Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélpoklos a kutyám! Mit...

Bélpoklos a kutyám! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Happy Dog tápot adok neki, amitől gyönyörűen fejlődik, a doki is dícséri, a kondija is nagyon jó.

A gondom az, hogy azt veszem észre rajta, hogy mindig éhes, de nagyon durván. Ha sétálni megyünk, folyton azt szaglássza a földön, hogy merre van egy finom falat. Sajnos a séták sokszor másból sem állnak, minthogy lépésenként húzkodom a pórázt és mondogatom, hogy "Nem, Fúj" stb. Ilyenkor szót is fogad, kiköpi, ha már bevett vmit, de mit tehetnék, hogy sétánál a sétával foglalkozzon? (Amúgy 5,5 hónapos bullmaci.)

A táp adagján nem szeretnék emelni, hiszen így fejlődik szépen... Viszont azon gondolkodtam, hogy vmi olyan kaját kéne neki adnom a táp mellé, amitől eltelítődik, nem lesz ennyire éhes, de nem befolyásolná a fejlődését (alacsony tápérték vagy ilyesmire gondolok). Annyit szeretnék elérni, hogy sétakor ne az legyen, hogy kajára vadászik...

Ötletek?


2011. dec. 12. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez nem éhség, hanem nevelés kérdése. Egészségesen táplált kutya soha sincs jóllakva! Vagy ha jóllakik (pukkadásig), akkor három napig nem eszik semmit, de olyankor vadászni se megy (séta=vadászat). Másrészt az is természetes, hogy egy kölyök kutya mindent a szájába vesz, mindent meg akar enni. Szerintem ezen legtöbben átestünk a kölyök kutyánkkal. Le kell tiltani, ha nem veszi fel, akkor megdicsérni és esetleg cserébe egy jutifalattal honorálni. (Bár szerintem ez inkább ösztönkezelés, nem tanítás, szóval a jutifalat hosszútávon nem kell, ha van helyette tekintély.) A séta (vadászat) egy olyan közös akció, amit a gazdi kell hogy irányítson! A portya során sem az van, hogy mindenki megy amerre lát és eszik amit talál, hanem a falkavezér szigorú ellenörzése alat történik a dolog. Sétáltatni pedig póráz nélkül kellene (persze nem városban és nem valami forgalmas helyen), hogy nyugodtan menjen és fedezze fel a világot, de végig maradjon a kontrollod alatt!
2011. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Akiteki ***** válasza:
Teljesen normális dolog, egészséges kutya bármikor bírna enni. Soha nem fog telítődni, a kutya addig eszik, ameddig lát. Utána meg kihányja. Sétakor kösd le a figyelmét valami nem ehetővel.
2011. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen a telités mellet döntesz akkor a krumplit ajánlom, a fogyókurázó kutyákkal is ezt ettetik, mert eltelik tőle, viszont a kutya szervezete nem tud mit hasznosítani belőle
2011. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha feltétlenül szeretnél valamit adni neki, akkor a Gréti mixet javaslom, mert az telít, viszont nincs benne annyi energia, amitől a bulli elhízik.

Ami a mi francia bulldogunknál bevált - mert pont ugyanezt csinálta - az az elektromos nyakörvnek a vibrációs (!) funkciója. Az nem fáj, viszont furcsán rezeg a nyakában és szépen összeköti a "felkajálom" és "valami furcsa történik a nyakamban" dolgokat.

2011. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Igen, azt tudtam, hogy egy egészséges kutya mindig éhes és hogy a kölykök is ilyenek. De valahogy úgy éreztem, hogy nálunk ez több annál.

A kutyaovival szoktunk menni városi sétára is és a többi kutyusnak esze ágában sincs felszedegetni a földről a kaját, az én kutyusomon pedig az látszik, hogy csak ez érdekli.

Akkor rászólok továbbra is és elterelem a figyelmét és bizakodok, hogy majd kinövi :)


Azért ijedtem meg, mert az egyik barátnőm kutyája (vizsla) pont ilyen volt kölyökkorában is és ő nem nőtte ki. Sőt! A séták alkalmával ahogy kijöttek a lépcsőházból a kutya egyből a kukák fele vette az irányt és ha alkalma nyílott rá, bizony kukázott :(

2011. dec. 12. 10:10
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy adottság a kutyádnál, nem hinném, hogy tudsz ezen változtatni. Nehéz, de próbáld megszokni.

Tudom miről beszélek, az én kutyusomnak szintén nagyon fontos a pocija.


Nézd a jó oldalát egyébként:

Ismerek olyan kutyust, akibe szó szerint bele kell könyörögni az ételt, a gazdái állandóan szoronganak emiatt.Na neked ilyen miatt nem kell aggódnod.

Ha pedig betegség ütné fel nálatoka fejét(remélem nem fogja), akkor te hamarabb észre fogod venni a kutyusodon a bajt, azáltal, hogy nincs étvágya, mint egy kedvtelenül eszegető kutyus esetében.

És az is nagy előny, hogy a mindig éhes kutyusod gondolom kajával gyönyörűen motiváltható, ez megkönnyíti nektek a tanulást!

2011. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, gyönyörűen motiválható kajával :)

Az oviban is ugye jutifalattal tanulunk és amikor játszásra kerülne a sor, az én kutyusom akkor se megy egyből játszani a többiekkel, ott ül a lábamnál és várja a következő feladatot :) Ha nem figyelek rá, akkor még bököd is a lábával, hogy mondjam már mit csináljon és adjam már a jutifalatot :D

Úgy kell noszogatnom, hogy menjen már egy kicsit játszani a többiekkel :D

2011. dec. 12. 12:00
 8/21 rezangyi ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt 7 hónapos koráig.Minden bezabált meg sem rágta.Hányásig evett.Aztán szépen leszokott róla.Ez nem teljesen így van hogy minden egészséges kutya éhes..Lehet nálatok az a probléma hogy bizonyos vitaminokat nem kap meg amire szüksége lenne és ezt keresgeti mindenütt.Csak s(minden másnap friss levessel leöntve) mellé rizst,húsokat 1 héten 2x csontot heti egyszer tengeri halat és heti 1x tojást.Ezek nagyon fontosak a kutyának.Ha helyesen eteted megkap minden tés a mozgásának megfelelő adagot kap akkor be fog állni a gyomra a rendes evésre!
2011. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 rezangyi ***** válasza:
* Acana tápot (minden másnap levessel leöntöm)
2011. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a Happy Dog-nál van sokkal táplálóbb táp is.Általában a gyenge minőségű tápból mindig többet kell ahhoz adni hogy jól lakjon a kutya,mint egy prémium minőségűből!
2011. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!