Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megtartsam-e a padláson...

Megtartsam-e a padláson fogott egeret?

Figyelt kérdés
Még nem sikerült elkapni, de több élvefogó csapdát is kihelyeztem. Már régóta szeretnék egeret, de ha már így jött a lehetőség ... Nem tudom megszokná-e a terráriumot, lehet ugyanúgy tartani mint pl.: a fehér egeret vagy a háziegér vadabb?

2016. jan. 31. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokná meg. Valószínűleg akkora stresszt okozna neki a bezártság, hogy belepusztulna.

Ha egeret szeretnél tartani, vegyél kisállatkereskedésben fogságban született egeret.

2016. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Tartsad, de jó nagy állatkínzó vagy.
2016. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne tartsd meg, én egyszer éltem együtt egy darab egérrel, bírtuk egymást, már mászott ránk meg ilyenek (nagyon picuri volt, amikor beköltözött), meg egy csomó vicces dolgot csinált. A csapdába is azonnal bemászott a kajáért, amikor kitettük neki (hálós kupola, élvefogó), mert bízott bennünk.


Mégis úgy ítéltük meg, hogy ez nem jó neki. Akkor költözött be, amikor még sokat volt nyitva az ajtó a kert felé és szabadon járkálhatott, de mikor a hideg miatt csukni kellett, ő is be lett zárva. Inkább megfogtuk csapdával és kerestünk neki egy helyet, ahol van esélye. Alig akart elmenni, de végül elpattogott, az nagyon vicces volt.


Előtte már elengedtünk egyet ugyanott, utána pedig szintén megfogtunk egy másikat éjjel, de reggelre kirágta magát a dobozból és többé nem láttuk.


A mi pici egerünk nem volt vad, de inkább engedd szabadon és vegyél magadnak otthonra valót.

2016. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább engedd el.
2016. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
A "pattogós" korban megfogott házi egér ugyanolyan könnyen megszelídül, mint a bolti példányok. Tudom, mert nekem is volt, teljesen szelíd felnőtt lett belőle. Másrészt nem ajánlom, mert ki tudja milyen bacikat hordoz. Plusz a Mus musculus fajba tartozó összes egérváltozatnak penetráns szaga van. Egy sokcsecsű egér vagy akár egy patkány is illatos virágszál hozzájuk képest.
2016. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Kígyóekedelnek tartsd meg, vagy vidd el messze
2016. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már ilyen egerem én az utcán fogtam meg mert majdnem eltaposták, tehát megmentettem az életét. Volt mókuskereke és éjjel-nappal hajtotta és nagyon sokáig élt, még tovább mint a hörcsögeim.
2016. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!