Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coont tartók!Valóban...

Maine coont tartók!Valóban igaz ez a cikk, bunkók a maine coonok?

Figyelt kérdés

[link]


Meglepetten olvastam ezt a cikket, ugyanis akikkel találkoztam maine coonok, nem voltak velem bunkók vagy agresszívak.

Tényleg nem engedi, hogy megsimogassák, ha nem ő megy oda, tényleg karmolja és harapja a gazdáját ok nélkül?



2021. jan. 6. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem ok nélkül.

Akkor amikor zavarod.

2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam végig a cikket, de van egy main coonom. Velem egyáltalán nem bunkó. Nagyon bújós, bármikor megsimogathatom. Türelmes, ha pl. enni kér vagy ki akar menni egyszer nyávog és utána türelmesen ül az ajtó előtt. Soha nem karmol vagy harap meg. Lustának tényleg nagyon lusta. A kanapén nyugodtan mellé ülhetek, olyankor mindig odabújik. Egyedül az idegeneket nem szereti.
2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Nevelés kérdése. Egyik barátomnak kettő is van, nem azt mondom hogy szuper cukik mert azért egyrészt nyilván macska, másrészt meg ez a maine coon félig kutya szerintem, de marha aranyosak. A lány tök bújós, lehet simogatni, a fiú az nem annyira de ha mondjuk felugrik a konyhapultra simán le lehet venni, nem karmol, nem fúj, semmit nem csinál. Játékosak, nem bántják egymást, etc.


Másik véglet, egy amerikai barátomat látogattam egyszer akinek szintén volt kettő, hát az meg két pokoli szörnyeteg volt, estére be kellett zárni őket a fürdőszobába mert nem hagytak aludni, állandóan romboltak, támadtak, karmoltak, fújtak, etc., klasszikus "lelökdösöm a poharakat a pultról egyesével amíg ideges nem leszel" típusú állatok. A fiú amúgy a lányt is állandóan terrorizálta, meg mindenkit. Lakott a szomszédban (közös volt a kertjük) egy bulldog, na attól nagyon félt, úgyhogy néha beengedtem a kutyát amikor már nem bírtam tovább és az legalább felkergette azokat a rohadékokat valami magaslati pontra. Na aztán persze este háromszorosan verték le rajtam.


Úgyhogy tőled függ, milyen lesz a macskád.

2021. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem még sosem volt dolgom Maine Coonnal, de több cicánk is volt az elmúlt 20 évben. A cikk írója tökéletesen leírta a közönséges európai házimacska viselkedését.
2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Mindamellett, hogy a cikkben felsorolt dolgok 80%-a igaz bármilyen más macskára is... Szerintem a cikkben megjelenő alapvető fogalmazási hibákból hamar kiderül, hogy egy amőba egyszerűségű ember írta. Ennyire is kell komolyan venni.

Olyan nincs, hogy egy fajta "bunkó". Vagy faj. Szerintem egy állat eleve nem lesz bunkó, mert az már szándékosságot jelöl, nincsenek olyan tudati szinten, hogy ez megvalósulhasson.

Egy macska akkor viselkedik rosszul, ha rosszul van tartva, nevelve. Ha a gazdája nem nevelte meg, nem tanította meg neki, hogy mit szabad. Mielőtt valaki rákezd: de, a macskát is lehet és kell is tanítani. Ez a tanulás nem úgy néz ki, mint a kutyák tanítása, de attól még megjegyzi. Nálunk a macska nem jöhet fel a konyhapultra, a konyhaasztalra, sőt, lehetőleg egyik asztalra se. Minden cicánknak nagy csábítás volt ez pedig, de mind megtanulta. Ettől még van köztük, aki ha azt hiszi, nem látom, igyekszik megszegni a szabályokat.

Nekem az egyik macska bengáli. Arra mindig azt mondják, hogy nem egy ölbe cica, alig engedi a simogatást. Nálunk ez úgy néz ki, hogy ha nem akarja, hogy csesztesd, akkor konkrétan üvölt, mint egy házsártos asszony. Viszont az esetek másik részében meg úgy kéredzkedik fel a nyakamba, mint egy kisgyerek, és úgy kell mászkáljak a lakásban, hogy ölelgetem, különben sír.

A fajták standardjában benne van a viselkedésük is, de ez spektrum, nem egy bebetonozott tény. A maine coon is vadabb fajta, kevésbé idomul az emberhez, ezért icipicit nehezebben kezelhető, de ez is egyedfüggő.

2021. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Már az oldal címe azt mutatja, hogy nem kell komolyan venni. Ami ebben az írásban csak a Maine Coon-okra igaz, az az, hogy szeretik a vizet. Az összes többi tulajdonság egy sima házi cicában is benne van. Pont ezért "öntörvényűek" a cicák. Egy állat eleve nem tud bunkó lenni. Tisztelni kell őket és macskaként bánni velük. Ha tér kell nekik, megadni, nem erőszakkal felvenni stb.
2021. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy Maine Coonunk, 4évesen fogadtuk örökbe. Míg meg nem szokott nálunk, addig alig láttuk a házban vagy a kertben. Amikor evett akkor dögönyözhettem meg kicsit- szépen fokozatosan. Aztán szokássá vált az evés előtti simizés, akkor nagyon kis kezes bárány, de egyébként meg nem szereti, ha ajnározzuk. Szerintem nem bunkó, de nem egy olyan szelid fajta, mint egy házimacska.
2021. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam azt játsza hogyha bejön az ajtón a szobába hízeleg és imádja ha a hátha ilyenkor simizve van és foglalkozva vele pl fésülve vagy játék. Ölbe veszem dorombol és bújik de jellemzően sokáig nem marad el, jobb nem a hátára fektetni, hanem inkább az oldalára. Ő ilyen jellem reggel is ébreszt pürrög odajön érdeklődik többnyire mellettem is alszik elnyúlva, vagy mint egy kifli. A tesója nem ilyen közvetlen ő elfut nem kedveli ha ölbe vesszük teljesen más jellem, pedig egy alomból valóak. Viszont érdekes mert ha kiviszem ölbe akkor ő is elvan nézelődik ciripel a madaraknak. Persze csak hámmal érdemes ilyenkor is a séta, nehogy megijedjen valamitől, mert akkor kézben nem marad meg, és persze ott vannak az éles karmok. Igazából félénkek idegeneket nem kedvelik távolságtartóak velük szemben, kell idő a feloldódáshoz, de barátkozóak érdeklődnek egy idő után. Jobb hagyni őket napi foglalkozás - játék - jutalomfalat kis simi, vagy fésülés bőséges. Ne emelgesd állandó jelleggel vagy ölelgesd pláne nem szorongasd magadhoz akarotossan. Te sem akarnád hogy egy szemedben 4x akkora óriás hasonképp ezt tegye veled.
2021. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!