Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicam egeret fogott, lehet...

Cicam egeret fogott, lehet baja tole?

Figyelt kérdés
Bejott a teraszra az elobb egy eger, cicam elkapta szegenyt, a visitasra mentem ki. Az eger mar nem elt, mire kiertem,elvettem tole, nem tudta megenni. Igy lehet baja?

2021. jan. 5. 22:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha nektek nincs kint méreg nem lesz gond. Ha nem ette meg elvileg baja nem lesz, ha megeszi is csak akkory,ha beteg vagy mérgezett az egér. Jó,hogy odafigyelsz :)

Oltva van a cica? Az jól jöhet ilyen esetekre,ha esetleg betegséget hordoz a rágcsáló.

2021. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Igazából lesz baja. Éhen maradt a cica. Pedig pont azt kívánta. Te meg elvetted előle.
2021. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, miért kell lepontozni az embert, mert azt írja, nézze meg, nincs-e a cicán harapásnyom. Az ugyanis előfordulhat, főleg, ha egy tapasztalatlan cica fog egeret, amelyik mégiscsak védheti magát. Ha van harapásnyom, azt azért le kellene fertőtleníteni minimum, de ha szerintetek ez hülyeség...
2021. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

13as, nem hülyeség, hanem túlkapás. Menj el falura aztán nézz körül. Hány és hány macska harcol patkánnyal (amelyik csöppet komolyabbat harap, mint egy egér) és rá se hederít senki, mégsem lesz baja.

Ez kicsit olyan, mint amikor azt mondják, hogy a kutya télen megfagy az udvaron. Aztán évszázadokon keresztül kint élt és valahogy nem halt ki :D Falun meg most is úgy van.


Az egér a macska természetes eledele, nehogy már baja legyen tőle.

2021. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem miért különböztetjük meg a városi és falusi macskákat. Én is falun élek,mégis odafigyelek az ilyen dolgokra,hordom orvoshoz és oltatom. Ha sebe van,lekezelem.

Attól,hogy falu,még paraszt ember mindenki, akinél istállóban lakik a macska. És attól még érző lény a macska is.

2021. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

A mi kinti cicánk majdnem minden nap hozott egeret, amit el is fogyasztott a teraszon. Egy kisvárosban lakutunk, az utolsó utca utolsó háza volt a mienk, mellettünk nagy mező. Mindig ott egerészett- egész nap alig láttuk. Persze kapott enni tőlünk is, de ettől függetlenül mindig megette a zsákmányát. Természetesen nem lett tőle baja.


Alapból nem lehet baja a macskának az egértől, csak ha mérgezett.

2021. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egér az egyik fő eledele de legalább 100 féle van ezen kívül a bogarakat, pókokat is beleszámítva. Kiváló fehérje és proteinforrás.

A gond akkor van ha a szomszéd vagy te mérgezel és a macsek legyengült mérgezett egeret fogott és megeszi vagy ami ennél is rosszabb hazaviszi a kiscicájának aki könnyen elpusztul tőle.

2021. jan. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha az egér mérgezett volt igen

Nekünk meghalt már igy cicánk

A szomszéd mérgezte az egereket ők meg elkapták őket :(

2021. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14# De a kérdés arról szólt, hogy lehet-e baja tőle, és ez nem egy szabadon tartott falusi macska, azt sem tudjuk, hogy valami fajtatiszta macska-e vagy csak egy "háztartási kendermagos". A fajtatiszta macskák lehetnek csöppet érzékenyebbek, mint az utcai házicicák.
2021. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

Pffff...EZ A DOLGA a macskának, Kérdező!

Tudod, több mint 10000 évig nem Whiskason meg Friskies-en nevelkedtek...

2021. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!