább pufisodjon. Száraztáp és víz van kint napközben, amúgy reggel - délután - este kapnak enni. Néha megy a hiszti pótvacsoráért vagy korai reggeliért is, szintén prémium táp mellett.

2020. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
#13, igen, arra a kérdésre gondoltam. hát kitartást hozzá, majd alakul még :-)
2020. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek (annak nem aki kirakná az udvarra), még alszok rá párat, mi legyen :)
2020. dec. 21. 20:02
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

Üdv, sorstárs.

50 hét a különbség a két cicám között.

Az első, a kandúr, nem csak cicásan eszik, hanem még emésztési bajos is, szóval extra sokszor extra keveset(enne, evett, amíg nem volt itt a "kistesó"), 1-2 óránként pár szemet, 4 hetesen találtam.

A második, a hugi, ő 6 hetesen volt kirakva, de valami iszonyú ijesztő az étvágya, az étkezés módja. Napi 50-60 deka konzerv mellett(az egész macska 2 kiló) egésznap velem ordibál, hogy kér még, ha nyílik a hűtő vagy a sütő, már visítozik és csak azt az egy hangot tudja nyávogni, hogy "eeeee" -->eeeeenni:DD

Rendszeresen lop, a mosogatóban lévő edényeket tisztára nyalja, minden morzsát feltakarít, a kajás zacskót is megeszi, csak mert kaja szaga van.

Nagyon rossz, mert a nagycicának szüksége volna egésznap hozzáférnie az eledelhez, különben vagy túleszi magát és hányik, vagy ha annyit eszik, amennyit szokott, akkor 1-2 óra múlva éhes és egésznap éhezik. Most, hogy itthon vagyok, meg tudom oldani, hogy amikor kér adok neki, a kicsit addig bezárom. De ha dolgoznom kell majd nem tudom mi lesz, én se szívesen zárnám külön őket egész napra, de másként meg beteg lesz a nagy, íígy is mindig csonti, a pici bezzeg kerekedik.

Csak azért írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül és együtt érzek, de sajnos érdemi infoval nem tudok szolgálni.

2020. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17#

Köszi szépen :)

Majd jelzek, ha találtam valami jó megoldást 🙈

2020. dec. 21. 21:02
 19/19 nothx válasza:
szerintem lehetne úgy is csinálni mert mi igy csináltuk, hogy a kisebbet külön zárod neki ott adsz kaját a nagyobbaknak is külön és ha megették és nem kérnek többet ki lehet engedni
2021. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!