Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhaürüléket hogyan lehet...

Bolhaürüléket hogyan lehet eltávolítani a macska szőréről?

Figyelt kérdés

Folyamatban van maga a bolha irtása, de a gerince végig tele van(!!) bolhaürülékkel, elég gusztustalan és higiéniátlan, de sehogy sem tudtam kiszedmi mivel egészen a szőre töveinél van, a bőrön.

Kövi ötletem a bolhafésű lenne, nem tudom az az ürüléket kiszedheti-e?!

Gondolom célszerű volna megfürdetni (mivel?), de szerintem nem jutnánk el odáig, nem egy öleb cica ezen a téren...


Egyébként apró fekete pöttyökben nyilvánulnak meg, nagyon remélem, hogy tényleg "csak" ürülék és nem pete.



2020. dec. 25. 23:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, ugyanitt érdeklődnék arról is, hogy a cicát milyen módon lehet féregteleníteni belülről ? Persze vannak rá szerek, amiket meg kell vele etetni, eddig világos, de sose értettem, hogy ilyenkor a az emberre nézve nem veszélyes a macska? Gondolom beletelik pár napba, amíg kiürül a szervezetéből az összes féreg, parazita, ami az ürülékkel távozik feltételezem. Akkor bent is lehet addig nyugodtan a cica mint máskor? Pontosan az érdekelne, hogy mi vált be nektek, kapható-e recept nélkül is, milyen időközönként kell, mennyi idő alatt hat a macskánál stb.


A jártasaknak biztosan buta kérdés, sajnálom, de komolyan nem tudom hogyan elkepzelni a folyamatot :D

2020. dec. 25. 23:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
állatkereskedés macskasampon.
2020. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fürdesd meg a cicát,bolhairtós samponnal.

Állatgyógyászati boltban vehetsz, szánjon át adható féreghajtót.Miénk benti, nem volt semmi baj, hogy az álomba végezte a dolgát.Tisztitásnál használj eldobható gumikesztyűt.A nem elég a cicát bolhairtós I.Mindent kell kezelni.Fekvőhely,szőnyeg, és ha felugrott a kanapéra azt is.

Van erre is speciális irtószer.

Beltér én is használható,emberre nem káros.

Nem könnyű.Sokat kell takarítani,porszívózni, és forró vízzel felmosni.

Szétszórhatja a bolhák az,ha ennyire fertőzött, és újra vissza fertőződhet.

2020. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat telefonról írok.Nagyon sok a hiba.Nem olvastam vissza.
2020. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
ki kell porszívózni
2020. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elviszed állatorvoshoz, ott kap normális bolhacseppet ami mindent megöl rajta, plusz tablettát féreghajtani. Bolhafésű a kakát is kiszedi, de a fürdetés is kell, még mielőtt belecseppentesz, nem pedig utána. Veszel neostomosant, összekevered vizzel, beletöltöd egy flaskába és hetente az egész lakást befújod vele. Legalább pár naponta 2-3 porszívozol.

Ezt 6 (HAT) hónapig csinálod.

2020. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még soha senkitől nem hallottam, hogy elkapta a férgességet, de igen, el lehet kapni ahogy a bolhát is!

Cestal Cat, Drontal Cat tabletta nagyon jó férgekre és nem vényköteles. Negyedévente kell adni 4kg-ig 1db tablettát. 2kg-ig csak felet. 24 óra alatt kiirt mindent.

Bolhára a sampon nekem nem vált be. Szerintem a bolhairtás olcsóbb a végén, ha nem mindent összeveszel, hanem dokihoz viszed. 2x egymás utáni hónapban ad rá cseppet ami amúgy férgekre is jó és kész! Lakásba is tud mondani irtószert, de a sima hipó nálam bejött. Minden mosható holmiját kimostam.

2020. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Add egy majomtartó gazdinak majd megtisztul.
2020. dec. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utolsón jót nevettem, köszönöm válaszokat! :D
2020. dec. 26. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!