Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akar inni a macska?

Nem akar inni a macska?

Figyelt kérdés
Van egy beteg cicánk, kapott injekciókat, meg infúziót is. Itthon szépen eszegette a roboráló tápot, de inni nem akar, a kaját lehet hígítani vízzel, de akkor meg nem eszi meg. Már fecskendővel is próbáltam itatni, de kiköpködi. Vizelete kb. 6-7 alkalommal volt ma, elég sötét színe volt. Mit lehetne tenni?
2021. jan. 8. 23:31
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
91%

ha fekélyes a szaja, akkor kellene csinálni egy fiv/felv tesztet

es ha pozitiv (meg amugyis lehet), akkor vetri liquidet kellene neki adni, ha rám irsz, adok elerhetoseget kitol tudsz venni

royal canin recovery liquidet adj neki, ha nem eszik, de csak akkor ha nem cukorbeteg. ha az, akkor asszem royal canin gastrot (ezeknek kell lennie patikaban)

es ha pozitiv a teszt, akkor nem nagyon szoktak oltani

engem is érdekelne kép :)

2021. jan. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Royal Canin Recovery-t eszik most is :) más nem volt a dokinál, de nem is baj, ezt nagyon eszi, ízlik neki. Még egyelőre további vizsgálatokkal várni akart a doki, hogy először hassanak a gyógyszerek. 2 hét alatt felszívódó antibiotikumot kapott. Küldök majd egy linket :)
2021. jan. 9. 03:04
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is légyszi.

Kíváncsi lennék az öregúrra.

2021. jan. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Update : kaptunk tegnap újabb antibiotikumot, Sumamedet. Napi 1,5 ml-t kell adni neki kajába keverve (máshogy nem veszi be -.-). A narancssárga pisi elmúlt, most már normális neki, a Whiskas Creamy Soupot nyomja ezerrel, de annak is csak a levét, a falatokat meghagyja. Kaptunk egy port is, ami azonnal rehidratál, 1 liter vízhez kellett keverni, de annyira nem mozdult rá. Ettől függetlenül jobban van :)
2021. jan. 10. 12:28
 25/32 anonim ***** válasza:

Mi a cicánk műtétje után úgy pótoltuk a folyadékot, hogy a tasakos kajára tettünk egy evőkanál vizet vagy húslevest. :) Az nem tűnt fel neki rajta.

Örülök, hogy gyógyultok.

2021. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Levest tegnap kapott, azt is eltüntette :) néha köhög egyet-egyet, és többnyire alszik, de most már járkálni is szokott, és egyenes vonalban. Olyan gyenge volt pàr napja, hogy nem bírt àllni, és ülni sem, eldőlt. Tegnap etetésnél meg sprintelt az asztal alól kifelé :)
2021. jan. 10. 13:48
 27/32 Doros ***** válasza:
Nagyon örülök! Ez azért már nem semmi, az egy deci folyadék meg szuper.
2021. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Délután felhívtam az orvosunkat. Most már hivatalos : MEG FOG GYÓGYULNI! Annyira szépen helyrejött, nagyon büszke vagyok rá. Persze egy kontrollra még visszavár bennünket az orvos, meg végig kell szedetnem vele az antibiotikumot, de most már nincs gond. A teljes felépülés után ivartalaníttatjuk.
2021. jan. 11. 19:40
 29/32 Doros ***** válasza:
Mindkettőtöknek hatalmas BRAVÓ éééés ZÚÚÚÚÚGNAK AZOK A GYŐZELEMHARANGOK!!!
2021. jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Update: köhög még, de egyre ritkábban, ellenben annyit eszik, mint egy ló, ami el is kezdett most már meglátszani rajta, hízott. A szeme is valahogy máshogy áll, a kis pokrócáról kukkol egész nap csillogó szemekkel, és meglehetősen sokat kiabál, főleg, amikor kajaidő van :) egyre kevesebb időt tölt alvással, nézelődik, mosakszik.
2021. jan. 20. 03:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!